Sypialnia w stylu japandi – przepis na dobry sen
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Japandi reprezentuje mieszankę minimalistycznego stylu japońskiego designu i nowoczesności skandynawskiego wzornictwa z połowy wieku. Są to dwa wzajemnie uzupełniające się style, ponieważ sięgają do korzeni tego, czym jest projektowanie - skupiają się na otaczającym nas świata.
Termin japandi odnosi się do połączenia wpływów wzornictwa japońskiego i skandynawskiego. Razem przywołują obrazy minimalistycznego, rustykalnego, estetycznego, ale przede wszystkim funkcjonalnego wystroju. Japandi koncentruje się na naturalnych materiałach, stonowanych kolorach i czystych liniach, mających dobrze wpływać na samopoczucie.
Ten coraz bardziej popularny styl wystroju idealnie sprawdza się w sypialniach. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę sławę Japonii jako Kraju Wschodzącego Słońca i typowo skandynawskie skojarzenia ze wszystkim, co naturalne i zdrowe. Są to rzeczywiście hasła przywołujące na myśl sypialnię – brzask, sen czy regeneracja.
Doskonałym przykładem realizacji sypialni w stylu japandi jest projekt autorstwa pracowni SCENA Interior Design. W pomieszczeniu dominują ciepłe, jasne barwy i drewno, z którego wykonano łóżko oraz ścianę za jego wezgłowiem, połączoną z drzwiami do ukrytej garderoby.
Gra fakturami
- Styl japandi to przede wszystkim prostota, a szczególnie w sypialni powinno znajdować się najmniej dystraktorów, jak to możliwe. Dlatego, choć w pomieszczeniu umieszczono telewizor, na próżno szukać tam zbędnych dekoracji. To samo dotyczy barw – jedynym akcentem kolorystycznym są tam czarne elementy oświetlenia i lampa. Ponieważ jednak w tej stylistyce istotna jest natura, doskonałym dodatkiem stało się drzewko oliwne w dużej, kamiennej wazie. Choć stonowane, wnętrze w stylu japandi nie musi być nudne – ważne jest jednak, aby kontrastu nadawać m.in. fakturami użytych materiałów. – mówi autorka projektu, architektka Paulina Boruch z pracowni SCENA Interior Design.
W sypialni doskonale łączą się ze sobą gładkie powierzchnie drewna, kamienia czy tafli dużego lustra o organicznych kształtach. Delikatny kontrast faktur widać jednak w żłobieniach na dekoracyjnej ścianie telewizyjnej, plecionym dywanie czy miękkim, barankowym obiciu foteli FULU marki Nobonobo, które dzięki opływowym kształtom idealnie komponują się z wnętrzem.
Idealna dla snu
Ciepło, spokój, harmonia i przytulność to słowa, które charakteryzują styl japandi. Tak się składa, że są one również najlepszym opisem idealnej atmosfery, jaką chcemy mieć w sypialni. Ze względu na intymny charakter snu i jego znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia, połączenie natury i filozofii Zen stwarza idealne warunki do spokojnej regeneracji.
Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/
***
Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof. Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.