Komunikaty PR

Sprawdzone rozwiązania na łazienkowe wyzwania – poradnik aranżacyjny

2020-07-31  |  12:30
Biuro prasowe
Do pobrania TECE ( 2.2 MB )

Jeżeli przyjrzymy się większości polskich łazienek, bez trudu znajdziemy ich punkty wspólne. Są niewielkie, często nieustawne, a ich urządzenie to dla właścicieli sprawdzian z kreatywności, wytrwałości i wiedzy projektowej. Istnieją jednak sposoby na aranżację newralgicznych przestrzeni, dzięki którym nawet najbardziej problematyczne łazienki zyskają na funkcjonalności i wizualnej harmonii.

Pomysł na wnękę

Wraz z rozwojem oferty rozwiązań sanitarnych przestaliśmy postrzegać łazienkowe wnęki w kategoriach przestrzeni niemożliwej do aranżacji. W ostatnich czasach stały się one wręcz niezwykle atrakcyjnym i pożądanym elementem architektonicznym. Urozmaicają wnętrze i nadają mu nowy, funkcjonalny wymiar. Taką przestrzeń możemy zaaranżować na wiele sposobów. Jednym z popularniejszych pomysłów jest stworzenie w niej strefy prysznicowej. Wystarczą szklane, wykonane na wymiar drzwi oraz odwodnienie liniowe odpowiedzialne za odprowadzanie wody, by móc cieszyć się komfortową kabiną.

Ciekawą opcją jest także zagospodarowanie tej przestrzeni tak, aby ukryć we wnęce strefę WC. W tym przypadku wykorzystajmy stelaż podtynkowy. Na rynku istnieje wiele modeli modułów i rozwiązań, które sprawdzą się nawet w sytuacji, gdy nie mamy możliwości zamontowania go w tylnej ściance wnęki lub gdy ta posiada nietypowe wymiary. Warto wymienić chociaż mocowanie do stelaża z regulowanym ramieniem. Takie rozwiązanie pozwala zrealizować nawet najbardziej oryginalne pomysły projektowe oraz zapewnić bezpieczeństwo i stabilność konstrukcji. Montaż stelaża do WC we wnęce to sprawdzony sposób na ukrycie i oddzielenie tej strefy od reszty pomieszczenia. Dzięki niemu łazienka zyskuje na funkcjonalności, a użytkownicy mogą poczuć się komfortowo – wyjaśnia Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Ustawne cztery kąty

Innym wyzwaniem jest takie urządzenie przestrzeni, aby centralna część pomieszczenia była jak najbardziej dostępna i niezagospodarowana. W tym przypadku odpowiedzią są rozwiązania narożne.

W kątach łazienki możemy bez problemu umieścić meble i szafki, które posłużą nam do przechowywania akcesoriów toaletowych. Inną opcją jest montaż wanny. Na rynku dostępnych jest wiele modeli narożnych – zarówno symetrycznych, jak i asymetrycznych, które zajmują stosunkowo mniej miejsca od tych klasycznych. Warto również rozważyć montaż stelaża podtynkowego do WC w jednym z narożników pomieszczenia. Dzięki specjalnemu mocowaniu, pod kątem 45 stopni, możemy do jednej ze ścianek przytwierdzić moduł sanitarny, a tym samym z powodzeniem zoptymalizować przestrzeń łazienki – radzi ekspert TECE.

Wykorzystanie całej powierzchni, również tej narożnej, jest szczególnie ważne w przypadku małych łazienek, gdzie każdy skrawek jest na wagę złota.

Dobre widoki

Okno w łazience – kto o nim nie marzy. Dostarcza do pomieszczenia naturalne światło, rozjaśnia, powiększając optycznie nawet niewielką przestrzeń. Z drugiej strony może stanowić pewne wyzwanie, bowiem ściana z oknem wydaje się trudna do zaaranżowania. Jak się jednak okazuje – tylko z pozoru. W tym przypadku ważna jest odległość okna od posadzki. Od tego parametru zależy, czy będziemy mieć możliwość zamontowania pod nim sanitariatów.

Odpowiedzią na tego typu sytuacje aranżacyjne są dedykowane stelaże podtynkowe, np. pod umywalkę, z regulowaną ramą, oraz do WC w niskiej zabudowie. Oczywiście muszą być spełnione pewne warunki, takie jak minimalna wysokość montażowa, która dla tych rozwiązań wynosi 820 mm – dodaje Aleksandra Drozdalska.

Z kolei standardową wysokość umywalki wyznaczają normy europejskie. Jest to 85-95 cm, przy czym przyjmuje się, że na tym poziomie powinna znajdować się jej górna krawędź. Zatem, jeżeli mamy taką opcję, z powodzeniem możemy pod oknem umiejscowić umywalkę, a lustro zamontować tuż obok, na specjalnym ruchomym profilu.

Nie ma sytuacji bez wyjścia. Dotyczy to także aranżacji najbardziej nietypowych czy niewielkich łazienek. Kluczem jest jednak znalezienie odpowiednich pomysłów i dobór sprawdzonych rozwiązań, które sprawią, że korzystanie z pomieszczenia będzie komfortowe i wyjątkowo przyjemne. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Delektuj się latem z Fiskars Biuro prasowe
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji
Dom Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały
2024-06-26 | 13:00

Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały

Candy wprowadziła na rynek nowe chłodziarko-zamrażarki z rodziny Fresco 300, które przy standardowej szerokości 60 cm, charakteryzują się imponującą pojemnością nawet 409

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.