Szkło zauważalnie niezauważalne. Wystartował konkurs dla architektów
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Saint-Gobain Glass Polska, wiodący producent szkła budowlanego, zaprasza wszystkich architektów, projektantów i studentów, którzy w swoich realizacjach wykorzystują produkty marki, do udziału w konkursie Saint-Gobain Glass Design Award. Uczestnicy mogą zgłaszać swoje prace (projekty koncepcyjne lub zrealizowane) w czterech kategoriach do 31 marca 2023 r. poprzez dedykowaną platformę konkursową. Łączna pula nagród to aż 70 000 PLN!
Konkurs promuje wykorzystanie szkła, jako podstawowego materiału stosowanego od lat w architekturze, szczególnie docenianego za walory estetyczne i niezrównaną funkcjonalność, tj. wysoką przepuszczalność światła, rzeczywiste odwzorowywanie barw, izolację cieplną oraz doskonałe właściwości akustyczne. Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić projekty, w których zastosowano rozwiązania ze szkła Saint-Gobain Glass.
Zadanie konkursowe
Udział w konkursie Saint-Gobain Glass Design Award mogą wziąć studenci, projektanci oraz architekci. Prace konkursowe należy zgłaszać za pomocą dedykowanej platformy dostępnej na stronie www.glassdesignaward.pl do 31 marca 2023 roku do godz. 23:59. Wystarczy wypełnić znajdujący się na stronie krótki formularz konkursowy oraz wgrać zdjęcia bądź wizualizacje danego projektu (załączony w formularzu opis projektu nie może być dłuższy niż 2 strony A4 i musi zawierać wyszczególnione zaprojektowane/zastosowane rozwiązania Saint-Gobain Glass).
Kategorie konkursu
Uczestnicy mogą zgłaszać swoje projekty w czterech kategoriach konkursowych, przy czym każdy z projektów może znaleźć się w kilku kategoriach. Są to:
FASCYNACJA BRYŁĄ: Projekt fasady budynku z zastosowaniem selektywnych i energooszczędnych rozwiązań Saint-Gobain Glass. Obiekty użyteczności publicznej i komercyjne.
HARMONIA Z OTOCZENIEM: Wyjątkowe i spójne połączenie szklanej fasady budynku z otoczeniem. Obiekty użyteczności publicznej i komercyjne.
OTWARTE WNĘTRZA: Projekt wnętrza prywatnego lub użyteczności publicznej, uwzględniający koncepcję podziału przestrzeni z wykorzystaniem rozwiązań ze szkła Saint-Gobain Glass.
PRZESTRZEŃ FUNKCJONALNOŚCI: Projekty wnętrza, które daje gwarancję funkcjonalności, komfortu i estetyki bez kompromisów w kwestii światła, akustyki i designu.
Nagrody
Łączna suma nagród wynosi 70 000 PLN. W każdej z czterech podstawowych kategorii konkursowych zostanie wyłoniony jeden laureat, który otrzyma 10 000 PLN. Przewidziana została także nagroda główna – Grand Prix w wysokości 30 000 PLN za najlepszy i wyjątkowy projekt spośród wszystkich kategorii, z oryginalnym zastosowaniem rozwiązań szklanych w duchu zrównoważonego rozwoju i designu. Dodatkowo, przy współpracy z agencją OKK! PR, Organizator zapewnia laureatom szeroką, ogólnopolską promocję zwycięskich projektów w mediach wnętrzarskich i architektonicznych.
Jury
Prace konkursowe oceni wyjątkowe Jury w składzie: Arch. Agnieszka Kalinowska-Sołtys, przewodnicząca Jury (APA Wojciechowski Architekci, Prezes Zarządu Głównego SARP), Arch. Marta Sękulska-Wrońska (WXCA, Prezes Oddziału Warszawskiego SAP), Arch. Bogusław Barnaś (BXBstudio), Arch. Przemo Łukasik (Medusa Group), Arch. Magdalena Federowicz-Boule (Tremend), Prof. Jan Sikora (ASP Gdańsk, Sikora Wnętrza), dr hab. Szymon Hanczar (ASP Wrocław, hanczar studio), Marcin Szczelina (Architecture Snob) oraz Benedykt Korduła (Saint-Gobain Glass).
Harmonogram konkursu
Konkurs Glass Design Award startuje 22 listopada 2022 r., a ostateczny termin składania prac na platformie konkursowej glassdesignaward.pl mija 31 marca 2023 r. o godzinie 23:59. Obrady jury odbędą się 8 maja 2023 roku, zaś informacja o laureatach zostanie opublikowana do 30 dni po obradach Komisji Konkursowej na dedykowanej stronie konkursu. Oficjalnie zwycięzców poznamy podczas uroczystej Gali finałowej zorganizowanej przez Saint-Gobain Glass.
Regulamin oraz zasady nadsyłania zgłoszeń dostępne są na platformie konkursowej.
Patronat honorowy:
Łódź Design Festival, Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP), Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
Patronat medialny:
Architektura&Biznes, Elle Decoration, Architecture Snob, WhiteMAD, Designteka.pl, Foorni.pl, Czas na Wnętrze, MAGAZIF.com, Bryła, Design Alive, Architektura Murator, Urządzamy.pl, Sztuka-wnętrza.pl, Sztuka-architektury.pl, BIZNES.meble.pl, Domosfera.pl, LABEL, Builder
O Saint-Gobain Glass Polska
Należąca do Grupy Saint-Gobain spółka Saint-Gobain Glass Polska to wiodący dostawca najwyższej jakości rozwiązań szklanych, oferowanych w odpowiedzi na wysokie oczekiwania klientów w zakresie komfortu życia, piękna architektury i ochrony środowiska. Oferta Saint-Gobain Glass obejmuje szeroki asortyment szkła bazowego do wszelkiego typu zastosowań oraz nowoczesne produkty i rozwiązania szklane do fasad, okien i wnętrz.
Dzięki swoim niezrównanym właściwościom i parametrom, szkło Saint-Gobain Glass posiada wiele różnorodnych funkcjonalności – chroni przed hałasem, zimnem czy nadmiernym ciepłem, gwarantuje zwiększoną prywatność i bezpieczeństwo.
Wśród rozwiązań tej firmy szczególnie warto wyróżnić wysokowydajne szkło niskoemisyjne ECLAZ®, wysokoselektywne szkło przeciwsłoneczne z rodziny COOL-LITE®, szeroki wachlarz nowoczesnych produktów do wnętrz, takich jak szkło do kabin prysznicowych TIMELESS®, szkło ornamentowe, lakierowane, lustro ekologiczne MIRALITE® PURE czy szkło z efektem lustrzanym MIRASTAR® i MIRASTAR® REFLECT. Wśród produktów specjalnych na uwagę zasługuje linia szkła laminowanego STADIP®, szkło przyjazne ptakom 4BIRD®, szkło bazowe o zredukowanym śladzie węglowym ORAE®, szkło aktywne o zmiennej przezierności PRIVA-LITE® czy szkło grzewcze EGLAS®.
Więcej: https://www.saint-gobain-glass.pl/pl

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.