Testy na HIV dla uczestników Pol’and’Rock Festival
Alfa Communications
ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl
Wolontariusze z Towarzystwa Rozwoju Rodziny oddział w Zielonej Górze pojawią się na festiwalu Pol’And’Rock, by rozmawiać z gośćmi imprezy o bezpieczniejszych zachowaniach seksualnych, orientacji i tożsamości psychoseksualnej, prawach seksualnych, antykoncepcji, a przede wszystkim o profilaktyce zakażeń HIV, HCV i innych chorób przenoszonych drogą płciową. Namiot TRR będzie na festiwalu od 31 lipca do 3 sierpnia przez 8 godzin dziennie w ramach projektu „Miłość, młodość, odpowiedzialność”, laureata finansowanego przez Gilead Sciences konkursu Pozytywnie Otwarci. O tym, jak ważne jest dostarczanie ratującej zdrowie i życie wiedzy świadczą liczby zakażeń w Polsce. Raporty NIZP-PIB-PZH informują o 2879 nowo wykrytych zakażeniach HIV w 2023 roku. Wirusowe zakażenie wątroby typu C to ponad 3200 przypadków. Kiła – kolejne niemal 3 tysiące. O wiele za dużo.
„Zapraszamy na nasze stoisko. Będzie nas widać z daleka! Chętnie porozmawiamy, rozdamy broszury informacyjne i ulotki. Zaplanowaliśmy m.in. warsztaty dotyczące szacowania ryzyka zakażenia HIV i HCV oraz bezpłatne szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły – o ile z rozmowy wyniknie, że dana osoba powinna się przebadać. Będzie też można wygrać nagrody w konkursach i skorzystać z bezpłatnych materiałów profilaktycznych, np. prezerwatyw i lubrykantów” – zachęca do odwiedzenia Towarzystwa Rozwoju Rodziny dr Joanna Dec-Pietrowska z zielonogórskiego oddziału tej organizacji.
Osoby odwiedzające namiot TRR będą ponadto mogły wziąć udział w ćwiczeniach z zakresu umiejętności interpersonalnych dotyczących np. podejmowania bardziej odpowiedzialnych zachowań seksualnych. Obecni na stoisku edukatorzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, również podczas indywidualnej rozmowy.
Obszerne relacje z działań festiwalowych oraz materiały na temat profilaktyki zakażeń będą publikowane w mediach społecznościowych Towarzystwa Rozwoju Rodziny Zielona Góra.
„Wakacje to czas, kiedy częściej zdarzają się ryzykowne zachowania seksualne, a to podczas nich dochodzi zwykle do zakażeń HIV. W walce z tym wirusem najważniejsze są wiedza i profilaktyka, których niezwykle profesjonalnie dostarcza Towarzystwo Rozwoju Rodziny z Zielonej Góry. Dzięki edukatorom TRR obecnym na Pol’and’Rock Festival informacja o tym, jak się chronić przed HIV i HCV dotrze do wielu osób, które inaczej mogłyby się w ogóle tym tematem nie zainteresować. Jestem dumny, że nasza firma wsparła tak ważną akcję” – powiedział Paweł Mierzejewski, koordynator programu Pozytywnie Otwarci w Gilead Sciences.
Konkurs Pozytywnie Otwarci to najstarszy nieprzerwanie działający projekt grantowy skupiający się na edukacji i profilaktyce zakażeń HIV, a także promocji wiedzy o możliwościach normalnego życia z wirusem. Konkurs otwarty jest dla instytucji, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS. Partnerami Programu są Prezydent m.st. Warszawy, Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH, „Służba Zdrowia”, wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która od 2011 roku przeznaczyła niemal 3 miliony złotych na granty pozwalające realizować projekty konkursowe.
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.
Bankowość
Styczeń powinien przynieść wzrost popytu na hipoteki i sprzedaży mieszkań. Klientom pomogłyby obniżki stóp procentowych
W styczniu eksperci rynku nieruchomości spodziewają się wzrostu popytu na kredyty hipoteczne. Rezygnacja przez rząd z zapowiadanego programu Kredyt 0 proc. spowodowała, że do banków zwracają się klienci czekający do tej pory na rządowe dopłaty. Jak podkreśla założyciel serwisu Tabelaofert.pl, jest grupa klientów, którzy ze względu na sytuację rynkową i swoje finanse potrzebują wsparcia państwa, ale taka ingerencja nie byłaby potrzebna przy niższym poziomie stóp procentowych. Ewentualna pomoc państwa powinna obejmować premie dla oszczędzających na własne M.
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.