TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
KOMFORTKI, SKRZYNECZKI I POMIESZCZENIE PIELĘGNACYJNE DLA MALUCHÓW
Teatr Pinokio w Łodzi po raz kolejny wsłuchuje się w głos widzów i pokazuje jak dbać o dostępność instytucji kultury. Dzięki współpracy z Fundacją t: dwie toalety dla osób z niepełnosprawnościami zostały wyposażone w komfortki. W teatrze pojawiły się też różowe skrzyneczki, a dla opiekunów najmłodszych widzów teatru przygotowany został pokój do przewijania i karmienia maluchów.
– Na potrzebę doposażenia toalet dla osób z niepełnosprawnościami uwagę zwrócili nam uczestnicy akcji Chmurka #pełnia życia, zorganizowanej przez Fundację Dom w Łodzi. W czerwcu przeprowadzili test dostępności nowej siedziby Teatru Pinokio w Łodzi i wyrazili uznanie wobec braku jakichkolwiek barier architektonicznych. Docenili też wszelkie przygotowane przez nas ułatwienia dla widzów z niepełnosprawnościami narządu wzroku i słuchu – opowiada Bartosz Kurowski, koordynator ds. współpracy międzynarodowej i rozwoju Teatru Pinokio w Łodzi. – Zauważyli jednak, że dodatkowo istnieje możliwość wyposażenia toalet w komfortki, czyli przymocowane do ściany, stabilne leżanki, dzięki którym osoby z niepełnosprawnościami w godny i komfortowy sposób mogą zostać przebrane. Postanowiliśmy przychylić się do tej sugestii – dodaje.
Zamontowana na odpowiedniej wysokości komfortka jest na tyle stabilna i ciężka, że udźwignie dwie dorosłe osoby. Jednak jej zakup i montaż wiąże się ze sporym wydatkiem. Tu z pomocą przyszła: Fundacja t:, która pozyskała na ten cel zewnętrzne dofinansowanie w wysokości 6 tysięcy złotych.
Podczas czerwcowego testowania siedziby teatru uczestnicy akcji Chmurka #pełnia życia zaakcentowali też konieczność obniżenia włączników światła w tych toaletach. Ten postulat także jest w realizacji.
– Przeprowadzka do nowej siedziby pozbawionej jakichkolwiek barier architektonicznych otworzyła przed nami nowe perspektywy myślenia o dostępności teatru. Zaprojektowaliśmy Pokój Spokój, który służy widzom, doświadczającym przebodźcowania w trakcie spektaklu czy innych wydarzeń. Zainwestowaliśmy w pętlę indukcyjną i własny system do audiodeskrypcji, regularnie proponujemy spektakle tłumaczone na polski język migowy – dopowiada Patrycja Terciak, zastępczyni dyrektora Teatru Pinokio w Łodzi i dodaje, że myślenie o dostępności nie kończy się na widzach. W repertuarze teatru znaleźć można doceniany przez krytyków spektakl „Brzydkie Kaczątko” zrealizowany we współpracy z twórcami z niepełnosprawnościami.
Ale to nie wszystko. W odpowiedzi na zapotrzebowanie widzów, w teatrze pojawiły się właśnie różowe skrzyneczki, w których można znaleźć niezbędne środki higieniczne. Powstał też pokój dla opiekunów najmłodszych widzów, umożliwiający komfortowe przebieranie i karmienie. Przyjemne wnętrze z wygodnym fotelem z oparciem i podnóżkiem oraz specjalną poduszką do karmienia zostało wyposażone w podstawowe awaryjne akcesoria, przewijak, umywalkę i stolik oraz oświetlenie dające możliwość dostosowania go do własnych potrzeb – od nastrojowego światła lampki do karmienia, po mocne światło, ułatwiające prace pielęgnacyjne.

W Dzień Dziecka wyruszcie razem do krainy Calineczki

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Sandra Kubicka: Najpierw kupiłam małą domową szklarnię na zioła. A teraz zamówiłam duży model do ogrodu i będę tam mieć pomidory, ogórki i truskawki
Modelka czerpie dużą radość z własnoręcznie wyhodowanych ziół i warzyw. Swoją przygodę z ogrodnictwem zaczęła od małej domowej szklarni kupionej w sklepie internetowym, a już niedługo będzie miała szklarnię z prawdziwego zdarzenia. Sandra Kubicka nie ukrywa, że teraz z dużą niecierpliwością czeka na to, jaki plon wydadzą sadzonki pomidorów. Na razie rosną jak na drożdżach.
Transport
Trwa debata o nowych przepisach dotyczących praw pasażerów. Możliwe zmiany w wysokości odszkodowań za opóźnione loty

W dyskusji o prawach pasażerów linii lotniczych pojawiają się rozbieżności między unijnymi instytucjami. Dotyczą one m.in. odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty. Ministrowie transportu UE proponują 300 euro odszkodowania za czterogodzinne opóźnienie lub odwołanie krótkiego lotu, a Parlament Europejski opowiada się za wyższymi odszkodowaniami i to po trzech godzinach opóźnienia. Parlamentarna komisja transportowa proponuje także szereg zmian dotyczących m.in. bagażu podręcznego czy odpowiedzialności pośredników sprzedających bilety.
Dziecko
Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci

Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.