Komunikaty PR

Szyk współczesności

2020-09-29  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Mieszkanie znajduje się w nowym apartamentowcu w centrum miasta. Z okien rozciąga się piękny widok na czerwone dachy okolicznych zabytkowych kamienic. Apartament ma 90 metrów kwadratowych, jest więc na tyle przestronny, by zaspokoić potrzeby małżeństwa z dwójką dzieci. By pasował do nich jak ulał, architektki z Kaza Interior Design musiały poczynić funkcjonalne zmiany w planach mieszkania. Na szczęście nie było to trudne, bo zaczęły współpracę z inwestorami jeszcze na etapie budowy.

 

Idealna harmonia

Do części dziennej apartamentu prowadzi obszerny, elegancki hol. Bezpośrednio przy drzwiach wejściowych ulokowano czarną, prostą szafę. Za jej lustrzanymi, powiększającymi przestrzeń drzwiami znajdziemy ubrania wierzchnie. Dzięki temu prostemu zabiegowi, płaszcze i buty nie zakłócają porządku reprezentacyjnego wejścia. Przedpokój zaaranżowany został w czerni i bieli. Na podłodze lśnią wielkoformatowe płyty Grand Cave White marki Tubądzin zakupione w salonie Dekorian Home. Stamtąd także pochodzą farby, które zdobią i chronią ściany: szara w korytarzu to Grey Midnight 114G firmy PARA Paints, a idealnie biała, którą pomalowano resztę ścian i sufitów w mieszkaniu to Crysler Hall White P2118-00 tej samej marki. Kolorystyczną konsekwencję pomieszczenia przełamują jedynie złote elementy welurowych siedzisk. Artdecowski porządek multiplikuje olbrzymie lustro, w którym odbija się również część salonu.

 

Refren tego wnętrza

Część dzienną apartamentu stanowi obszerny salon z aneksem kuchennym. By poprawić jego funkcjonalność, architektki zaproponowały przedłużenie jednej ze ścian, by można było postawić przy niej duży, wygodny narożnik. Welurowa sofa w butelkowej zieleni częściowo opiera się o przepierzenie wykonane z pomalowanych na czarno metalowych kształtowników. Dzięki ażurom, hol zyskał oddech i naturalne doświetlenie. Motyw ażurowej ściany przewijać się będzie także w innych pomieszczeniach apartamentu.

 

Tu toczy się życie rodziny

Naprzeciwko sofy projektantki z Kaza Interior Design zaaranżowały ścianę telewizyjną. By ekran telewizora nie był rażąco widoczny i dyskretnie wtapiał się w tło, ścianę pokryto luksusową, ciemną tapetą o bogatej strukturze marki Foldecor, której dystrybutorem jest sieć salonów Dekorian Home. W ścianie znajduje się prostokątna wnęka – wygodna półka na sprzęt grający i dekoder. Uzupełnieniem umeblowania części wypoczynkowej salonu są mobilne metalowo-marmurowe stoliki kawowe idealnie współgrające z ażurową ścianą i delikatnymi, czarnymi nóżkami sofy.

 

 

W bezpośrednim sąsiedztwie aneksu kuchennego stanął drewniany stół z czarnymi wygodnymi krzesłami. Nie ma wątpliwości, że przy nim toczy się właśnie życie domu. Lampa Volta hiszpańskiej marki Estiluz - podwójny łuk zwieńczony niewielkimi aluminiowymi kloszami - zawisła nad stołem i jest oryginalną ozdobą tej części pokoju dziennego. Minimalistycznie urządzone wnętrze ociepla naturalny odcień dębowych desek na podłodze, gruby dywan przy sofie i mięsiste zasłony w uniwersalnym odcieniu szarości.

 

Kuchnia na podorędziu

Kuchnię odgradza częściowo od pokoju dziennego ażurowa ściana, taka sama jak ta, która znajduje się za sofą w salonie. To wspomniany wcześniej motyw przewodni całego mieszkania. Na podłodze w kuchni położono wielkoformatowe płyty marki Tubądzin - Grand Cave White. Szafki wiszące z frontami wykonanymi z płyty meblowej marki Egger nawiązują do dębowej podłogi w salonie. Dolne, czarne, pięknie kontrastują z blatem i wysłoną pod szafkami ze spieków kwarcowych marki Florim z Dekorian Home. Kolekcja Calacatta Gold idealnie imituje marmur.

 

Marzenie o komforcie

Sypialnia zatopiona jest w perłowych szarościach. Bardzo elegancka, a jednocześnie przytulna. Dzięki mięsistej wykładzinie dywanowej, ciężkim zasłonom i intrygującej tapecie Tintura 227153 marki Rasch Textil (z Dekorian Home) panuje tu prawdziwie luksusowy klimat. W sypialni wygospodarowano miejsce do pracy. W tle niewielkiego drewnianego biureczka znów pojawia się motyw ażurowej ściany. Tutaj pełni jedynie funkcję dekoracyjną. Wpleciony między szczebelki, znakomicie wygląda minimalistyczny kinkiet Canut A-3571 firmy Estiluz. W sypialni znalazło się również miejsce na dużą szafę. Dzięki białym frontom, mimo swojego pokaźnego rozmiaru, nie zdominowała wnętrza.

 

Czysty przekaz

W łazience, tak jak w holu oczywiste są artdecowskie inspiracje. Tylko czerń i biel, geometria oraz znakomita jakość wykorzystanych materiałów wykończeniowych zakupionych w sieci salonów Dekorian Home. Na podłodze położono wielkoformatowe spieki kwarcowe marki Florim. Kolekcja Tunder Night doskonale imituje naturalny kamień, a jednocześnie jest bardzo trwała. Marmur znakomicie naśladują również płytki ceramiczne Onyx White firmy Ceramica Sant'Agostino. We wnętrzu łazienki perfekcyjnie gra wybrana przez projektantki Kaza Interior Design armatura łazienkowa z kolekcji Loft marki Tres, która sygnalizuje inspirację stylem Art Deco. Stalowa, emaliowana wanna oraz umywalka to produkty niemieckiej firmy Kaldewei.

 

Wokół wnętrza

Apartament w Kielcach jest wyjątkowy także ze względu na 20 metrowy taras, jak wstążka okalający pokój dzienny. Architektki wraz z inwestorami zdecydowali się na częściowe przeszklenie tarasu systemem okien przesuwnych. Dzięki temu pełni on rolę ogrodu zimowego i można z niego korzystać nie tylko w ciepłe dni. Siedząc na meblach tarasowych marki Bielani, właściciele uwielbiają podziwiać wieczorną panoramę zabytkowej części Kielc, która roztacza się wokół. To ich chwila codziennego relaksu po pracowitym dniu.

 

 

Autorem zdjęć wnętrza jest: Przemysław Kuciński/ niewformie.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Muzyka

Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Problemy społeczne

60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.