Sprawdź, jak brzmią warszawskie ulice podczas Lata Konesera na Pradze-Północ
Taniec, śpiew i radość. Z tym wszystkim wiąże się muzyka, a także cykliczne koncerty „Nowe brzmienie warszawskich ulic”, odbywające się w Centrum Praskim Koneser. Trwające Lato Konesera to doskonała okazja, by poznać najnowsze piosenki o stolicy oraz zanurzyć się w tych nieco starszych, w zmienionych aranżacjach. Najbliższy koncert już 16 lipca, a 23 lipca – wydarzenie finałowe!
Wakacje w pełni, a słoneczne dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. W najbliższy weekend (15-16 lipca) w ramach Lata Konesera zaplanowanych zostało multum wydarzeń, dzięki którym można aktywnie wypocząć. W niedzielę (16 lipca) od godz. 15.00 do 18.00 na scenie zlokalizowanej na placu Konesera odbędzie się kolejny koncert „Nowe brzmienie warszawskich ulic”, którego współorganizatorem jest Urząd Dzielnicy Praga-Północ. Podczas nich swoje umiejętności i dorobek prezentują twórcy związani odbywającym się w poprzednich latach pod tym tytułem konkursów. 16 lipca wystąpią:
- Krzysztof Tkaczyk – śpiewający autor piosenek w klimatach blues, folk, piosenki poetyckiej, obdarzony wyjątkowo ciepłą barwą głosu i charyzmą;
- Adrianna Bednarska-Hałasa – rodowita warszawianką, czerpiąca z Warszawy w swojej twórczości, o czym można się przekonać po wysłuchaniu „Labiryntów pod Centralnym” czy utworu „Wieżowce”;
- Zu Blus – wokalistka, kompozytorka i autorką tekstów pochodzącą z Warszawy. Inspirują ją różne style muzyczne i stara się nie ograniczać do jednego brzmienia.
A po koncercie „Nowe brzmienie warszawskich ulic”, scenę przejmie Justyna Jary i Alegancka Kapela. W najbliższą niedzielę w ich repertuarze stylowe aranżacje dawnych oraz nowych tang, walczyków i foxtrotów. Alegancka potańcówka to duża doza praskich piosenek „pod nóżkę”. Justynę Jary i Alegancką Kapelę będzie można także usłyszeć 23 lipca podczas kolejnego dnia występów „Nowego brzmienia warszawskich ulic” w Koneserze.
Jeśli o tańcu mowa, to Centrum Praskie Koneser warto odwiedzić również w sobotę, 15 lipca. Czy starsi, czy młodsi – wszyscy – są mile widziani podczas kultowej potańcówki #chodźpotańczyć (start, godz. 16.00). To plenerowe praktisy i potańcówki, połączone z bezpłatnymi lekcjami tańca. Kto nie może w najbliższy weekend, nic straconego. Koleje wydarzenia prowadzone przez SwingStepPL odbędą się 22 lipca i w cztery sierpniowe niedziele (06.08, 13.08, 20.08 i 27.08).
Oprócz tego, w lipcu podczas Lata Konesera będzie się jeszcze wiele działo. Wśród wydarzeń można znaleźć warsztaty footbagu „Zośka wraca na Pragę”, targi, wystawy czy Klub Komediowy z letnim „Przekrojem”, czyli spektakl improwizowany w najlepszym wydaniu.
Szczegółowy harmonogram wydarzeń Lata Konesera można sprawdzić na koneser.eu oraz w mediach społecznościowych Centrum Praskiego Koneser i na afiszu.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser czy Setki Powodów oraz już niebawem pierwszą w Polsce restaurację sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.