Spotkaj się z Annie Sloan online!
Annie Sloan, światowej sławy autorytet w dziedzinie koloru i technik dekoracyjnych, zaprasza na spotkanie oraz wirtualną wycieczkę po artystycznych wnętrzach słynnej posiadłości Charleston Farmhouse.
Już 1 października 2020 r., podczas specjalnego wydarzenia online, będzie można na żywo spotkać się z Annie Sloan, aby wspólnie odkrywać sekrety Charleston Farmhouse. Wirtualnym przewodnikiem podczas tej wyprawy będzie również dr Darren Clarke, szef kolekcji i wystaw w Charleston. Uczestnicy spotkania będę mogli także porozmawiać na żywo z Annie w formule Q&A.
Annie Sloan od przeszło 30 lat inspiruje kolejne pokolenia do poszukiwana własnego, plastycznego języka wyrazu, kreowania oryginalnych mebli, przedmiotów i miejsc. Stworzona przez nią kolekcję farb kredowych Chalk Paint™, wosków oraz farb do ścian Wall Paint, dostępna jest obecnie w 55 krajach. W ubiegłym roku, do palety farb Chalk Paint™ dołączyły stworzone przez Annie Sloan we współpracy z Charleston Farmhouse odcienie Firle, Rodmell i Tilton inspirowane kolorystyką wnętrz w posiadłości Charleston.
Charleston Farmhouse to wiejska posiadłość w hrabstwie Sussex w Anglii, która w 1916 roku stała się domem kultowej angielskiej grupy artystycznej Bloomsbury: malarki Vanessy Bell i krytyka sztuki Duncana Granta - dwojga z najbardziej wpływowych twórców brytyjskich XX wieku. Charleston często gościło też zaprzyjaźnionych intelektualistów, między innymi genialną pisarkę Virginię Woolf.
Więcej informacji o internetowym spotkaniu i zasadach uczestnictwa na stronie: www.anniesloan.com/events

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.