Komunikaty PR

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

2024-06-25  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Mariola Sarnowska
Alfa Communications

ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl
Do pobrania doc ( 0.41 MB )

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni przygotowuje białostockie Stowarzyszenie Faros, laureat konkursu Pozytywnie Otwarci. Stoisko Faros będzie można znaleźć w festiwalowej strefie organizacji pozarządowych w Porcie Lotniczym Gdynia-Kosakowo przez wszystkie dni Open’era – od 3 do 6 lipca tego roku.

Wolontariusze i certyfikowani doradcy ds. HIV/AIDS obecni podczas festiwalu zapewnią dobrą atmosferę, liczne konkursy z nagrodami, a przede wszystkim – rozmowę. Na chętnych czekać będą także osoby, które na miejscu pomogą wykonać testy.

„Ogromna większość, niemal 90% Polek i Polaków nigdy w życiu nie badała się w kierunku HIV. A przecież tym wirusem może zakazić się każdy. Wstępne dane z ubiegłego roku mówią o niemal 3 tysiącach nowych przypadków. Pierwsze miesiące tego roku to kolejny tysiąc! Dlatego edukujemy, tłumaczymy, jak się chronić, wyjaśniamy. No i proponujemy robienie testów na HIV, HCV oraz kiłę. Zapraszamy na nasze stoisko! Nie ma się czego bać.” – powiedziała Iwona Grzesiuk, koordynatorka projektu ze Stowarzyszenia Faros.

Dlaczego warto zrobić takie badania? Dlatego, że dobrze jest być świadomym swojego stanu zdrowia. Zwłaszcza, że niektóre zakażenia można łatwo wyleczyć. W przypadku HCV wystarczy 8-12 tygodni leczenia, skutecznego niemal w 100%. HIV wprawdzie zupełnie wyleczyć się nie da, ale można z nim normalnie żyć.

„Naszym gościem będzie m.in. Magda z Gdańska. Opowie o tym, jak wygląda życie z wirusem. Bez tabu. Wyjaśni wszystko, o co słuchacze będą chcieli zapytać. Warto posłuchać” – zaprasza Dagmara Przekop ze Stowarzyszenia Faros, która poprowadzi tę rozmowę.

„Doświadczenie wielu projektów zrealizowanych w ramach konkursu Pozytywnie Otwarci wskazuje, że na takich festiwalach, jak Open’er ludziom łatwiej jest rozmawiać o HIV niż na co dzień, kiedy zasłaniamy się stwierdzeniem „to mnie nie dotyczy”. Taka rozmowa może uchronić przed zakażeniem, a także uratować życie osobom, które dzięki wykonanemu testowi dowiedzą się, że żyją z HIV i poddadzą leczeniu. Dzięki dostępnym w Polsce bezpłatnie nowoczesnym terapiom, z HIV można normalnie żyć. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z zakażenia, przyjmować leki i być pod opieką lekarza” – powiedział Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Alfa Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.

Muzyka

Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.