Komunikaty PR

System płytowy ogrzewania podłogowego do zabudowy suchej

2020-07-01  |  15:00
Biuro prasowe
Do pobrania TECEfloor ( 4.1 MB )

Ogrzewanie podłogowe, ze względu na wymogi konstrukcyjne i konieczność zabudowy na mokro, do chwili obecnej cieszyło się dużą popularnością na rynku nowopowstających inwestycji mieszkaniowych. Wyzwanie stanowiła natomiast instalacja systemu w istniejącym budownictwie. Te czasy już minęły. Dzięki innowacyjnemu systemowi płytowemu do zabudowy suchej, podłogówka może być z powodzeniem montowana także w remontowanych pomieszczeniach.

Prosty układ

System płytowy TECEfloor 30/16 składa się z dwóch komponentów - panelu do zabudowy suchej oraz profilu przewodzącego ciepło wykonanego z aluminium lub ze stali. Płyta podstawowa do montażu ogrzewania podłogowego dedykowana jest rurom TECEfloor 16 x 2,0 mm. Pozwala na użycie standardowych produktów suchego, jak również mokrego jastrychu – cementowego, anhydrytowego. Wykonana została z twardej pianki polistyrenowej (EPS) z wyprofilowanymi kanałami. Dzięki temu, że nie wymaga dużych wysokości konstrukcyjnych, z powodzeniem może być stosowana we wnętrzach poddawanych renowacji lub remontom.

Rozwiązanie pełne zalet

System płytowy TECEfloor, poza możliwością montażu w zabudowie suchej, oferuje także szereg korzyści w zakresie instalacji podłogówki. Zoptymalizowany wymiar płyty oraz lekka konstrukcja sprawiają, że rozwiązanie to jest łatwe w obsłudze i korzystne dla drewnianych sufitów. Z kolei perforacje w profilu przewodzącym ciepło ułatwiają przełamywanie i dopasowanie go do pożądanych wymiarów bez użycia narzędzi. Płyta może być ułożona w pojedynczym lub podwójnym meandrze, co przekłada się na równomierny rozkład temperatur i oddawanie ciepła. System ten oznacza także wiele zalet dla wykonawców instalacji, np. krótki czas montażu i budowy. Natomiast niskie temperatury zasilania sprawiają, że rozwiązanie to jest idealne dla odnawialnych źródeł energii. W przypadku wykorzystania suchego jastrychu nie ma także konieczności wygrzewania posadzki.

Informacje techniczne:

Dane techniczne płyt nośnych:

Opór cieplny Ri ≥ 0,8 (m²K/W) zgodnie z PN EN 1264-4

Rozstaw: T150, T300

Wymiary: 1150 x 750 x 30 mm

Dane techniczne poszycia przewodzącego ciepło:

Materiał: stal ocynkowana lub aluminium

Kanały rurowe: odpowiednie do rur TECEfloor 16x2,0 mm

Wymiary: 1000 x 132 x 0,4 (0,45) mm

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.