Komunikaty PR

Spotify ogłasza listę najczęściej słuchanych polskich artystów zagranicą

2023-12-18  |  13:50
Biuro prasowe

Wydaje się oczywiste, że ci artyści, którzy są najpopularniejsi i najbardziej lubiani przez słuchaczy w Polsce, powinni odnosić takie same sukcesy za granicą. Spotify ogłosiło listę najczęściej odtwarzanych polskich artystów i utworów za granicą w 2023 roku i nigdy nie zgadniecie, kto się na niej znalazł.

Rok 2023 był wyjątkowo dobry dla polskich artystów za granicą. Przede wszystkim lokalni producenci fonkowi, ale także hiperpopowi, sigilcore'owi i krushclubowi artyści tacy jak: kets4eki, Nosgov, hubithekid, TWISTED czy m3wk4 odnotowali wzrost popularności poza granicami Polski. Producenci muzyki dance i EDM (electronic dance music), w tym ConKi, Rnbstylerz czy EMDI również zyskali w tym roku spore grono nowych słuchaczy zagranicznych na Spotify. Dla przykładu ConKi ma obecnie ponad 2,7 mln słuchaczy miesięcznie  na platformie, a Rnbstylerz — ponad 1,7 mln. Także reprezentanci Polski na konkursie Eurowizji; w 2023 r. - BLANKA i Jann, uczestnik poprzedniej edycji, a jednocześnie członek programu Spotify RADAR w 2022 roku podbili latem serca fanów muzyki spoza Polski. "Solo" zostało wysoko ocenione przez melomanów na Spotify w Finlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Szwecji, a "Gladiator" trafił na słuchawki obywateli USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy.

Aby pokazać, jak dużym powodzeniem cieszy się polska muzyka za granicą, Spotify przygotowało listę najchętniej słuchanych polskich artystów poza granicami kraju. Wśród nich znaleźli się m.in. wspomniany kets4eki, współautor viralowego "Hands up!", 18-letni wokalista i autor tekstów tworzący głównie w klimatach EDM; wirtuoz skrzypiec Maestro Chives czy Rnbstylerz, który popularność zyskał głównie dzięki piosence "Like Wooh Wooh" chętnie dodawanej do krótkich filmików na platformach społecznościowych. Znajdziemy tu także Abla Korzeniowskiego, muzyka, kompozytora filmowego i teatralnego znanego między innymi ze ścieżki dźwiękowej do filmu Toma Forda, "Nocturnal Animals"; wspomnianego już Janna, znanego z hitu "Gladiator" i występu w lokalnym Konkursie Piosenki Eurowizji, ale na liście znaleźli się także Hania Rani, sanah i Dawid Podsiadło. 

Patrząc na najczęściej słuchane utwory polskich artystów za granicą, w pierwszej trójce widzimy "Royalty" współtworzone z Maestro Chives, wspomniane "Hands up!" m.in. kets4eki’ego oraz "Like Wooh Wooh" Rnbstylerz. BLANKA i jej "Solo" oraz "Gladiator" Janna zajęły kolejno piąte i szóste miejsce w rankingu. "Let You Down" Dawida Podsiadło z topowej gry Cyberpunk 2077 znalazło się na miejscu siódmym. Top 10 najczęściej odtwarzanych polskich utworów zamykają aż 3 piosenki współtworzone przez ConKi: "Let It Go", "Sleep" oraz "Tu Es Foutu".

Jeśli przyjrzymy się najczęściej eksportowanym gatunkom muzycznym z Polski, to bez zaskoczenia w czołówce zobaczymy polski hip hop, trap i pop. Co ciekawe, gamingowa elektroniczna muzyka taneczna (EDM) w 2023 r. wciąż jest popularna na Spotify i wyprzedziła polski viral pop czy chill house.

Najczęściej słuchani polscy artyści za granicą:

1.     kets4eki

2.     Maestro Chives

3.     ConKi

4.     Rnbstylerz

5.     Marcin Przybyłowicz

6.     Dawid Podsiadło

7.     Hania Rani

8.     Abel Korzeniowski

9.     Jann

10.  sanah

 Najczęściej słuchane utwory polskich artystów za granicą:

1.     Egzod, Maestro Chives, Neoni - Royalty

2.     6arelyhuman, Pixel Hood, kets4eki - Hands up!

3.     Rnbstylerz - Like Wooh Wooh - Radio Edit

4.     Nosgov, kets4eki, kojo - party addict

5.     BLANKA - Solo

6.     Jann - Gladiator

7.     Dawid Podsiadło - Let You Down

8.     ConKi, Rolipso, Shiah Maisel - Let It Go

9.     ConKi, Rolipso, Runforrest - Sleep

10.  B.R.T, ConKi, NAJA - Tu Es Foutu

 O Spotify:

Misją Spotify jest uwolnienie potencjału ludzkiej kreatywności poprzez umożliwianie milionom twórców utrzymywania się ze sztuki, a miliardom fanów czerpania z niej radości i inspiracji. W 2008 roku, w momencie uruchomienia platformy, Spotify na zawsze zrewolucjonizowało sposób, w jaki słuchamy muzyki. Obecnie, więcej słuchaczy niż kiedykolwiek może odkrywać, zarządzać i cieszyć się ponad 100 milionami utworów, 5 milionami podcastów i 350 000 audiobooków na Spotify. Jesteśmy najpopularniejszym na świecie serwisem subskrypcji streamingu audio z ponad 574 milionami użytkowników, w tym 226 milionami subskrybentów na ponad 180 rynkach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Instrument UFO rozbrzmi w Galerii Północnej Biuro prasowe
2024-07-26 | 13:00

Instrument UFO rozbrzmi w Galerii Północnej

Z wyglądu przypominają UFO, a ich dźwięk potrafi relaksować nawet najbardziej zestresowaną osobę. Handpany, bo o nich mowa, coraz częściej rozbrzmiewają w stolicy. Gry na tym nietypowym
Muzyka IDA 2024 powered by TECHNICS, największa impreza DJ-ska w Polsce już w sierpniu
2024-07-25 | 13:25

IDA 2024 powered by TECHNICS, największa impreza DJ-ska w Polsce już w sierpniu

3 sierpnia w Poznaniu odbędą się największe w Polsce mistrzostwa DJ-ów, czyli IDA Poland 2024. Po raz czwarty partnerem imprezy będzie marka Technics, legendarny producent sprzętu
Muzyka „Klasyka w szortach” w Fuzji. Kwartet smyczkowy dla całej rodziny
2024-07-24 | 11:35

„Klasyka w szortach” w Fuzji. Kwartet smyczkowy dla całej rodziny

Program kolejnego koncertu z cyklu „Klasyka w szortach” organizowanego przez Akademię Muzyczną w Łodzi i Fuzję został zaprojektowany z myślą o odbiorcach w każdym wieku.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Nauka

Młodym singlom coraz bardziej podoba się życie w pojedynkę. Znacząca zmiana w ciągu dekady

Dzisiejsi nastoletni single są bardziej zadowoleni z bycia stanu wolnego niż ich rówieśnicy 10 lat temu – wynika z badań niemieckiego Uniwersytetu Johannesa Gutenberga w Moguncji. Ich autorzy podkreślają, że może to być następstwem obserwowanych w ostatnich latach trendów, kiedy spada liczba małżeństw i są one zawierane przez coraz starszych ludzi. Bycie singlem stało się  bardziej normalne i akceptowalne w społeczeństwie. Większej satysfakcji ze stanu wolnego badacze nie stwierdzili jednak wśród starszych grup badanych.

Ochrona środowiska

Patrzenie na zieleń może zwiększyć komfort życia mieszkańców miast. Najbardziej kojąco działał widok drzew

Zmniejszenie odczucia lęku i zwiększenie odprężenia to główne korzyści wynikające z nawet wzrokowego kontaktu z zielenią – dowiedli brytyjscy i izraelscy naukowcy. Okazało się, że największe korzyści czerpiemy z patrzenia na drzewa, a wyraźny dobroczynny wpływ natury na dobrostan psychiczny można zauważyć nawet po krótkim spacerze. To ważne wskazówki dla urbanistów, które mogą być pomocne w optymalnym planowaniu przestrzeni miejskiej. Kontakt wzrokowy z zielenią nie wpływa natomiast na zdolności poznawcze.