Komunikaty PR

Sypialnia w stylu japandi – przepis na dobry sen

2022-12-22  |  10:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Japandi reprezentuje mieszankę minimalistycznego stylu japońskiego designu i nowoczesności skandynawskiego wzornictwa z połowy wieku. Są to dwa wzajemnie uzupełniające się style, ponieważ sięgają do korzeni tego, czym jest projektowanie - skupiają się na otaczającym nas świata.

Termin japandi odnosi się do połączenia wpływów wzornictwa japońskiego i skandynawskiego. Razem przywołują obrazy minimalistycznego, rustykalnego, estetycznego, ale przede wszystkim funkcjonalnego wystroju. Japandi koncentruje się na naturalnych materiałach, stonowanych kolorach i czystych liniach, mających dobrze wpływać na samopoczucie.

Ten coraz bardziej popularny styl wystroju idealnie sprawdza się w sypialniach. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę sławę Japonii jako Kraju Wschodzącego Słońca i typowo skandynawskie skojarzenia ze wszystkim, co naturalne i zdrowe. Są to rzeczywiście hasła przywołujące na myśl sypialnię – brzask, sen czy regeneracja.

Doskonałym przykładem realizacji sypialni w stylu japandi jest projekt autorstwa pracowni SCENA Interior Design. W pomieszczeniu dominują ciepłe, jasne barwy i drewno, z którego wykonano łóżko oraz ścianę za jego wezgłowiem, połączoną z drzwiami do ukrytej garderoby.

Gra fakturami

Styl japandi to przede wszystkim prostota, a szczególnie w sypialni powinno znajdować się najmniej dystraktorów, jak to możliwe. Dlatego, choć w pomieszczeniu umieszczono telewizor, na próżno szukać tam zbędnych dekoracji. To samo dotyczy barw – jedynym akcentem kolorystycznym są tam czarne elementy oświetlenia i lampa. Ponieważ jednak w tej stylistyce istotna jest natura, doskonałym dodatkiem stało się drzewko oliwne w dużej, kamiennej wazie. Choć stonowane, wnętrze w stylu japandi nie musi być nudne – ważne jest jednak, aby kontrastu nadawać m.in. fakturami użytych materiałów. – mówi autorka projektu, architektka Paulina Boruch z pracowni SCENA Interior Design.

W sypialni doskonale łączą się ze sobą gładkie powierzchnie drewna, kamienia czy tafli dużego lustra o organicznych kształtach. Delikatny kontrast faktur widać jednak w żłobieniach na dekoracyjnej ścianie telewizyjnej, plecionym dywanie czy miękkim, barankowym obiciu foteli FULU marki Nobonobo, które dzięki opływowym kształtom idealnie komponują się z wnętrzem.

Idealna dla snu

Ciepło, spokój, harmonia i przytulność to słowa, które charakteryzują styl japandi. Tak się składa, że są one również najlepszym opisem idealnej atmosfery, jaką chcemy mieć w sypialni. Ze względu na intymny charakter snu i jego znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia, połączenie natury i filozofii Zen stwarza idealne warunki do spokojnej regeneracji.

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

***

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof. Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
2025-04-24 | 14:00

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane
Dom Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Handel

Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.

Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z  osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.