Szukasz pomysłu na zdrowy piknik? Te produkty od Sante to idealny wybór
Pikniki na świeżym powietrzu cieszą się niezwykłą popularnością, szczególnie w okresie wakacyjnym. Pobliski park czy oddalona od miasta łąka to idealne miejsca na relaks w gronie najbliższych. Na tego typu wypady warto zabrać zdrowe przekąski. Pełnowartościowe przegryzki, które dodadzą energii oferuje Sante. Dzięki wygodnym opakowaniom świetnie nadają się na piknik oraz każdy inny wyjazd.
Chrupiące kanapki. Na zdrowie!
Chrupiące kanapki z ulubionym smarowidłem to must-have piknikowego koszyka. Warto wybrać lekkostrawne pieczywo, np. pieczywo chrupkie Sante z dodatkiem oliwek, wypiekane w tradycyjny sposób na żeliwnych płytach. Jedna kromka zawiera tylko 19 kcal, czyli aż 4 razy mniej niż 1 kromka zwykłego pieczywa. Pieczywo chrupkie od Sante nie zawiera konserwantów ani ulepszaczy smaku. Kromkę można posmarować zdrowymi pastami roślinnymi. Pasty Lovege są odpowiednie dla wegan oraz wegetarian i nie zawierają sztucznych dodatków. Wyróżniają się intensywnym smakiem i wysoką zawartością kwasu foliowego. Świetnie rozprowadzają się na pieczywie. Są dostępne w kilku wariantach, np. Lovege pasta ze słonecznika, Lovege hummus z pomidorami, Lovege hummus z papryką. Pasty Lovege to również świetny pomysł na smakowity dip do warzyw.
Pieczywo chrupkie oliwkowe Sante – 4,99 zł/ 150 g
Hummus z suszonymi pomidorami w słoiku Lovege – 6,29 zł/ 180 g
Hummus z papryką na ostro Lovege – 3,75 zł/ 115 g
Pasta ze słonecznika z pomidorami w słoiku Lovege – 4,90 zł/ 175 g
Kokosowa nowość w słodkim wydaniu
Kromkę chrupkiego pieczywa można również posmarować czymś nieco słodszym. Masło orzechowe Go On Protein z nutą kokosa to nowość w asortymencie Sante. Ten bezcukrowy krem o krótkim składzie świetnie nadaje się nie tylko do pieczywa, ale też shake’ów czy naleśników. Zawiera aż 28% pełnowartościowego białka, dlatego poleca się go sportowcom oraz osobom ceniącym zdrowe odżywianie.
Masło orzechowe Go On Protein kokosowe – 11,49 zł/350 g
Orzeźwiający koktajl z granolą i orzechami
Każdy posiłek na świeżym powietrzu smakuje wyjątkowo. Na piknikowy koc warto zabrać naturalny, orzeźwiający koktajl przygotowany na bazie roślinnego napoju owsiano-migdałowego od Sante, który jest odpowiedni dla wegan i wegetarian. Napój nie zawiera cukru i laktozy. Dzięki kremowej konsystencji idealnie sprawdza się w kuchni jako składnik pysznych koktajli. Do roślinnego shake’a można dodać BIO granolę z owocami od Sante, która jest źródłem m.in. magnezu, żelaza, witaminy E i błonnika. Taki mix to gwarancja pełnowartościowego i pysznego posiłku, który można uzupełnić Mieszanką studencką Sante, która zawiera bogate w składniki odżywcze orzechy oraz rodzynki.
Organic Sante napój owsiano-migdałowy – 9,89 zł/1 l
Granola Sante Organic z owocami – 7,99 zł/ 300 g
Mieszanka studencka Sante – 2,49 zł/ 40 g
Fit słodkości
Wybierając smakołyki, które spożyjemy podczas pikniku, warto zwrócić uwagę na skład oraz wartości odżywcze danego produktu. Batony Crunchy od Sante to zdrowa alternatywa dla tradycyjnych słodyczy – niezawodne źródło węglowodanów złożonych oraz wartościowego błonnika. Chrupiące batony Crunchy są dostępne w różnych smakach, m.in. bananowe, śliwkowe czy orzechowe. Fani aktywnego stylu życia powinni wypróbować batony z serii Go On wzbogacone w cenne witaminy. W ofercie dostępnych jest wiele opcji smakowych: od energetycznych z kokosem po proteinowe 20% z żurawiną. Bardziej wymagającym miłośnikom poleca się batony Go On Nutrition, zawierające aż 33% białka, które jest potrzebne do utrzymania masy mięśniowej oraz 7 witamin ważnych dla osób aktywnych fizycznie. Batony proteinowe można zabrać np. na intensywną wycieczkę rowerową. Zawarty w nich magnez zmniejsza uczucie zmęczenia.
Baton Crunchy Sante – ok. 1,40 zł/ 35 g
Baton Go On – ok. 3 zł/ 50 g
Baton proteinowy Go On Nutrition – 3,99 zł/ 50 g
Produkty Sante są dostępne w dużych sieciach handlowych, dobrych supermarketach oraz sklepie internetowym.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.