Komunikaty PR

Sufit akustyczny? Dlaczego nie. Także w domu

2020-04-15  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Co sprawia, że wnętrze jest piękne? Pierwsze skojarzenie: jego wygląd. Ale w zasadzie chodzi o coś więcej niż to, co można zobaczyć. Zarówno w pomieszczeniach publicznych jak i domach użytkownicy coraz mocniej zwracają uwagę na akustykę i jakość powietrza. Nie zawsze jednak rozwiązania akustyczne, jak m.in. sufity podwieszane, wizualnie pasują do wnętrz restauracji, apartamentów i domów. Te klasyczne modułowe sufity  przegrywają z twardymi, odbijającymi dźwięki płytami. W efekcie wnętrze wygląda ładnie, ale czujemy się w nim źle, gdyż przeszkadza nam hałas i odbijające się dźwięki. 

Gładka powierzchnia sufitu pochłonie hałas
Firma Armstrong, jeden z największych na świecie producentów sufitów podwieszanych, właśnie wprowadza do Polski nową linię. Eleganza - to system sufitowy, który wyróżnia monolityczna, gładka powierzchnia i brak widocznych łączeń pomiędzy płytami. Jednocześnie – w przeciwieństwie do zwykłych gładkich sufitów z twardych materiałów – Eleganza posiada doskonałe właściwości pochłaniania dźwięku (klasa pochłaniania - A). Wysoki poziom pochłaniania hałasu pozwala użytkownikom wnętrz słyszeć i być słyszanym, ponieważ ogranicza odbijanie się dźwięków. 

- Monolityczny wygląd daje projektantom nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza. Właściwości akustyczne z kolei pozwalają zmienić nawet najbardziej hałaśliwe wnętrza w oazę ciszy - osobistą, spokojną przestrzeń pozwalającą odpocząć uszom – wyjaśnia Maciej Kiepal, dyrektor sprzedaży Armstrong w Polsce. I jak wyjaśnia to rozwiązanie zarówno do dużych rezydencji, gdzie np. wspólny salon staje się głośnym placem zabaw dzieci, ale sufit ten dedykowany jest także do kompaktowych apartamentów typu studio. Każdy z tych domów poza wewnętrznymi dźwiękami boryka się również z coraz silniejszym zjawiskiem tzw. zanieczyszczenia hałasem w miastach. 

Eleganza - projektowanie dla wszystkich zmysłów
Biała, gładka powierzchnia daje dodatkowy efekt doświetlenia wnętrz: silnie odbija światło i powiększa optycznie wnętrze. Wpływ na samopoczucie ludzi w mieszkaniach, restauracjach i hotelach mają jednak nie tylko dźwięki, ale również właśnie światło dlatego producent tak zaprojektował sufit Eleganza, by możliwy był łatwy montaż punktów świetlnych i klimatyzacji. Grubość sufitu wynosi 25 mm i pozwala na integrację z urządzeniami. 

Nowy system działa na wszystkie zmysły, także zmysł zdrowego rozsądku – podpowiada producent. Jak?
- Większe niż standardowe panele sufitowe i mniejsza liczba łączeń pozwoli ekipom budowalnym przeprowadzić szybciej montaż, co przełoży się bezpośrednio na zmniejszenie czasu i kosztów pracy – zauważa Maciej Kiepal. 

Wielkoformatowe płyty Eleganza mogą być z powodzeniem montowane na ruszcie nośnym używanym w instalacji popularnych płyt kartonowo-gipsowych. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: .
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.