Komunikaty PR

Te sosy podkreślą smak grillowanych i pieczonych mięs oraz warzyw

2021-05-07  |  08:00
Biuro prasowe
Do pobrania sosy ( 0.89 MB )

Jak co roku, wraz z nadejściem maja, w Polsce rozpoczyna się sezon grillowy, który stał się już poniekąd elementem naszej kultury jedzenia i spotkań towarzyskich, a czasem wydawać by się mogło, że nawet narodowym hobby. Miłośnicy grillowanych potraw zacierają ręce, by wraz z kolejnym weekendem ponownie wrzucić coś na ruszt. W ostatnich latach do grona uwielbianych kiełbasek, szaszłyków, karkówki dołączyły także ryby i grillowane warzywa. Do tych dań nieodzowne stały się dodatki, takie jak keczup i musztarda, ale coraz częściej na naszych stołach pojawiają się też lekkie dipy i sosy. Podpowiadamy, które przepisy warto znać.

Sosy idealne na grilla

Dobry dip potrafi podkreślić smak mięsa, warzyw oraz być idealnym dodatkiem do pieczywa. Warto jednak postawić na mniej oczywiste rozwiązania i oprócz musztardy, majonezu i keczupu zaserwować coś zupełnie nowego. Dipy, sosy i pasty do smarowania możemy wykonać samodzielnie, ale jeśli nie masz na to czasu – mamy dla Ciebie rozwiązanie. Chcesz zaskoczyć swoich gości ciekawym smakiem, czymś co będzie pasowało zarówno do mięsa, warzyw i pieczywa? Możesz postawić na serki śmietankowe Łaciate, które występują w wielu różnych smakach. Sprawdzą się w wersji na ciepło i na zimno. Podczas grillowania warto mieć ze sobą serek o smaku barbecue. Poprzez połączenie warzyw, przypraw i nasion konopi siewnej jego smak jest oryginalny i zaskakujący. Zwarta, jednolita struktura serka sprawia, że gładko rozsmarowuje się po każdym pieczywie, nadaje się na bazę do past, ale może też występować jako samodzielny dip do warzyw na surowo – marchewki, selera czy papryki
i stanowić w tym przypadku bardzo smaczną alternatywę np. dla hummusu.

Zrób to sam – połącz pyszny serek, zioła oraz przyprawy i stwórz kompozycję, która sprawdzi się jako dodatek do mięs lub sos do ryb, pieczonych oraz surowych warzyw.

Dip z rzodkiewką

Składniki:

  • rzodkiewki – 125 g
  • czosnek niedźwiedzi – 30 g
  • serek śmietankowy Łaciaty naturalny – 250 g
  • musztarda ziarnista – 1-2 łyżeczki
  • miód spadziowy – 0,5-1 łyżeczka
  • kalarepa – 1 szt.
  • ogórek – 1 szt.
  • sól
  • pieprz

Przygotowanie: Rzodkiewki oczyszczamy, myjemy i kroimy w drobną kostkę. Czosnek niedźwiedzi przebieramy, myjemy, otrząsamy do sucha i drobno siekamy. Mieszamy z serkiem śmietankowym i musztardą, a następnie doprawiamy miodem, solą i pieprzem. Dodajemy rzodkiewkę pokrojoną w kostkę. Kalarepę i ogórka obieramy, następnie kroimy w słupki. Podajemy z dipem.

Druga propozycja to sos serowy. Kto z nas nie uwielbia sera? Podany na ciepło w formie dipu idealnie odnajdzie się na grillowym stole zastawionym pysznościami.

Składniki:

  • 25 g masła extra Łaciate
  • 25 g mąki pszennej
  • 250 ml zimnego mleka Łaciate 3,2%
  • 1/2 łyżeczki soli
  • szczypta mielonego pieprzu
  • 130 g sera gouda Mlekpol startego na tarce o grubych oczkach
  • opcjonalnie: papryczka chili drobno posiekana lub trochę pasty chili

Przygotowanie: W garnku rozpuszczamy masło i wsypujemy mąkę. Smażymy, aż zacznie się pienić. Cały czas mieszając wlewamy powoli mleko. Podgrzewamy na średnim ogniu tak długo, aż masa zgęstnieje. Zmniejszamy ogień i dodajemy przyprawy oraz starty ser. Mieszamy, aż ser się rozpuści.

Więcej przepisów na pyszne sosy idealne do potraw z grill znajdziecie na www.najlepszewkuchni.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Jesień pełna smaku w Salad Story – odkryj nowe sezonowe menu! Biuro prasowe
2024-09-27 | 09:00

Jesień pełna smaku w Salad Story – odkryj nowe sezonowe menu!

Wraz z jesienią Salad Story, polska marka znana z serwowania świeżych i zdrowych potraw, zaskoczyła swoją ofertą. Od 19 września wszyscy miłośnicy kulinariów mają
Żywienie Czas dyni... i budyni limitowanych WINIARY!
2024-09-26 | 14:00

Czas dyni... i budyni limitowanych WINIARY!

Czy jesień kojarzy Ci się głównie z coraz krótszymi, chłodniejszymi dniami? W tym roku nie musisz się o to martwić! Marka WINIARY wprowadza na rynek limitowaną edycję budyni,
Żywienie Jabłkowy zawrót głowy – jak przygotować pyszne przetwory?
2024-09-26 | 01:00

Jabłkowy zawrót głowy – jak przygotować pyszne przetwory?

Wrzesień to czas, gdy jabłka królują na naszych stołach – pachnące, soczyste, a przede wszystkim idealne do przygotowania jesiennych przetworów. Światowy Dzień Jabłka,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.