Świętuj 100 lat ochrony Puszczy Białowieskiej w Galerii Bronowice

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Od poniedziałku, 31 stycznia, w Galerii Bronowice czynne jest stanowisko Greenpeace. Wszystko to w związku z jubileuszem 100-lecia wprowadzenia pierwszej formalnej ochrony Puszczy Białowieskiej. Do 5 lutego będzie można tu dowiedzieć się, w jaki sposób chronić dzikie pszczoły, lasy naturalne, a nawet… jak ocalić Arktykę. Ponadto wszyscy miłośnicy przyrody będą mogli zrobić zdjęcie w wyjątkowej scenerii i opublikować je w mediach społecznościowych z #100latochronypuszczy. Punkt odwiedzić można w godz. 10.00-19.00.
29 grudnia minęło 100 lat od wprowadzenia pierwszej formalnej ochrony Puszczy Białowieskiej, ostatniego lasu nizinnego o charakterze pierwotnym na naszym kontynencie. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu 31 stycznia na terenie Galerii Bronowice pojawiło się stanowisko Fundacji Greenpeace, która wspólnie z klientami centrum handlowego będzie świętowała okrągłą rocznicę wydarzenia. W specjalnie przygotowanym na tę okazję punkcie przedstawiciele organizacji proekologicznej opowiedzą wszystkim zgromadzonym, dlaczego Puszcza Białowieska jest miejscem wyjątkowym i z jakich powodów była i nadal powinna być chroniona. Inicjatywę będzie można wesprzeć poprzez zrobienie zdjęcia i opublikowanie go w mediach społecznościowych z #100latochronypuszczy.
Ponadto uczestnicy wydarzenia dowiedzą się także, w jaki sposób można przyczynić się do ochrony dzikich pszczół, lasów naturalnych oraz ocalenia Arktyki. Przedstawiciele Greenpeace opowiedzą także, jak wykonać hotel dla dzikich zapylaczy. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – na miejscu dostępne będą kolorowanki i puzzle przyrodnicze, na maluchy czekać będzie również quiz z nagrodami.
Stoisko Greenpeace czynne będzie w dniach 31 stycznia-5 lutego, w godz. 10.00-19.00, w Sferze Super Bohatera na poziomie 0 Galerii Bronowice.

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.