Komunikaty PR

Teatr na leżakach powraca do Galerii Młociny!

2020-07-08  |  13:06
Biuro prasowe

 

Teatr na leżakach powraca! 9 lipca w Galerii Młociny ponownie rusza autorski cykl spektakli przygotowanych przez Teatr Pijana Sypialnia. Na bielańskich Dechach o godzinie 19:00 zobaczymy elektryzujący kabaret muzyczny zatytułowany „Latarnik”. Mieszkańcy stolicy przez cały lipiec będą mieli okazję, by spędzać czwartkowe wieczory z kulturą przez duże K.

 

Galeria Młociny kolejny raz zaprasza Warszawiaków na cykl spektakli Teatr na Leżakach. Program przygotowany został z myślą o młodszych i starszych widzach. Miłośnicy dobrej zabawy z całą pewnością powinni zobaczyć rozmach i energię, które przekazują artyści z Pijanej Sypialni. Wszystkie przepełnione fantazją i niezwykłą atmosferą spotkania, będą odbywać się w lipcowe czwartki.

 

Teatr na Leżakach to autorski projekt Teatru Pijana Sypialnia zrealizowany z myślą o tych, którzy w niezobowiązującej atmosferze pragną spotkać się kulturą przez duże K. Na miłośników dobrej zabawy czekają rozmach i energia, które zaprezentują artyści z Pijanej Sypialni. Wśród nich aktorzy, tancerze, wokaliści oraz muzycy – Teatr tworzy ponad 100 osób przepełnionych kreatywnością nieszablonowym podejściem do sztuki. Spektakl „Latarnik” to autorski projekt Teatru, którego nie mogą przegapić nie tylko najwięksi przyjaciele sztuki w każdej formie, ale także ci, którzy tę znajomość dopiero rozpoczynają.

 

Co czeka nas podczas spektaklu?

 

W tajemniczym studio telewizyjno-radiowym pojawia się kandydat na nowego latarnika. Młodzi dziennikarze z miejsca ustanawiają go pracownikiem latarni, następnie pod jego wpływem wyruszają w podróż do Egiptu, gdzie władzę sprawuje... kot faraona. W finale spektaklu przenosimy się do „Baobabu” – knajpy, której właścicielem jest latarnik. W lokalu spotykają się bohaterowie dzieł Sienkiewicza – „W pustyni i w puszczy”, „Quo Vadis”, „Potopu”, „Ogniem i mieczem”. Wszyscy wspominają czasy swojej świetności i upijają się tajemniczymi trunkami serwowanymi przez gospodarza. 

 

 

Wakacyjne dni to doskonały czas, by wspólnie spędzić czas z kulturą. Letnie atrakcje w Galerii Młociny realizowane są z myślą zarówno o starszych, jak i młodszych widzach. Na szlaku Pijanej Sypialni pojawiają się małe i duże miasta, a celem spotkań jest wspólna przygoda z publicznością. Aby dołączyć do zabawy i miło spędzić czas, wystarczy zapisać się na widowisko przez portal Evenea. Link znajduje się w opisie wydarzenia na Facebooku.

 

 

Najbliższe spektakle:


09.07, godz. 19:00

16.07, godz. 19:00

30.07, godz. 19:00

 

Ze względu na obostrzenia liczba miejsc będzie ograniczona, a uczestników spektaklu obowiązywać będą maseczki. Więcej informacji na ten temat na www.galeriamlociny.pl w zakładce Wydarzenia. Zapisy: www.evenea.pl/pl/wydarzenie/teatrnalezakach.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr Night Fever Dinner Show w Manuarte Biuro prasowe
2024-06-27 | 11:00

Night Fever Dinner Show w Manuarte

Restauracja Manuarte w Manufakturze zaprasza w niesamowitą podróż przez świat tańca, smaku i najlepszej zabawy. W odmienionej przestrzeni klubowej na piętrze zabytkowego budynku
Teatr DOSTOSOWANI I DUMNI. TEATR PINOKIO W ŁODZI PODSUMOWUJE SEZON W NOWEJ SIEDZIBIE
2024-06-27 | 10:00

DOSTOSOWANI I DUMNI. TEATR PINOKIO W ŁODZI PODSUMOWUJE SEZON W NOWEJ SIEDZIBIE

DOSTOSOWANI I DUMNI. TEATR PINOKIO W ŁODZI PODSUMOWUJE PIERWSZY SEZON W NOWEJ SIEDZIBIE   Siedem premier, wznowienia po dostosowaniu spektakli do możliwości nowych scen,
Teatr „Mahamaya Electronic Devices” Iwana Wyrypajewa zadebiutuje w warszawskim Teatrze
2024-06-17 | 16:00

„Mahamaya Electronic Devices” Iwana Wyrypajewa zadebiutuje w warszawskim Teatrze

Już 26 czerwca na deskach warszawskiego Teatru Dramatycznego odbędzie się premiera „Mahamaya Electronic Devices”, spektaklu autorstwa uznanego dramatopisarza i laureata Paszportu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.