Technics na Audio Video Show 2024
W dniach 25–27 października br. w Warszawie odbyły się targi Audio Video Show, które co roku przyciągają miłośników dobrego brzmienia oraz producentów z całego świata. Wśród tegorocznych wystawców po raz kolejny znalazła się marka Technics, która tym razem skoncentrowała swoją obecność na premierze gramofonu SL-1300G
oraz systemu głośników bezprzewodowych SC-CX700 – najnowszych osiągnięć marki
w kategorii Hi-Fi.
SL-1300G to rezultat zaawansowanych prac inżynierów Technics, którzy po sukcesie modelu SL-1200GR2 wdrożyli technologię ΔΣ-Drive (Delta Sigma Drive) również w konstrukcji gramofonów z wyższej półki. Technologia ta, oparta na precyzyjnym sterowaniu napędu bezpośredniego, minimalizuje mikrowibracje, dzięki czemu model SL-1300G zapewnia wyjątkowo stabilne obroty. Innowacyjny, bezrdzeniowy silnik o konstrukcji z podwójnym rotorem umożliwia płynność obrotów i eliminuje niepożądane „zębatkowanie”, a wzmocniony, trójwarstwowy talerz wykonany z aluminium, mosiądzu i gumy dodatkowo redukuje wszelkie wibracje, tworząc niezwykle szczegółowy, przestrzenny dźwięk.
Inżynierowie Technics zadbali także o nowy, cichy system zasilania, który skutecznie eliminuje zakłócenia szumów. W modelu SL-1300G zwiększono grubość aluminiowego chassis, co dodatkowo poprawia tłumienie wibracji. Ponadto specjalna struktura żeber między silnikiem a ramieniem skutecznie izoluje wibracje, zapewniając wyjątkową precyzję odczytu oraz wierne oddanie zarówno dynamiki, jak i subtelności dźwięku.
Na targach można było również zobaczyć inne nowości Technics, w tym pierwszy bezprzewodowy system głośników Hi-Fi SC-CX700 typu bookshelf, dostępny w trzech stylowych kolorach — Charcoal Black, Silky Grey i Terracotta Brown. Dzięki pokryciu mikrofibrą, SC-CX700 doskonale komponuje się z różnymi wnętrzami, oferując nie tylko elegancję, ale i zaawansowaną technologię dźwięku. Wyposażony we wzmacniacz JENO-Engine i przetwornik koncentryczny Smooth Flow Diaphragm, zapewnia bogaty, czysty dźwięk, a technologia Space TuneTM automatycznie dostosowuje brzmienie do akustyki pomieszczenia, tworząc optymalne warunki odsłuchu.
System SC-CX700 jest także intuicyjny w obsłudze: umożliwia szybkie podłączenie przez Wi-Fi, współpracuje z serwisami streamingowymi takimi jak Spotify, Tidal i Qobuz,a także z telewizorami wyposażonymi w HDMI ARC. Wyjątkową jakość dźwięku gwarantuje autorska technologia Technics Model Based Diaphragm Control, eliminująca zakłócenia. SC-CX700, zaprojektowany jako wszechstronne rozwiązanie audio, może być także używany jako alternatywa dla soundbara, oferując pełne spektrum dynamicznych, emocjonujących wrażeń.
Zarówno SL-1300G, jak i SC-CX700 jest już dostępny w oficjalnym sklepie internetowym marki oraz u jej autoryzowanych sprzedawców.
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
Adam Kszczot: Moja żona została mistrzynią świata w makijażu permanentnym. Trochę się też do tego przyczyniłem
W trakcie swojej kariery sportowej lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 m odniósł wiele sukcesów i zdobył medale na najważniejszych międzynarodowych zawodach. Ale jak się okazuje, w domu nie jest jedynym mistrzem. Jego żona bowiem również może się poszczycić tytułem mistrzyni świata, ale nie w sporcie. Renata Kszczot specjalizuje się w microbladingu, czyli metodzie makijażu permanentnego brwi. Olimpijczyk jest niezwykle dumny z osiągnięć partnerki, wspiera ją i stwarza jej przestrzeń potrzebną do rozwijania pasji. W zamian za to ona wprowadza go w tajniki swojej pracy.
Gwiazdy
Iga Baumgart-Witan: Mama nie pozwoliła mi na udział w programie „Mistrzowskie pojedynki”. Zdecydowałam się i już pierwszego dnia marzyłam, żeby wrócić do domu
Biegaczka nie ukrywa, że miała kilka momentów zwątpienia w kwestii swojego udziału w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”. Po obejrzeniu zajawki zagranicznej edycji zrozumiała bowiem, jak wymagające mogą być konkurencje, i nie była do końca przekonana, czy sobie z nimi poradzi. Oliwy do ognia dolała jej mama, która absolutnie nie godziła się na ten wyjazd. Mimo wątpliwości Iga Baumgart-Witan postanowiła jednak stawić czoła trudnościom i zmierzyć się z wyczerpującymi wyzwaniami, ale jak zaznacza – nic za wszelką cenę.
Media
Iwona Guzowska: W programie „Mistrzowskie pojedynki" jest kilka osób stricte nastawionych na rywalizację. Chciały jak najwyżej zajść i szły po trupach do celu
Mistrzyni świata w kickboxingu z entuzjazmem wspomina swój udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”, bo jak podkreśla, okazał się dla niej wyjątkowo cennym doświadczeniem. Realizując poszczególne zadania, sportowcy musieli bowiem stawić czoła nie tylko rywalom, ale i własnym ograniczeniom. Iwona Guzowska zdradza też, że niektórzy uczestnicy byli mocno zdeterminowani. Nie ukrywali, że przyjechali po to, żeby wygrać, i nie dawali sobie żadnej taryfy ulgowej.