Komunikaty PR

Światowy Dzień Wzroku

2024-10-10  |  15:30
Biuro prasowe

The Right to See. Vision Express spełnia marzenia i zwiększa dostępność badań wzroku.

Z okazji Światowego Dnia Wzroku, Vision Express przypomina, że każdy ma prawo do dobrego widzenia. Firma, która od 30 lat dba o zdrowie wzroku Polaków, kontynuuje misję dbania o wzrok Polaków nie tylko poprzez dostarczanie najwyższej jakości usług, ale również wspierając potrzebujących.

W tym roku Vision Express nawiązało współpracę z Fundacją Bajka o Babci i Dziadku, aby spełnić marzenia podopiecznych fundacji, którzy potrzebowali także wsparcia w poprawie jakości swojego widzenia. Fundacja Bajka o Babci i Dziadku powstała w 2023 roku w Krakowie, a jej głównym celem jest realizacja marzeń osób powyżej 55 roku życia, bez względu na miejsce zamieszkania, pochodzenie społeczne i status majątkowy. Dzięki tej współpracy, Vision Express nie tylko spełniło jedno wybrane marzenie kilkoro podopiecznych, ale także zapewniło im darmowe okulary korekcyjne, które są kluczowe w ich codziennym życiu. Seniorzy mogli spróbować lotu balonem, bliskiego kontaktu z końmi w profesjonalnej stadninie oraz wejście za kulisty teatru, czyli dokładnie to, o czym przez lata marzyli.

Jako lider rynku optycznego, czujemy się odpowiedzialni za wsparcie osób, które mogą mieć ograniczony dostęp do opieki nad wzrokiem. Każdy ma prawo do dobrego widzenia, a my jako Vision Express robimy wszystko, aby to prawo stało się rzeczywistością dla każdego, niezależnie od sytuacji materialnej czy życiowej – mówi Aneta Pruk, Senior Marketing Manager w Vision Express.

Bezpłatne badania wzroku dla wszystkich                                                                                                                

W odpowiedzi na rosnącą potrzebę profilaktyki zdrowia wzroku, Vision Express ogłasza, że od poniedziałku do piątku od godz. 12 do 14, we wszystkich salonach na terenie kraju będą dostępne bezpłatne badania wzroku pod kątem doboru korekcji okularowej. To kolejny krok w stronę zwiększenia świadomości społecznej na temat konieczności regularnych badań oczu, a także inicjatywa ułatwiająca dostęp do opieki wzrokowej i profilaktyki chorób oczu.

30 lat Vision Express w Polsce – nowoczesne usługi, innowacje i społeczna odpowiedzialność

Tegoroczny Światowy Dzień Wzroku to szczególny moment dla Vision Express, gdyż marka świętuje swoje 30-lecie działalności na polskim rynku. Przez te trzy dekady Vision Express przeprowadziło ponad 8,3 mln badań wzroku, dostarczając usługi najwyższej jakości milionom Polaków. Wprowadzając innowacje, takie jak analiza ryzyka chorób oczu Optiskan, marka umacnia swoją pozycję lidera w dziedzinie diagnostyki wzroku.

Vision Express kontynuuje również modernizację swoich salonów, stawiając na nowoczesny design, lepsze doświadczenie zakupowe oraz najnowsze technologie diagnostyczne, aby zapewnić komfort wszystkim klientom.

***

Vision Express jest liderem branży optycznej w Polsce, zapewniającym profesjonalne usługi medyczne, wysokiej klasy okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne oraz soczewki kontaktowe.

Sieć na polskim rynku działa od 1994 r. i liczy ponad 250 salonów w ponad 100 miastach. Jednocześnie marka jest częścią grupy EssilorLuxottica. Firmę wyróżnia kompleksowa oferta, łącząca profesjonalne badania wzroku, porady pod kątem doboru odpowiedniej korekcji oraz indywidualne dopasowanie okularów i soczewek kontaktowych. Bogaty wybór asortymentu w zgodzie z najnowszymi trendami dostępny jest również w sklepie online.

Misja Vision Express to kompleksowe dbanie o dobrą jakość widzenia i zdrowie oczu Polaków. Firma realizuje ją w swoich salonach oraz poprzez szereg działań przyczyniających się do wzrostu świadomości konsumentów.

Więcej informacji na www.visionexpress.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.