Świąteczny nastrój wraca do Konesera. Lampiony, lodowisko i inne atrajcje
Centrum Praskie Koneser ponownie zmienia się w pełne ciepła i nastrojowej atmosfery miejsce zimowych spotkań. Już 1 grudnia startuje kultowe lodowisko, którego tegorocznym partnerem jest centrum filmowe Kleks. Magia Kina. Prawdziwie bajecznego klimatu dopełniają wielkowymiarowe lampiony-gwiazdki oraz największe, muzyczne hity.
Ślizgawka z Panem Kleksem – tak w sezonie 2024/2025 nazywa się jedno z najbardziej wyjątkowych lodowisk w Warszawie. Tafla na placu Konesera, w samym sercu Centrum Praskiego Koneser i Pragi-Północ, kolejny raz wypełni atmosfera radości i zabawy. To wszystko w otoczeniu postindustrialnej, ceglanej architektury oraz magicznych lampionów Jarosława Koziary, rozświetlających Konesera. Podobnie jak w poprzednich latach w ciągu każdego dnia zaplanowano aż siedem, ogólnodostępnych sesji łyżwiarskich – do późnego wieczoru:
- 10.15-11.30,
- 11.45-13.00,
- 13.15.14.30,
- 16.00-17.15,
- 17.30-18.45,
- 19.15-20.30,
- 20.45-22.00.
Ponadto, od 8.45 do 10.00 ślizgawka będzie dostępna (nieodpłatnie) dla grup szkolnych – po umówieniu terminu z obsługą lodowiska. Każda z sesji trwa 75 minut. Oprócz 15-miutowych przerw pomiędzy wejściami, zaplanowano dłuższe przerwy techniczne, konieczne do zapewnienia rozrywki na najwyższym poziomie – od 14.30 do 16.00 (90 minut) i od 18.45 o 19.15 (30 minut).
Dostępna rozrywka
Podobnie jak w ubiegłych latach, zabawa na lodowisku jest bezpłatna dla klientów Centrum Praskiego Koneser. Wystarczy przedstawić paragon na kwotę co najmniej 40 złotych z tego samego dnia. Uprawnia on do darmowego wstępu na ślizgawkę i wypożyczenia sprzętu. Bez opłat (pod opieką osoby dorosłej, w dni powszednie do godz. 14.30, a także w trakcie przerwy świątecznej: 27, 30-31 grudnia 2024 r. oraz ferii zimowych: 3-7 lutego i 10-14 lutego 2025 r.) z atrakcji skorzystają też dzieci do 10 lat. Regularna cena wstępu na lodowisko to 10 zł/sesję i 10 zł za wypożyczenie łyżew. Tyle samo kosztuje wypożyczenie chodzika (na 30 minut). Dostępna jest również usługa ostrzenia łyżew – za 15 zł.
Dodatkowe wydarzenia
Specjalne atrakcje dla najmłodszych i rodzin przygotował na lodowisku jego partner – centrum filmowe Kleks. Magia Kina, które działa w Koneserze. To interaktywna przestrzeń, gdzie można poznać kulisy najnowszej ekranizacji przygód inspirowanych światem stworzonym przez Jana Brzechwę. Już w Mikołajki, 6 grudnia, odbędzie się:
- Quiz z wiedzy o Akademii Pana Kleksa z nagrodami (15.30, 16.00 i 18.00);
- Kleksowy rozruch – rozgrzewka przed wejściem na lodowisko (sesje popołudniowo-wieczorne);
- Konkurs „Taniec z Wilkusami” – chętni będą mogli zaprezentować autorski układ do muzyki z Akademii Pana Kleksa, który zostanie oceniony przez widzów za pomocy oklasków.
Każdego dnia o muzyczny klimat dba Radio Plus, które przygotowało specjalną playlistę towarzyszącą jeździe na łyżwach.
Więcej informacji o Ślizgawce z Panem Kleksem i wydarzeniach odbywających się w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz profilach w mediach społecznościowych.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce, zrealizowana przez BBI Development oraz Liebrecht & wooD. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki Centrum Praskie Koneser przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Concept Food & Wine, Freya Cafe & Deli, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser, Setki Powodów, Zabawa oraz pierwszą w Polsce restauracją sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej i edukacyjnej mapie Polski, w którym znajduje się miasteczko edukacyjne miniciti, centrum filmowe Kleks. Magia Kina, Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.