Świąteczny nastrój wraca do Konesera. Lampiony, lodowisko i inne atrajcje
Centrum Praskie Koneser ponownie zmienia się w pełne ciepła i nastrojowej atmosfery miejsce zimowych spotkań. Już 1 grudnia startuje kultowe lodowisko, którego tegorocznym partnerem jest centrum filmowe Kleks. Magia Kina. Prawdziwie bajecznego klimatu dopełniają wielkowymiarowe lampiony-gwiazdki oraz największe, muzyczne hity.
Ślizgawka z Panem Kleksem – tak w sezonie 2024/2025 nazywa się jedno z najbardziej wyjątkowych lodowisk w Warszawie. Tafla na placu Konesera, w samym sercu Centrum Praskiego Koneser i Pragi-Północ, kolejny raz wypełni atmosfera radości i zabawy. To wszystko w otoczeniu postindustrialnej, ceglanej architektury oraz magicznych lampionów Jarosława Koziary, rozświetlających Konesera. Podobnie jak w poprzednich latach w ciągu każdego dnia zaplanowano aż siedem, ogólnodostępnych sesji łyżwiarskich – do późnego wieczoru:
- 10.15-11.30,
- 11.45-13.00,
- 13.15.14.30,
- 16.00-17.15,
- 17.30-18.45,
- 19.15-20.30,
- 20.45-22.00.
Ponadto, od 8.45 do 10.00 ślizgawka będzie dostępna (nieodpłatnie) dla grup szkolnych – po umówieniu terminu z obsługą lodowiska. Każda z sesji trwa 75 minut. Oprócz 15-miutowych przerw pomiędzy wejściami, zaplanowano dłuższe przerwy techniczne, konieczne do zapewnienia rozrywki na najwyższym poziomie – od 14.30 do 16.00 (90 minut) i od 18.45 o 19.15 (30 minut).
Dostępna rozrywka
Podobnie jak w ubiegłych latach, zabawa na lodowisku jest bezpłatna dla klientów Centrum Praskiego Koneser. Wystarczy przedstawić paragon na kwotę co najmniej 40 złotych z tego samego dnia. Uprawnia on do darmowego wstępu na ślizgawkę i wypożyczenia sprzętu. Bez opłat (pod opieką osoby dorosłej, w dni powszednie do godz. 14.30, a także w trakcie przerwy świątecznej: 27, 30-31 grudnia 2024 r. oraz ferii zimowych: 3-7 lutego i 10-14 lutego 2025 r.) z atrakcji skorzystają też dzieci do 10 lat. Regularna cena wstępu na lodowisko to 10 zł/sesję i 10 zł za wypożyczenie łyżew. Tyle samo kosztuje wypożyczenie chodzika (na 30 minut). Dostępna jest również usługa ostrzenia łyżew – za 15 zł.
Dodatkowe wydarzenia
Specjalne atrakcje dla najmłodszych i rodzin przygotował na lodowisku jego partner – centrum filmowe Kleks. Magia Kina, które działa w Koneserze. To interaktywna przestrzeń, gdzie można poznać kulisy najnowszej ekranizacji przygód inspirowanych światem stworzonym przez Jana Brzechwę. Już w Mikołajki, 6 grudnia, odbędzie się:
- Quiz z wiedzy o Akademii Pana Kleksa z nagrodami (15.30, 16.00 i 18.00);
- Kleksowy rozruch – rozgrzewka przed wejściem na lodowisko (sesje popołudniowo-wieczorne);
- Konkurs „Taniec z Wilkusami” – chętni będą mogli zaprezentować autorski układ do muzyki z Akademii Pana Kleksa, który zostanie oceniony przez widzów za pomocy oklasków.
Każdego dnia o muzyczny klimat dba Radio Plus, które przygotowało specjalną playlistę towarzyszącą jeździe na łyżwach.
Więcej informacji o Ślizgawce z Panem Kleksem i wydarzeniach odbywających się w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz profilach w mediach społecznościowych.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce, zrealizowana przez BBI Development oraz Liebrecht & wooD. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki Centrum Praskie Koneser przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Concept Food & Wine, Freya Cafe & Deli, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser, Setki Powodów, Zabawa oraz pierwszą w Polsce restauracją sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej i edukacyjnej mapie Polski, w którym znajduje się miasteczko edukacyjne miniciti, centrum filmowe Kleks. Magia Kina, Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.