Sterowanie wentylacją mechaniczną w inteligentnym domu
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Inteligentny dom to budynek, który dysponuje całym systemem czujników, detektorów i zintegrowanym mechanizmem, który odpowiada za zarządzanie wszystkimi instalacjami znajdującymi się w środku. Obecnie można zautomatyzować prawie wszystko. Rolety, AGD, a nawet wentylację mechaniczną. Ta ostatnia spełnia swoją funkcję bez zaangażowania mieszkańców w skomplikowane ustawienia. Trzeba tylko wybrać odpowiedni system i można cieszyć się świeżym powietrzem na co dzień.
Domownicy, mieszkając w tzw. „smart home”, zapewniają sobie nie tylko duży komfort, ale również bezpieczeństwo i niższe koszty eksploatacji. To wszystko za sprawą zintegrowanego systemu automatyki, która pracuje w sieci komunikacyjnej. To dzięki połączeniu z Internetem, „kontaktuje” się z domownikami, nawet jeśli nie ma ich w domu. Za pośrednictwem aplikacji znajdującej się na smartfonie mogą oni sterować ogrzewaniem, oświetleniem czy wentylacją mechaniczną z dowolnego miejsca na ziemi. Nic dziwnego, że idea „smart home” stała się obecnie tak popularna. Dzięki automatyzacji opartej na możliwości sterowania urządzeniami za pomocą smartfona, możemy dostosować swój dom do indywidualnych potrzeb i trybu życia.
Jak sterować wentylacja mechaniczną?
Powszechnie wiadomo, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to najlepsze rozwiązanie dla energooszczędnego budownictwa. Dzięki niej mamy realny wpływ na poprawę jakości powietrza, które trafia do środka naszych domów. Jednak przed podjęciem decyzji o jej montażu, wiele osób zastanawia się nad sposobem obsługi tego urządzenia. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi producent wentylacji mechanicznej VASCO GROUP, który zaprojektował nowy, uproszczony sposób sterowania do swoich urządzeń.
System sterowania rekuperatorami VASCO został opracowany tak, by łączyć obsługę z funkcjonalnością dostosowania intensywności wentylacji do aktywności domowników. Każdy rekuperator VASCO jest wyposażony w bezprzewodowy przełącznik obrotów, którym można zmieniać biegi i załączyć czasowe przewietrzanie. Jednocześnie każdy nabywca całego systemu otrzymuje również w standardzie bramkę VASCO WiFi, dzięki której może kontrolować swoją wentylację przez smartfon.
Smartfon się przyda
Aplikacja na smartfona nosi nazwę VASCO CLIMATE CONTROL i może być instalowana zarówno na Androidach, jak i iPhonach. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy smartfon mamy zawsze pod ręką. Ogromną zaletą aplikacji jest możliwość automatycznej aktualizacji. Wtedy pojawią się w niej nowe potrzeby i rozwiązania, które znajdą odzwierciedlenie w nowych funkcjach dla rekuperatora.
Aplikacja VASCO CLIMATE CONTROL pozwala na sterowanie tygodniowe, oferuje też funkcje czasowe, podgląd statusu działania rekuperatora i dostęp do ustawień, współpracuje także z czujnikami wilgotności i CO2. W każdym momencie użytkownicy mogą przełączyć się na tryb ręczny, np. jeśli zdecydują się załączyć wentylację na określonym poziomie, a po chwili intuicyjnie mogą przywrócić automatyczną pracę systemu, bez czasochłonnego studiowania instrukcji obsługi.
Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl/vasco-silent-ventilation
Profil Instagram: https://www.instagram.com/vascorekuperacja/
Oko na design. Malwina Konopacka otwiera swój showroom w DOMOTECE
Nowość: drzwi PIRUE – nowoczesne rozwiązanie dla wymagających
Efektowne połączenie kolorystyczne w aranżacji wnętrz
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Katarzyna Dowbor: Telewizja ma ogromną siłę i dzięki temu mogę zrobić coś dla innych. Nieważne, pod jakimi barwami – ważne, że się pomaga
Szefowa Fundacji TVP z pełnym przekonaniem przyznaje, że jej nowa rola to zarówno ogromne wyzwanie, jak i spełnienie marzeń o niesieniu pomocy innym. Katarzyna Dowbor cieszy się, że znów może pomagać ludziom w różnych kryzysach i w pewnym sensie jest to kontynuacja jej misji z programu „Nasz nowy dom”. Na razie Fundacja TVP wspiera osoby, które ucierpiały podczas niedawnej powodzi, ale pod jej skrzydła mogą też trafić inni potrzebujący.
Gwiazdy
Piotr Zelt: Od dawna weryfikuję swoje nawyki. Gonię też wszystkich z mojego otoczenia, żeby oszczędzali wodę i porządnie segregowali śmieci
Aktor zauważa, że w dzisiejszych czasach ekologiczny styl życia powinien być nie tylko modą, ale wręcz koniecznością. Zwraca bowiem uwagę na przyspieszającą degradację naszego środowiska i konieczność weryfikacji własnych przyzwyczajeń. Dobitnie tłumaczy to również swoim bliskim i mobilizuje ich do odpowiedzialnego postępowania. Zdaniem Piotra Zelta kluczowe jest przede wszystkim oszczędzanie wody, bo za jakiś czas może jej zabraknąć w naszych kranach, a także segregowanie śmieci i ograniczenie zakupów nowych ubrań oraz urządzeń elektronicznych.
Handel
Polski rynek odzieży sportowej i outdoorowej notuje stabilne wzrosty. Kupujący szukają technologicznych nowinek
Niemal połowa Polaków kupujących artykuły sportowe ćwiczy kilka razy w tygodniu, a 13 proc. robi to codziennie. Większa aktywność powoduje, że rośnie krajowy rynek artykułów sportowych. W latach 2023–2028 ma to być średnio 6 proc. rocznie – wynika z danych PMR. Polscy konsumenci w coraz większym stopniu zwracają uwagę na technologiczne aspekty i rozwiązania w produktach outdoorowych. Producenci tacy jak Columbia Sportswear inwestują więc coraz więcej w patenty i innowacje. W centrum handlowym Westfield Mokotów w Warszawie został właśnie otwarty drugi w Polsce monobrandowy sklep tej marki.