Komunikaty PR

Światło w domu. Jak zmieniliśmy je przez lata?

2020-03-04  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Inteligentne, designerskie i ekologiczne – takie jest dzisiejsze oświetlenie. Zmieniły się nie tylko atrybuty, lecz także funkcje, jakie światło pełni w domu. Oświetlenie nowej generacji to znacznie więcej niż tylko użyteczne rozwiązanie.   

Światło jeszcze nigdy nie odgrywało w domach tak ważnej roli. Na przestrzeni ostatnich lat przekształciło się z rzeczy stricte praktycznej i użytkowej w coś znacznie bardziej wielofunkcyjnego.

Jaką rolę odgrywa światło?

Rola światła rośnie, ponieważ w dzisiejszych czasach wymaga się, aby oświetlona była każda strefa domu – w przemyślany, użyteczny i estetyczny sposób. Z tego powodu oświetlenie stało się nie tylko ważnym aspektem w kontekście funkcjonalności, ale także głównym tematem w dyskusji o wzornictwie. – Światło pobudza emocje, buduje atmosferę i w znacznej mierze odpowiada za końcowy wizualny efekt w domu – twierdzi Maciej Wikorejczyk, ekspert ds. oświetlenia Häfele. – Oświetlenie sprzyja relaksowi, odprężeniu, przygotowywaniu i spożywaniu posiłków, a także wielu innym rzeczom – dodaje.

Przełomem w oświetleniu było pojawienie się technologii LED. Wtedy wszyscy – od architektów przez projektantów, na domownikach skończywszy – dostrzegli wiele możliwości wynikających z wykorzystywania różnych źródeł światła. Energooszczędna i przyjazna środowisku technologia LED zaoferowała alternatywne rozwiązania. – To była prawdziwa rewolucja, w trakcie której weszliśmy w nowy wymiar oświetlenia domu – wspomina Maciej Wikorejczyk. – Szczególny postęp osiągnęliśmy w przypadku oświetlenia meblowego, które dziś jest nawet ważniejsze od oświetlenia głównego –utrzymuje.

Świetlna rewolucja

Co się zmieniło? Wraz z wprowadzeniem LED-ów rozpoczęło się eksponowanie mebli oraz pozostałych elementów wyposażenia domu, a także ich wizualnych atutów. Dzięki oświetleniu wszystko może być dekoracją, zresztą światło samo w sobie jest ozdobą.

Lepiej widać kolory, w strefach roboczych jest przejrzyście, wszystko jest doświetlone oczekiwanymi barwami światła i pożądanym natężeniem. Dokładnie tak jak chcą tego domownicy. Bogactwo oferty pozwala dobierać oświetlenie precyzyjnie do potrzeb. Co więcej, można nim sterować bezprzewodowo. Stało się bowiem nieodłączną częścią systemów inteligentnego domu, których działanie opiera się na nowych technologiach. To kolejny etap zmian, jakie nastąpiły w kilku ostatnich latach. – Warto wspomnieć, że jeszcze do niedawna nikt nie oświetlał kuchennych szuflad, blatów czy wysp. Nikt nie słyszał o taśmach LED i możliwościach oświetlenia punktowego. A już na pewno nikt nie wyobrażał sobie, że światłem w domu będzie sterował za pomocą telefonu – zauważa ekspert.

Najnowsze rozwiązania są kamieniem milowym na drodze rozwoju oświetlenia meblowego. Dziś głośno mówi się o oświetleniu piątej generacji. Wprowadza ona więcej harmonijnych i jasnych kolorów oraz możliwości takie jak połączenie przez Bluetooth z kontrolerami zdalnymi i tradycyjnymi przełącznikami, nawet z opcją sterowania głosowego. – Oczekujemy nowinek technologicznych łatwych i intuicyjnych w obsłudze, a nasz innowacyjny system oparty o technologię Bluetooth Mesh, wykorzystujący urządzenie BLE-box, wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom – stwierdza ekspert.

Przykładem oświetlenia najnowszej generacji jest LOOX LED - system stworzony specjalnie dla meblarstwa. Sprawdza się zarówno w przypadku mebli kuchennych, jak i pokojowych, łazienkowych czy w garderobach. Oświetla przestrzenie i powierzchnie robocze, rozjaśnia szuflady, a także tworzy nastrój i dodaje klimatu. Jego główne zalety to rozbudowana możliwość konfiguracji, prostota instalacji, trzy grupy zasilania i certyfikacje. Na praktyczny i wielozadaniowy system piątej generacji (5-amperowy) składają się: nowe paski LED, diody, designerskie profile, zasilacze, przełączniki i akcesoria dodatkowe, a także – co najważniejsze – zupełnie innowacyjna technologia zdalnego sterowania, wykorzystująca łączność poprzez Bluetooth we wszystkich komponentach takich jak urządzenia mobilne, piloty i przełączniki ścienne.

Takie funkcje to oczywiście ukłon w kierunku użytkowników potrzebujących w domu technologii smart. Użytkownicy oczekują nowinek technologicznych łatwych i intuicyjnych w obsłudze, a innowacyjne systemy takie jak Häfele Connect Mesh wychodzą im naprzeciw. Postęp technologiczny daje obecnie możliwość łączenia modułowych systemów oświetlenia meblowego z oświetleniem sufitowym, sprzętem AGD, a nawet zintegrowania go z już istniejącymi systemami np. inteligentnego zarządzania domem, systemem ochrony, ogrzewania i wentylacji.

W trosce o środowisko

Coraz ważniejszy staje się także aspekt ekologiczny. - Z myślą o ekologii powinniśmy wybierać oświetlenie LED, które będzie bez problemu działało przez wiele lat i zużywało mało prądu – wskazuje Maciej Wikorejczyk. - To niezawodny produkt z wydajnymi diodami. Unikatową cechą jest możliwość sterowania światłem poprzez moduł BLE, dzięki któremu możemy między innymi ustalić godzinę o której oświetlenie ma się wyłączyć – dodaje ekspert.  

Oświetlenie meblowe jest dziś zatem ogromną wartością dodaną, którą wykorzystuje się przy aranżowaniu kuchni i projektowaniu innych przestrzeni w domu. Systemy piątej generacji niewątpliwie wyznaczają kierunek dalszego rozwoju oświetlenia meblowego.

 

http://hafele-systemy.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Delektuj się latem z Fiskars Biuro prasowe
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji
Dom Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały
2024-06-26 | 13:00

Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały

Candy wprowadziła na rynek nowe chłodziarko-zamrażarki z rodziny Fresco 300, które przy standardowej szerokości 60 cm, charakteryzują się imponującą pojemnością nawet 409

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.