Komunikaty PR

Stop wypadaniu włosów! Synergia technologii w efektywnej terapii trychologicznej

2021-03-26  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania png ( 0.31 MB )

Coraz więcej osób nawet w młodym wieku zauważa u siebie problem przerzedzania się włosów a także postępującego łysienia. Nieprawidłowe odżywanie się, przewlekły stres, osłabione krążenie, zaburzenia hormonalne nadmierne rogowacenie czy łojotok to częste przyczyny nadmiernego przerzedzania się czupryny. Do tego dochodzą zaburzenia takie jak: łysienie androgenowe, telogenowe, anagenowe czy plackowate, które często próbujemy zahamować domowymi sposobami – kosmetykami czy suplementami – niestety bez wyraźnych efektów. W przypadku tak zaawansowanym problemów z przerzedzającymi się włosami niezbędna jest wizyta u trychologa.

Trychologia to ciągle rozwijająca się dziedzina nauki w Polsce, zajmująca się przede wszystkim diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości, związanych z ludzkimi włosami i owłosioną skórą głowy. Kluczowe znaczenie w efektywnej terapii trychologicznej mają wiedza, wykształcenie i doświadczenie trychologa oraz dostęp do najnowocześniejszych medycznych rozwiązań́ przeznaczonych do walki z problemami owłosionej skóry głowy. O to, jakie terapie poleca osobom z problemem wypadania włosów zapytaliśmy eksperta - mgr Annę Borowiecką, fizjoterapeutkę, kosmetolog, trycholog, absolwentkę Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz Collegium Medicum w Bydgoszczy, właścicielkę Reha-Med Kliniki Kosmetologii i Trychologii w Gorzowie Wlkp. 

- Po wnikliwej diagnozie przyczyn utraty włosów u każdej z osób zgłaszających się do nas z tym problemem precyzyjnie dobieram indywidualny protokół zabiegowy. W terapiach wykorzystuję technologię sonoporacji, kawitacji oraz radiofrekwencji mikroigłowej z elektroporacją, które dostępne są w urządzeniu Intraject i zapewniają szereg możliwości terapeutycznych. 

Jak działają wymienione technologie?

- Mikronakłucia z radiofrekwencją i elektroporacją wspomagają̨ leczenie łysienia, hamują̨ wypadanie i stymulują̨ odrastanie nowych włosów. Ta konfiguracja opiera się̨ przede wszystkim na utworzeniu mikrokanałów, zarówno w naskórku, jak i w odpowiednich warstwach skóry właściwej, oraz pobudzeniu otaczających zdrowych komórek do wzmożonej regeneracji – tłumaczy mgr Anna Borowiecka.

- Zjawisko elektroporacji aktywizuje komórki skóry głowy od wewnątrz, pozwala na głębsze wprowadzenie substancji pobudzających wzrost włosa, a w przypadku łysienia androgenowego – na wtłoczenie blokerów enzymu 5 alfa reduktazy, tj. enzymu, który odpowiada za typ łysienia tzw. męskiego oraz za łysienie androgenowe. Radiofrekwencja mikroigłowa podgrzewa tkanki do ok. 40-45 °C, co znacznie przyspiesza podziały komórkowe. Efektem przyspieszenia podziałów komórkowych jest zahamowanie wypadania włosów, wzrost nowych i przyspieszenie całego procesu ich odrastania. Połączenie elektroporacji z RF mikroigłową podczas jednego zabiegu daje nam możliwość́ przeprowadzenia kilkuset tysięcy kontrolowanych mikronakłuć i tym samym wzmocnionego pobudzenia cebulek włosowych. Należy pamiętać́, że efekty zabiegów ze względu na naturalny cykl wzrostu włosa widoczne są̨ dopiero po kilku miesiącach – dodaje.

Gdzie szukać pomocy w przypadku uporczywego problemu przerzedzania się włosów?

Aby pozbyć się problemu warto skierować się do miejsc specjalizujących się w terapiach trychologicznych, w których specjaliści w tej dziedzinie pracują na profesjonalnej i sprawdzonej aparaturze do wykonywania zabiegów na owłosionej skórze głowy. Jednym z takich miejsc jest Reha-Med Klinika Kosmetologii i Trychologii, która już ponad siedmiu lat wykorzystuje w swojej pracy medyczną aparaturę Intraject, opierając swoje działania zarówno na klasycznych, jak i autorskich protokołach zabiegowych. 

Czym powinna się charakteryzować terapia u trychologa?

- Dobra diagnoza to podstawa. W naszej klinice bardzo duży nacisk kładziemy na postępowanie diagnostyczne dotyczące przyczyn utraty włosów, m.in. w oparciu o wywiad z pacjentem, badania laboratoryjne, jak również diagnostykę obrazową z użyciem specjalistycznej kamery trychologicznej. Diagnostyka obejmuje wszystkie obszary owłosionej skóry głowy, zarówno zdrowej, jak i objętej procesem chorobowym oraz opuszek włosowych wraz z trzonami. Pozwala bardzo precyzyjnie dobrać zarówno rodzaj preparatu, który zostanie użyty podczas zabiegu, jak i samą ilość czy częstotliwość zabiegów. Dzięki naszym autorskim protokołom zabiegowym nasi pacjenci, mogą cieszyć się jeszcze szybszymi i bardziej spektakularnymi efektami. Ponadto pracujemy na najlepszym sprzęcie do terapii skóry. Intraject to nie tylko najwyższa jakość zabiegów, ale też bezpieczeństwo i komfort pacjenta, a przede wszystkim nowoczesne podejście do trychologii, opierające się na wykorzystaniu medycznych rozwiązań, jakie zapewnia nam ta aparatura – mówi mgr Anna Borowiecka.

Jeśli borykacie się z nadmiernym wypadaniem włosów pamiętajcie, że oprócz wspierania organizmu od wewnątrz odpowiednią dietą, redukcją stresu czy pielęgnacją zewnętrzną, niezbędna jest wizyta u specjalisty – trychologa, zdiagnozowanie problemu i dobranie odpowiedniej terapii leczniczej.

Wyłączny dystrybutor Intraject w Polsce: BIOTEC Lasers Polska sp. z o.o. sp. k.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.