Szybka i efektywna budowa przegród z H+H TEMPO PRO
Czas realizacji każdej inwestycji budowlanej jest niezwykle istotny, dlatego warto już na etapie sporządzania projektu zwrócić uwagę na rozwiązania, które mogą przyspieszyć i uprościć proces wykonawczy. Należy do nich np. system ścian działowych z betonu komórkowego H+H TEMPO PRO.
Parametry akustyczne ścian oddzielających poszczególne pomieszczenia wynikają z zaostrzonej normy PN-B-02151-3.
H+H System TEMPO PRO to kompleksowe rozwiązanie obejmujące elementy wykonane z betonu komórkowego o gęstości podwyższonej do 700 kg/m3. Wartość ta przekłada się na poprawę wskaźnika oceny izolacyjności akustycznej właściwej dla ścian wewnętrznych do poziomu 38 dB (RA1R) dla elementów o szerokości 100 mm i 36 dB dla 75-cio mm bloczków.
Wpływa również na podwyższoną wytrzymałość ścianek działowych na ściskanie – do 6,0 MPa przy zachowaniu typowej dla betonu komórkowego niższej masy przegrody w stosunku do rozwiązań gipsowych.
W skład Systemu TEMPO PRO wchodzą bloczki do budowy ścian o zróżnicowanych wymiarach, a także nadproża TEMPO PRO N dostępne w dwóch szerokościach zgodnych z podstawowymi elementami systemu, wysokości 250 mm i długości 1500 mm, co pozwala na przekrycie otworów o świetle do 110 cm. Duże wymiary wpływają na znaczną redukcję czasu prac przy wznoszeniu ścian. Zużycie Paneli TEMPO PRO to jedyne 4,17 szt./m2.
Dzięki dużej precyzji wymiarowej poszczególnych elementów ściany wykonane przy użyciu Systemu TEMPO PRO można wykończyć gładziami cienkowarstwowymi, co eliminuje konieczność stosowania tradycyjnych tynków. Dzięki temu uzyskuje się znaczące oszczędności w kosztach wykończenia. Cieńsze ściany to również dodatkowy metraż, co jest dodatkowym plusem.
Przegrody wzniesione z paneli Systemu TEMPO PRO charakteryzują się wysoką klasą odporności ogniowej – EI 240 dla ściany o szerokości 100 mm i EI 120 dla ściany o szerokości 75mm i osiągają znakomite parametry izolacyjności akustycznej, co zostało potwierdzone badaniami laboratoryjnymi.
System Tempo PRO – kompleksowy system do budowy ścian działowych Składa się z serii elementów średnioformatowych H+H Panel TEMPO PRO, wytworzonych z betonu komórkowego o gęstości 700 kg/m3.Tak duża gęstość pozwala ścianom wykonanym w Systemie TEMPO PRO osiągać bardzo dobre parametry izolacyjności akustycznej, co zostało potwierdzone badaniami laboratoryjnymi.
Efektowne połączenie kolorystyczne w aranżacji wnętrz
Design w kolorze. Artu na PTAK EXPO Warsaw Home
NOWOŚĆ! ArmaPET Struct GRX: Nowy poziom wydajności pianki technicznej z recyklin
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.