Targi dla poszukiwaczy nowych smaków i pozytywnych wrażeń
Znane i lubiane przez Łodzian Targi Piw i Browarnictwa Piwowary świętują w tym roku swoje dziesięciolecie. Z tej okazji w jubileuszowym roku odbędzie się druga, tym razem październikowa edycja. Takiej imprezy nie możecie ominąć. W Hali Expo będzie można posłuchać zespołów, grających na żywo taką muzykę jak: pop, blues, country, szanty i rock.
To będą dwa dni prawdziwego święta dla wszystkich miłośników doskonałych napitków, wyśmienitego jedzenia, świetnej muzyki oraz niesamowitej atmosfery. Nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.
Dzielenie się dobrem
Partnerem Targów jest znana łódzka Fundacja Dobrodzieje Się, która podczas Piwowarów będzie edukować o odpowiedzialnym spożywaniu alkoholu, a także o wpływie picia napojów procentowych przez przyszłe matki na ich nienarodzone dzieci. Planowana jest także zbiórka na rzecz tej Fundacji, której misją jest dzielenie się dobrem.
- Wiemy, że dzielenie się dobrem ma wyjątkową moc, bo im więcej dajesz tym więcej otrzymujesz. Tym razem jednak chcemy dzielić się DOBREM z dziećmi, które doświadczyły w swoim życiu wiele zła, zbyt wiele jak na małego człowieka. Dając im odrobinę siebie, stajemy się dla nich bazą, kotwicą, która przywróci im wiarę w drugiego człowieka - tłumaczą swoją misję przedstawiciele tej Fundacji.
Sprawdź czy masz w sobie “pikantnego ducha”
W programie Piwowarów ważne miejsce zajmuje wyjątkowe i ogniste wydarzenie, które rozgrzeje podniebienia uczestników - Gryfusowe Wyzwania Ostrości. Lubicie ostrą kuchnię i emocje na najwyższym poziomie? Jeśli tak, to przygotujcie się na wyjątkowe doświadczenie!
- Już w piątek (25 października) podczas Piwowarów zapraszamy wszystkich śmiałków, którzy mają odwagę zmierzyć się z najbardziej piekielnymi paprykami na świecie i legendarnym Paprykarzem Szczecińskim! To nie jest zwykły konkurs, to prawdziwa próba odwagi! Uczestnicy staną oko w oko z ostrością, której nie powstydziłby się sam smok ziejący ogniem! Zasady są proste: kto pokona ogniste specjały Gryfusa, ten zasłuży na specjalne nagrody i wieczną chwałę. Ale uwaga – w tym wyzwaniu nie ma miejsca na łzy (no, może trochę…) - uśmiecha się Krzysztof Pronobis z Gryfusa.
Jeśli uważasz, że potrafisz ujarzmić smakowy ogień i przy tym zachować pokerową twarz – Gryfusowe Wyzwanie czeka właśnie na Ciebie! Czy odważysz się sprawdzić, gdzie leżą Twoje granice?
- Pamiętaj, że tu nie chodzi tylko o smak, ale o honor i możliwość pochwalenia się, że zjadłeś najostrzejsze papryki świata… i przeżyłeś! Dołącz do nas i podkręć atmosferę razem z nami! Kto wie, może po tym wyzwaniu Twoje kubki smakowe będą potrzebowały tygodniowej przerwy? Przyjdź, spróbuj, poczuj – i nie zapomnij poprosić o szklankę mleka! - podsumowuje z uśmiechem Krzysztof Pronobis.
Gdzie, kiedy, za ile?
Piwowary zaplanowano na 25-26 października w Hali Expo-Łódź przy Al. Politechniki 4.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.