Komunikaty PR

Spotkania dla osób HIV+ w Toruniu

2020-09-03  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt
Mariola Sarnowska
Alfa Communications

ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl
Do pobrania docx ( 0.55 MB )

HIV – ten skrót i idące za nim zagrożenie nadal budzą lęk. A przecież, dzięki nowoczesnym terapiom antyretrowirusowym, zakażenie ludzkim wirusem niedoboru odporności to już nie wyrok śmierci, a choroba przewlekła, z którą można dobrze żyć do starości. Trzeba tylko ściśle stosować się do zaleceń lekarza i dbać o siebie. Ponownie przypominać o tym będzie w czasie spotkania dla osób seropozytywnych toruńska Fundacja Parasol. Dzięki wygranej w konkursie Pozytywnie Otwarci, finansowanym przez Gilead Sciences Poland, Fundacja organizuje w Toruniu spotkania dla osób zakażonych HIV z lekarzami, terapeutami oraz dietetykami.

Najnowsze dane NIZP-PZH pokazują, że liczba zakażeń HIV w naszym kraju rośnie. Zgodnie z danymi zbiorczymi z miesięcy styczeń – grudzień 2019 (które mogą różnić się od danych całorocznych) w ubiegłym roku odnotowano 1615 nowych zakażeń. Przez cały rok 2018 było ich 1275. Codziennie 3-5 osób dowiaduje się w Polsce o swoim seropozytywnym statusie. Dla wielu jest to szok. Niemal wszyscy zadają sobie pytanie „jak dalej żyć?”. I właśnie odpowiedzi na te wątpliwości mają posłużyć warsztaty realizowane przez toruńską Fundację Parasol. Ich uczestnicy będą mogli porozmawiać z lekarzem specjalistą, wziąć udział w warsztatach rozwoju osobistego prowadzonych przez terapeutkę i psycholog oraz relaksacyjnych zajęciach jogi pomagających pokonać stres. Równie ważna jest możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi uczestnikami spotkania.

„Chcemy, aby osoby zakażone HIV przestały uważać, że już nie powinny oczekiwać niczego od życia. Żeby znowu zadbały o siebie, swoje zdrowie, kontakty towarzyskie, o swoje życie. Wykorzystujemy w projekcie sprawdzone działania – bezpośrednie spotkania ze specjalistami. Najbliższe spotkanie odbędzie się 5 września w Toruniu” – powiedział Andrzej Olczyk z Fundacji Parasol. „Będzie to już drugie spotkanie w tym roku. Oczywiście zorganizujemy je pod rygorem epidemiologicznym.”

Rozwinięciem dotychczas stosowanej przez stowarzyszenie formuły spotkań warsztatowych jest zorganizowanie zamkniętej grupy wsparcia w mediach społecznościowych, do której mogą przyłączać się również inne osoby zakażone. Jak mówi Andrzej Olczyk: „Grupa utworzona przez osoby z marcowego spotkania działa bardzo prężnie, dopingując się w osiąganiu wyznaczonych celów, nawet jeśli jest to coś z pozoru tak nieosiągalnego dla szarego zjadacza chleba jak przejechanie 10 tysięcy kilometrów na rowerze!”

„Dzięki nowoczesnym lekom, z zakażeniem HIV można żyć do starości, jak z każdą chorobą przewlekłą, która z powodzeniem poddaje się terapii. Fundacja Parasol przypomina o tym podczas bezpośrednich spotkań z najbardziej zainteresowanymi. Co więcej, organizatorzy zadbali o to, aby samo spotkanie nie oznaczało końca motywacji – stąd koncepcja wykorzystania mediów społecznościowych. Są to bardzo cenne działania pomagające osobom HIV+ prowadzić normalne zdrowe życie, a między innymi to właśnie jest zadaniem naszego konkursu” – powiedział Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

 

***

Celem Programu Pozytywnie Otwarci jest promocja profilaktyki HIV oraz wiedzy o możliwościach normalnego życia z wirusem. W ramach programu Pozytywnie Otwarci organizowany jest konkurs dla instytucji i osób, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS. Partnerami Programu są Prezydent m.st. Warszawy, Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - PZH, „Służba Zdrowia”, Wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która w ciągu ostatnich sześciu lat przeznaczyła blisko 2 miliony złotych na granty pozwalające realizować projekty konkursowe.

Dodatkowych informacji udziela:

Mariola Sarnowska

Tel. 502213047

biuro@pozytywnieotwarci.pl

http://pozytywnieootwarci.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Alfa Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?
2024-06-25 | 10:00

Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?

Materace zawsze tworzone są z myślą o komforcie użytkowników. Szacuje się, że około 20-30% populacji to alergicy. Dlatego powstało wiele produktów z myślą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.