Komunikaty PR

STRUNA ŚWIATŁA. KRAKOWSKI SALON POEZJI POWRACA HERBERTEM

2024-10-10  |  13:00
Biuro prasowe

STRUNA ŚWIATŁA.

KRAKOWSKI SALON POEZJI POWRACA HERBERTEM

 

 To będzie międzypokoleniowe spotkanie z twórczością poety o wyjątkowym autorytecie artystycznym i moralnym – po wakacyjnej przerwie do Teatru Muzycznego powraca Krakowski Salon Poezji w Łodzi. Bronisław Maj, mistrz interpretacji liryki i Kacper Bokacz student łódzkiej Szkoły Filmowej programem „Herbert – Struna światła” przypomną wybrane utwory jednego z najwybitniejszych polskich poetów. Akompaniować im będzie altowiolistka Gabriela Gabroń. Pierwsze jesienne spotkanie z poezją już 20 października, o g. 12.00.

Krakowski Salon Poezji to cenione wydarzenie kulturalne, które ponad 20 lat temu zainicjowała Anna Dymna. Od kilku sezonów do grona gospodarzy spotkań należy też Teatr Muzyczny w Łodzi. W jedną niedzielę każdego miesiąca przedstawiciele różnych aktorskich generacji – ci uznani i ci, którzy dopiero rozpoczynają drogę do wielkiej kariery – interpretują poezję wybitnych twórców. 

Tematyka najbliższego salonu poezji skupiona będzie wokół utworów jednego z najznamienitszych poetów XX wieku – Zbigniewa Herberta. W programie znajdą się utwory takie jak: „Napis”, „Jedwab duszy”, „Potęga smaku”, „Pan Cogito o postawie wyprostowanej” i wiele innych. Ich interpretacji podejmą się Bronisław Maj, który sprawuje opiekę artystyczną nad Krakowskim Salonem Poezji w Łodzi i Kacper Bokacz, student drugiego roku aktorstwa PWSFTViT w Łodzi.

– W trakcie pierwszego w tym sezonie spotkania z poezją zachęcimy widzów do podróży w głąb siebie po uniwersalne prawdy i do refleksji nad zawiłościami ludzkiego ducha. Chcemy wspólnie odczuwać głębię słów Herberta, które wciąż rezonują w naszych czasach – zapowiadają organizatorzy cyklu.

Utwory odczytane zostaną przy akompaniamencie Gabrieli Gabroń, skrzypaczki i altowiolistki, która jest laureatką ponad 70 konkursów o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej, m.in. Grand Prix oraz nagrody specjalnej na III Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Polskiej im. Z. Friemanna w Bydgoszczy, I miejsca na VIII Przeglądzie Altowiolowym im. Tadeusza Goneta w Krakowie.

Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na październikowy Krakowski Salon Poezji w niedzielę, 20 października, o g. 12.00. Bilety można kupić online i w kasie teatru bezpośrednio przed wydarzeniem. Koszt jednej wejściówki to 10 złotych. Kolejne spotkanie w ramach cyklu z poezją Czesława Miłosza zaplanowane jest na 17 listopada.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr WSPÓLNA LEKCJA WRAŻLIWOŚCI. PREMIERA SPEKTAKLU „BRZYDKIE KACZĄTKO” Biuro prasowe
2024-10-31 | 11:00

WSPÓLNA LEKCJA WRAŻLIWOŚCI. PREMIERA SPEKTAKLU „BRZYDKIE KACZĄTKO”

Czym jest dostępność teatru? Jak wpisywać szczególne potrzeby twórców i odbiorców w teatralne dzieło? Odpowiedzi na te pytania przynosi projekt realizowany
Teatr Teatr WAM – kultura i rozrywka na wyciągnięcie ręki
2024-10-24 | 01:30

Teatr WAM – kultura i rozrywka na wyciągnięcie ręki

Teatr WAM – kultura i rozrywka na wyciągnięcie ręki   Czy wyobrażasz sobie profesjonalny teatr w centrum handlowym? Okazuje się, że to połączenie jest możliwe. Galeria
Teatr CZY Z OKRUCIEŃSTWEM NAM DO TWARZY? HALLOWEEN Z FOLWARKIEM ZWIERZĘCYM I… LUDZKIM
2024-10-21 | 16:00

CZY Z OKRUCIEŃSTWEM NAM DO TWARZY? HALLOWEEN Z FOLWARKIEM ZWIERZĘCYM I… LUDZKIM

Tym razem nie dynie, nie cukierki i nie pajęczyny. Na halloweenowy czwartek, 31 października, Teatr Pinokio w Łodzi przygotował warsztaty plastyczne „Teatr

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Gwiazdy

Piotr Zelt: Od dawna weryfikuję swoje nawyki. Gonię też wszystkich z mojego otoczenia, żeby oszczędzali wodę i porządnie segregowali śmieci

Aktor zauważa, że w dzisiejszych czasach ekologiczny styl życia powinien być nie tylko modą, ale wręcz koniecznością. Zwraca bowiem uwagę na przyspieszającą degradację naszego środowiska i konieczność weryfikacji własnych przyzwyczajeń. Dobitnie tłumaczy to również swoim bliskim i mobilizuje ich do odpowiedzialnego postępowania. Zdaniem Piotra Zelta kluczowe jest przede wszystkim oszczędzanie wody, bo za jakiś czas może jej zabraknąć w naszych kranach, a także segregowanie śmieci i ograniczenie zakupów nowych ubrań oraz urządzeń elektronicznych.

Handel

Polski rynek odzieży sportowej i outdoorowej notuje stabilne wzrosty. Kupujący szukają technologicznych nowinek

Niemal połowa Polaków kupujących artykuły sportowe ćwiczy kilka razy w tygodniu, a 13 proc. robi to codziennie. Większa aktywność powoduje, że rośnie krajowy rynek artykułów sportowych. W latach 2023–2028 ma to być średnio 6 proc. rocznie – wynika z danych PMR. Polscy konsumenci w coraz większym stopniu zwracają uwagę na technologiczne aspekty i rozwiązania w produktach outdoorowych. Producenci tacy jak Columbia Sportswear inwestują więc coraz więcej w patenty i innowacje. W centrum handlowym Westfield Mokotów w Warszawie został właśnie otwarty drugi w Polsce monobrandowy sklep tej marki.