System rynnowy TYTAN-CYNK od Galeco – trwałość na długie lata
Orchidea Creative Group
ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/
Poszukujący orynnowania znajdą na rynku bogatą ofertę produktów różniących się między sobą kształtem, wielkością, kolorem czy ceną. Podstawowym rozróżnieniem jest jednak zwykle materiał, z którego jest ono wykonane. Czym charakteryzuje się system odprowadzania wody deszczowej z tytan-cynku?
Długowieczne połączenie
Tytan cynk jest stopem cynku z dodatkiem tytanu, miedzi i aluminium. Ten materiał powstały w wyniku połączenia metali od stuleci stosowany jest w budownictwie. Szczególnie często wykorzystuje się go do produkcji rynien, które stanowią jeden z najbardziej narażonych elementów każdej budowli. Systemy odprowadzania wody opadowej wykonane z tego tworzywa charakteryzują się bowiem bardzo dużą trwałością, która w zależności od środowiska może wynosić nawet 100 lat! Wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne (jak chociażby zarysowania) sprawia, że orynnowanie tytanowo-cynkowe sprawdza się dobrze na terenach szczególnie narażonych na występowanie gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Charakterystycznym procesem, któremu ulega materiał, jest tworzenie się na jego powierzchni cienkiej, matowej warstwy nazywanej potocznie patyną. Jest on całkowicie naturalny i sprawia, że rynny są dodatkowo chronione przed korozją. System Galeco TYTAN-CYNK produkowany jest zgodnie z normą PN-EN 612 z blachy naturalnej o grubości 0,7 mm, o zawartości cynku na poziomie 99,995%. W ofercie polskiego producenta znajdziemy rynny tytanowo-cynkowe w rozmiarze 127 (rozwinięcie 280 mm) i 153 (rozwinięcie 333 mm) wraz ze spustem 80 i 100 mm. Tradycyjny sposób łączenia elementów przez lutowanie lub klejenie sprawia, że system nie wymaga dodatkowych złączek i uszczelnień. Poprawnie skompletowany i zamontowany zapewni skuteczne i trwałe odwodnienie budynku.
Galeco udziela gwarancji niezawodności systemu na okres 30 lat.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.