Stylowy monochromatyzm czy ożywcza gra kolorów?
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Monochromatyczne wnętrza hipnotyzują stylową głębią i szlachetnym designem, podczas gdy wyraziste kolorystyczne zestawienia zachwycają płynącą z barw energią. Nic dziwnego, że nie brakuje pasjonatów obu aranżacyjnych konwencji. Tylko od pożądanego efektu końcowego zależy, którą z nich wybrać przy urządzaniu własnych czterech kątów.
W monochromatycznych aranżacjach króluje szyk i nowoczesny sznyt. Jeden odcień zastosowany na różnych elementach wystroju sprawia, że sypialnia nabiera niebywałej intensywności i uroku. Ściana w kolorze J438 z palety Tikkurila Optiva Nature 5 gustownie współgra z miękkimi tkaninami w podobnych tonach, którymi wyścielone jest łóżko, dzięki czemu wnętrze wydaje się lekkie i niezwykle przytulne.
Monochromatyczny wystrój wcale nie oznacza bezbarwnej nudy. Wystarczy postawić na nieco odważniejszy odcień farby, jak np. K396 Safari od Tikkurila. Pomalowanie ścian i drewnianych mebli w tym samym wyrazistym kolorze zapewni absolutnie widowiskowy efekt. Dodatki w pasujących, miodowych tonacjach spotęgują wrażenie wysmakowanej elegancji i stylu.
Jeśli, pomimo zalet wystroju ton w ton, preferujemy kompozycje bardziej zróżnicowane kolorystycznie, kontrastowy tandem stanowi odpowiedź na wszelkie aranżacyjne dylematy. Połączenie rubinowej czerwieni L418 farby Tikkurila Optiva Matt 5 z dyskretną szarością zaskoczy ekscytującą świeżością i ekspresją. Garderoba w tym wydaniu zyska zdecydowany charakter, tworząc pełną kolorytu stylizację, której nie powstydziłby się żaden miłośnik urządzania wnętrz.
Ożywczy kontrast we wnętrzach z powodzeniem można wprowadzić również za pomocą detali. Kolorowe elementy wyposażenia i dodatki w odcieniach ochry, cynamonu czy musztardy wniosą szczyptę wysmakowanej pikanterii do każdej aranżacji. Dla zachowania dekoratorskiej równowagi ściany warto pomalować na mniej krzykliwe tonacje. Optymalnym rozwiązaniem będzie np. matowa szarość L478 z kolekcji Tikkurila Optiva Nature, która wykreuje subtelne, tonujące tło dla bardziej wysyconych kolorów.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.