Targi rękodzieła i warsztaty w Fuzji Łódź - czyli spotkanie pasji z kreatywności

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
To będzie nie lada gratka dla wszystkich miłośników rękodzieła i mody – Fuzja Łódź zaprasza na wyjątkowe sobotnie wydarzenie. 10 sierpnia odbędą się tutaj Targi Rękodzieła oraz warsztaty przerabiania i personalizacji ubrań. To idealna okazja, aby połączyć pasję do sztuki z kreatywnym podejściem do mody, dając drugie życie swoim ulubionym elementom garderoby.
10 sierpnia, między 12:00 a 18:00 Fuzja stanie się miejscem, w którym pasja spotka się z talentem lokalnych artystów i rzemieślników. Na stoiskach znajdą się unikalne produkty, takie jak biżuteria, ceramika, tekstylia i wiele innych wyjątkowych przedmiotów. Wśród wystawców będą między innymi: CUNTKUBINAT, KORARINGS, STHORM, STUDIO MAGDALENA STECKA, Snisarenko i Hello Kostek, Słodkiego Miłego Szycia.
To niepowtarzalna okazja, aby nabyć piękne, ręcznie robione produkty i porozmawiać bezpośrednio z ich twórcami. Wejście na Targi dostępne będzie zarówno od ulicy Milionowej 6a, jak i od ulicy Tymienieckiego.
Rękodziełu będzie można też oddać się samemu. W ramach sobotniego wydarzenia odbędą się kreatywne warsztaty prowadzone przez Mimado Studio. W duchu zasady ZERO WASTE, uczestnicy będą mogli przerobić swoje ubrania i nadać im drugie życie, ozdabiając kurtki jeansowe, jeansy, bluzy i koszulki za pomocą farb tekstylnych, naszywek z zespołami oraz markerów do tkanin. Prowadząca warsztaty przygotowała mnóstwo kreatywnych materiałów, farb, naszywek i wzorników, które pomogą uczestnikom w tworzeniu unikalnych projektów. Wystarczy przynieść ze sobą ubrania, które chce się spersonalizować i nadać im drugie życie. Warsztaty są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób. Jeśli ktoś skończy wcześniej, może dołączyć kolejny uczestnik.
Sobotnie atrakcje to doskonała okazja, aby połączyć miłość do rękodzieła z kreatywnym podejściem do mody, wspierając jednocześnie ideę zrównoważonego rozwoju.

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.