Komunikaty PR

Te schody wyróżnią taras!

2021-06-26  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Nowakowska
Tok Tok

Wierzyńskiego
52 317 Wrocław
kamila|toktok.com.pl| |kamila|toktok.com.pl
+ 48 aaa bbb ccc
www.toktok.com.pl

 

 

Trwałe, wygodne, estetyczne i eleganckie – to cechy idealnych stopni schodowych prowadzących na taras. Wszystkie te atrybuty posiadają betonowe stopnie Grando. Umożliwiają one stworzenie wielu oryginalnych i inspirujących aranżacji. 

 

Stopnie schodowe Grando to gotowe bloki, które pozwalają zniwelować różnice wysokości pomiędzy tarasem, a resztą ogrodu. Ich niewątpliwym atutem są wymiary. Pojedynczy element to prostopadłościan o rozmiarach 46x100 cm lub 40x100 cm i wysokości 15 cm, co zapewnia idealny komfort poruszania się po schodach. Każdy stopień waży około 140 kg. To dużo, ale dzięki temu stopnie nie potrzebują dodatkowej podkonstrukcji przy ułożeniu 2 lub 3 elementów. Taka liczba stopni zazwyczaj wystarczy, by zniwelować różnicę terenu między ogrodem, a tarasem. Betonowe stopnie oprócz wygody użytkowania, krótkiego czasu budowy oraz prostoty realizacji zapewniają również wyjątkową trwałość. Wykonane z monolitycznych bloków schody, przy minimalnych zabiegach konserwacyjnych, mogą przetrwać naprawdę długi czas i służyć przez wiele lat. Cechują się również świetną relacją jakości do ceny, co jest dodatkowym argumentem przemawiającym za ich zastosowaniem przy tarasie. Właściwości techniczne to jednak nie wszystko. Wyróżnia je także ciekawy design. Stopnie Grando idealnie pasują do nowoczesnych aranżacji i świetnie komponują się z innymi prefabrykatami betonowymi. 

 

W świecie kolorów i faktur

 

Szerokie możliwości aranżacyjne wynikają z faktu, że stopnie Grando występują w dwóch fakturach – gładkiej i łamanej. W ramach tej pierwszej, przypominającej wyglądem równy, gładki kamień, elementy występują w dwóch wymiarach 46x100 cm oraz 40x100 cm i w aż czterech wersjach kolorystycznych, od odcieni szarości (nerino, stalowy, grafitowy) po ciepłą tonację hawaii. Jeśli stylistyka aranżacji wymaga schodów o nieco bardziej ascetycznym, a równocześnie odrobinę „drapieżnym” charakterze, przypominających raczej ciosany kamień, to doskonałym rozwiązaniem jest stopień o fakturze łamanej. Grando w tej wersji występuje w jednym wymiarze 40x100 cm i trzech kolorach – nerino, grafitowym i hawaii. Zróżnicowane barwy stopni schodowych Grando sprawiają, że są one produktem niezwykle uniwersalnym, który świetnie sprawdza się w wielu stylach aranżacyjnych. Stopnie Grando w odcieniach szarości doskonale pasują na przykład do kompozycji utrzymanych w stylu modernistycznym, gdzie nawierzchnia tarasu jest wykonana z wielkoformatowych płyt Polbruk Magna o wymiarach 100x75 cm oraz 50x75 cm i w kolorach nerino, stalowym lub bazaltowym. Jeśli aranżacja wymaga nieco mniejszych płyt, to ciekawą alternatywą jest płyta Polbruk Oland, która jest dostępna w formatach: 14x28 cm, 14x42 cm oraz 14x56 cm. W tym przypadku do wyboru są aż cztery kolory nawierzchni: biały, nerino, stalowy i bazaltowy. Jeśli szukamy jeszcze węższych i bardziej filigranowych elementów, przypominających wielkością drewniany parkiet, to interesującym rozwiązaniem jest Polbruk Metrik. Kostka ta posiada jeden wymiar - 7x28 cm i występuje w tych samych odcieniach, co wyżej opisany Oland oraz dodatkowym modnym we współczesnej architekturze kolorze korten przypominającym stal kortenowską. Czy stopnie Grando można użyć w innych aranżacjach? Zdecydowanie tak. Szare stopnie pasują idealnie do kompozycji w stylu skandynawskim lub japońskim,  a ciepłe tonacje doskonale sprawdzają się w aranżacjach o charakterze rustykalnym lub śródziemnomorskim.

 

Zieloną kaskadą do ogrodu

 

Przy budowie tarasu warto pomyśleć o uzupełnieniu projektu innymi prefabrykatami betonowymi. Jednym z nich są donice. Będą one cennym dodatkiem do nowoczesnej aranżacji. Można je umieścić na tarasie, ale lepszym pomysłem wydaje się zbudowanie z nich zielonych kaskad wzdłuż schodów wykonanych ze stopni schodowych. Pomocne mogą tu być donice Polbruk Tigela. Posiadają one kształt sześcianu i występują w kolorze stalowym lub grafitowym. Można z nich układać niższe i wyższe konstrukcje wzdłuż biegów schodów. Ich wnętrze wypełniamy ziemią i sadzimy w nich rośliny, takie jak na przykład trawy ozdobne, kwiaty, krzaki czy karłowate drzewka.

Uzupełnieniem kompozycji powinna być ścieżka prowadząca przez ogród. Ciekawym pomysłem wydaje się ułożenie jej metodą step by step, czyli z przerwami pomiędzy kolejnymi płytami. Do realizacji tego pomysłu będą potrzebne duże płyty, takie jak wspomniana wyżej Magna lub Polbruk Linea. Druga z nich posiada wymiar 25x75 cm. O jej ciekawym wyglądzie przesądza faktura przypominająca trawertyn, czyli porowatą skałę osadową o ekskluzywnym wyglądzie. Jasnoszary kolor płyty stanowi idealny duet z krótko przystrzyżonym trawnikiem znajdującym się przed tarasem.

 

Stopnie Grando to ciekawy pomysł na „połączenie tarasu” z ogrodem. Są one nie tylko estetyczne, ale również wytrzymałe, wygodne i proste w budowie. Przy ich pomocy stworzymy wiele naprawdę inspirujących aranżacji.

 

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Polbruk S.A. – to największy obecnie producent kostki brukowej, płyt betonowych oraz małej architektury w Polsce, stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. W ofercie Polbruk znajdują się produkty z segmentów – Kostki i płyty, Architektura oraz rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce. Polbruk SA jest laureatem nagrody Superbrands Polska 2020.

O firmie

www.polbruk.pl

www.facebook.com/polbruk

www.instagram.com/polbruk_inspirujemy/

www.facebook.com/JestemFachowcem

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Tok Tok
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.