Teatr, kino, sztuka i wiele innych atrakcji. Startuje Lato Koneser
Lato Konesera już na stałe wpisało się w kalendarz najlepszych wydarzeń w Warszawie. Spektakle plenerowe Teatru Polonia i Och-Teatru, kino na świeżym powietrzu, czy spotkania z aktorami najnowszej odsłony Akademii Pana Kleksa. To mnóstwo różnorodnych eventów – dla dzieci, dorosłych, rodzin i przyjaciół. A co najważniejsze – zdecydowana większość z nich jest całkowicie bezpłatna. Start już pod koniec czerwca!
Centrum Praskie Koneser już po raz szósty jest organizatorem Lata Konesera. Ten niezwykle popularny cykl letnich wydarzeń co roku przyciąga tysiące mieszkańców Warszawy i turystów. I to nie może dziwić. Jego repertuar jest niezwykle ciekawy nie tylko dla wszystkich grup wiekowych, ale też dla osób o najróżniejszych zainteresowaniach.
Warszawa w roli głównej
Niezwykle mocnym akcentem tegorocznego Lata Konesera jest Festiwal Warsaw Storytellers, współorganizowany z wydawnictwem Newhomers i PoWarszawsku, czyli popularnym varsavianistą, Łukaszem Ostoja-Kasprzyckim. To cykl aż sześciu otwartych spotkań w twórczej energii Warszawy – z tymi, którzy zmieniają miasto w opowieść. Na początek, 29 czerwca (sobota, godz. 18.00), prawdziwa gratka dla fanów podcastów – spotkanie i nagranie „na żywo” formatu „Co ćpać po odwyku” z udziałem Jakuba Żulczyka i Juliusza Strachoty oraz Marty Markiewicz. Ponadto w ramach Warsaw Storytellers zaplanowano następujące spotkania:
- Sportowa Warszawa (6 lipca, sobota, 18.00), goście: Łukasz „Juras” Jurkowski, Agnieszka Kobus-Zawojska, Łukasz Ostoja-Kasprzycki;
- Opowieść za rogiem (13 lipca, sobota, 18.00), goście: Mariusz Szczygieł, Katarzyna Chudzyńska-Szuchnik, Aleksandra Pakieła;
- Lato w mieście ‘94 (20 lipca, sobota, 18.00), goście: Kosi-JWP, Bogna Świątkowska, Wojtek Friedmann, Filip Kalinowski;
- Jednodniowe opowieści (3 sierpnia, sobota, 18.00), goście: Michał Marszał, Włodi Włodarczyk, Olga Drenda;
- Trzy pokolenia warszawskiego rapu (29 sierpnia, czwartek, 18.00), goście, między innymi: Bilon (Hemp Gru), Frosti, Piotr Kędzierski.
Wstęp na wszystkie wydarzenia Warsaw Storytellers jest bezpłatny!
Na scenie
Już po razi piąty z rzędu Centrum Praskie Koneser podczas kultowego Lata Konesera będzie gościło doskonale znane warszawskiej publiczności spektakle Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, czyli Teatru Polonia i Och-Teatru (wstęp wolny). W tym roku zaplanowano sześć przedstawień, w tym jedno premierowe:
- 1 lipca, godz. 18.00 – Jaś i Małgosia (bajka) – tegoroczna inauguracja plenerowego cyklu Och-Teatru i Teatru Polonia;
- 3 lipca, godz. 18.00 – Starość Jest Piękna;
- 5 lipca, godz. 18.00 – Lament;
- 2 sierpnia, godz. 18.00 – Polityka (bajka);
- 5 sierpnia, godz. 18.00 – Szelmostwa Lisa Witalisa (bajka);
- 28 sierpnia, godz. 18.00 – Czerwony Kapturek (bajka).
Oprócz tego, podczas Lata Konesera nie zabraknie:
- muzyki – bezpłatne koncerty fortepianowe Kiryła Keduka (11 lipca, godz. 19.00) i Radosława Sobczaka (25 lipca, godz. 19.00);
- tańca – znane i uwielbiane zajęcia taneczne #ChodźPotańczyć (wstęp wolny), prowadzone przez Swing Step (30 czerwca, 13 i 20 lipca oraz 3, 10, 17 sierpnia);
- Letniego Kina PepsiCo w partnerstwie z Gutek Film (wstęp wolny), w którym m.in.: Piosenki o miłości (12 lipca, 20.00), Dream scenario (19 lipca, 20.00), C’mon C’mon (26 lipca, godz. 20:00). W sierpniu również filmy: Parasite (9 sierpnia), Anette (16 sierpnia), Poprzednie życie (30 sierpnia);
- sztuki – Biennale Laboratorium Rzeźby w ToTuart (2 lipca – 31 sierpnia, bilety na eventim.pl i na miejscu) i III edycja wystawy Sztuka Fantastyczna w Warszawie (Muzeum Sztuki Fantastycznej, bilety dostępne na miejscu i na ebilet.pl).
Film dla dzieci i nie tylko!
Wielkim wydarzeniem, skorelowanym z nadchodzącym Latem Konesera, będzie w Centrum Praskim Koneser otwarcie nowego, niezwykłego miejsca dla dzieci, rodzin i wszystkich fanów filmu i literatury. Kleks. Magia Kina to interaktywna przestrzeń, w której będzie można poznać świat znany z Akademii Pana Kleksa. Otwarcie konceptu zaplanowano na pierwszą połowę lipca, a w wakacje odbędzie się seria spotkań z ulubionymi bohaterami:
- 28 lipca, goście: Tosia Litwiniak i Igor Fernandez-Kowalczyk;
- 11 sierpnia, goście: Tosia Litwiniak i Jana Jachimek;
- 31 sierpnia, goście: Daniel Walasek i Igor Fernandez-Kowalczyk.
A to oczywiście nie wszystko! Podczas Lata Konesera joga w plenerze, turnieje szachowe, spacery i wiele innych atrakcji. Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach odbywających się w lipcu w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w wydarzeniach na Facebooku.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce, zrealizowana przez BBI Development oraz Liebrecht & wooD. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki Centrum Praskie Koneser przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Concept Food & Wine, Freya Cafe & Deli, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser, Setki Powodów oraz pierwszą w Polsce restauracją sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej i edukacyjnej mapie Polski, w którym znajduje się miasteczko edukacyjne miniciti, Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, ToTuart, Leonarda Art Gallery.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.
Bankowość
Styczeń powinien przynieść wzrost popytu na hipoteki i sprzedaży mieszkań. Klientom pomogłyby obniżki stóp procentowych
W styczniu eksperci rynku nieruchomości spodziewają się wzrostu popytu na kredyty hipoteczne. Rezygnacja przez rząd z zapowiadanego programu Kredyt 0 proc. spowodowała, że do banków zwracają się klienci czekający do tej pory na rządowe dopłaty. Jak podkreśla założyciel serwisu Tabelaofert.pl, jest grupa klientów, którzy ze względu na sytuację rynkową i swoje finanse potrzebują wsparcia państwa, ale taka ingerencja nie byłaby potrzebna przy niższym poziomie stóp procentowych. Ewentualna pomoc państwa powinna obejmować premie dla oszczędzających na własne M.
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.