Takt Lirników wybuduje firma Expres-Konkurent
Matexi Polska wybrało firmę Expres-Konkurent na generalnego wykonawcę projektu Takt Lirników. Tym samym rozpoczyna się budowa jednoetapowej inwestycji przy ulicy Lirników na Podgórzu Duchackim w Krakowie, która dostarczy łącznie 100 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach w przedziale od 26 m2 do 81 m2. Zgodnie z ustaleniami oddanie jej do użytkowania planowane jest na październik 2026 r.
Matexi Polska kontynuuje współpracę z krakowską firmą Expres-Konkurent. Deweloper powierzył jej wybudowanie nowoczesnego projektu mieszkaniowego Takt Lirników na Podgórzu Duchackim w Krakowie. Generalnemu wykonawcy przekazany już został plac budowy, co oznacza jednocześnie rozpoczęcie realizacji.
Budowa projektu Takt Lirników będzie już czwartym wspólnym przedsięwzięciem Matexi Polska i Expres-Konkurent w tym mieście. Dotychczas generalny wykonawca odpowiadał za budowę inwestycji Świtezianki zlokalizowanej tuż przy Alei Pokoju oraz zespołu 3. budynków mieszkalnych Kameralny Prokocim przy ulicy Facimiech. Aktualnie jest również wykonawcą Kameralnego Prokocimia II.
“Z radością informujemy, że po raz czwarty zdecydowaliśmy się na współpracę z naszym sprawdzonym generalnym wykonawcą. Wybór ten podyktowany jest ich niezawodnością, wysoką, jakością realizacji oraz terminowością, które potwierdziły się w naszych poprzednich projektach. Kontynuowanie tej współpracy pozwala nam budować zaufanie wśród klientów i dostarczać inwestycje na najwyższym poziomie. Wierzymy, że wspólnie osiągniemy kolejne sukcesy” – mówi Jakub Fedorów, inżynier projektu w Matexi Polska.
“Jesteśmy dumni, że po raz kolejny zostaliśmy wybrani, jako generalny wykonawca przez tak renomowanego dewelopera. To dla nas dowód zaufania oraz uznania, dla jakości i zaangażowania, które wkładamy w realizację każdego projektu. Cieszymy się, że możemy kontynuować tę owocną współpracę i wspólnie tworzyć inwestycje, które spełniają najwyższe standardy oraz oczekiwania klientów. Dziękujemy za zaufanie i nie możemy się doczekać kolejnych wyzwań” – podkreśla Katarzyna Kalarus-Maksym, Dyrektor ds. Realizacji Inwestycji w Expres-Konkurent Sp. z o.o. Sp. K.
W ramach inwestycji Takt Lirników powstaną cztery segmenty wielorodzinne, posadowione na wspólnej płycie garażowej. Każda z 3-piętrowych willi z poddaszem pomieści po 25 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 26 m2 do 81 m2. Większość mieszkań to komfortowe lokale dwu- i trzypokojowe, wyposażone w balkony lub tarasy. Osiedle zapewni 122 miejsca postojowe z przewagą podziemnych miejsc parkingowych oraz naziemną stację ładowania samochodów elektrycznych.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.