Komunikaty PR

Sztuka Prawidłowego Oddychania

2024-09-13  |  01:00
Biuro prasowe

Kasia Jop – dyplomowany kosmetolog medyczny, certyfikowany beauty expert, businesswoman; właścicielka Comfort Zone Zurich by Jop – dzieli się swoją wiedzą na temat znaczenia prawidłowego oddychania dla zdrowia, dobrego samopoczucia i pięknego wyglądu. Kasia od ponad dekady prowadzi swój salon w Zurychu, gdzie nie tylko wykonuje zabiegi estetyczne, ale również edukuje swoje klientki na temat holistycznego podejścia do zdrowia i urody.

Jak oddychać, aby być zdrowszym, czuć się lepiej i wyglądać korzystniej?

Czy można oddychać źle? Zaskakujące, ale tak. Problemy z oddychaniem, takie jak płytkie wdechy, zbyt szybkie oddychanie, czy nadmierne napięcie mięśni klatki piersiowej, mogą prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, w tym bólów głowy, problemów z krążeniem, zaburzeń skórnych i emocjonalnych. Nauka prawidłowego oddychania może pomóc nam czuć się lepiej, żyć lepiej i wyglądać lepiej.

Oddech w kulturach świata

Od niepamiętnych czasów, oddech odgrywał istotną rolę w praktykach medytacyjnych i duchowych na całym świecie. W kulturach wschodnich, takich jak joga i chińska medycyna tradycyjna, kontrolowanie oddechu (pranajama, qigong, tai chi) jest kluczowe dla osiągnięcia spokoju umysłu i równowagi życiowej energii. W starożytnej Grecji, oddech był uznawany za dar od bogów, symbolizujący życiową siłę i esencję istnienia.

Oddech we współczesnym świecie

Współczesna medycyna potwierdza, że świadome oddychanie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Odpowiednie techniki oddechowe mogą regulować hormony, poprawiać koncentrację, redukować stres i wpływać pozytywnie na nasz metabolizm, krążenie krwi oraz jakość snu. Praktyka mindfulness, skupiająca się na oddychaniu, pomaga zwiększyć świadomość siebie i swojego otoczenia, co przynosi korzyści psychiczne i fizyczne.

Metoda Wima Hofa

Wim Hof, znany jako „The Iceman”, opracował metodę, która łączy techniki oddechowe, medytację i ekspozycję na zimno. Jego metoda polega na głębokim oddychaniu, zatrzymywaniu oddechu oraz kontrolowanej hiperwentylacji, połączonych z lodowatymi prysznicami. Badania naukowe potwierdzają, że praktykowanie metody Hofa może zwiększyć odporność organizmu, zmniejszyć stres i poprawić ogólne samopoczucie.

Jak oddychać dobrze?

Podstawą metody Wima Hofa są trzy filary: ćwiczenia oddechowe, ekspozycja na chłód i medytacja. Ćwiczenia oddechowe obejmują serie głębokich wdechów i wydechów z krótkimi okresami zatrzymania oddechu, co pomaga w zwiększeniu przepływu tlenu i regulacji układu nerwowego.

Oddychanie a piękno

Stres i zanieczyszczenie środowiska mają negatywny wpływ na naszą skórę. Dbanie o zdrowie psychiczne poprzez techniki oddechowe, takie jak medytacja, joga, czy metoda Hofa, może poprawić kondycję skóry, redukować problemy skórne o podłożu psychicznym i przyczynić się do ogólnej poprawy wyglądu. Zdrowa skóra jest odzwierciedleniem naszego wewnętrznego spokoju i równowagi.

Podsumowanie

Oddychanie to nie tylko proces podtrzymujący życie. Świadome i prawidłowe oddychanie może znacząco poprawić jakość naszego życia, zdrowie fizyczne i psychiczne oraz wygląd. Im lepiej oddychamy, tym lepiej nam się żyje.

www.comfortzonezurich.ch

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.