Tikkurila Optiva White: biel niejedno ma imię
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Ponadczasowa biel nieustannie zachwyca swoim pięknem, doskonale odnajdując się praktycznie w każdej aranżacji. Wbrew pozorom, kolor ten występuje w najróżniejszych odmianach – w zależności od wybranej tonacji i wymaganego efektu, potrafi zachować w pomieszczeniu surowy klimat lub przyciągać domowników przytulną aurą. Dzięki 19 unikatowym barwom bieli z linii Tikkurila Optiva White, każdy miłośnik eleganckich i przestronnych wnętrz znajdzie coś dla siebie.
Biel może z powodzeniem stanowić motyw przewodni wystroju, podkreślając w nim lekkość i wyjątkową harmonię. Ściany pomalowane farbą Tikkurila Optiva Matt 5 w kolorze złamanej szarości Lotos w zestawieniu z jasnymi elementami wyposażenia w postaci krzesła, półek czy lustra perfekcyjnie rozświetlą przestrzeń nadając jej świeżości i klasy. W takiej stylizacji warto postawić na drewniane akcenty, które efektownie wtopią się w ten urzekający klimat, tworząc spójną całość. Wystarczy jeszcze wzbogacić aranżację dodatkami w uroczym odcieniu pudrowego różu, by zbudować w niej ciepłą, domową atmosferę.
Tło w spokojnej tonacji bieli będzie też strzałem w dziesiątkę podczas urządzania kącika biurowego. Przygaszony kolor Marble z kolekcji farb Tikkurila Optiva White wykreuje w pomieszczeniu sprzyjające warunki do pracy, ułatwiając zebranie myśli i zachowanie wewnętrznej równowagi. Jasne ściany muśnięte zielenią roślin, np. w formie żywych kwiatów czy obrazów, ożywią aranżację i nastroją pozytywnie do działania. Gustownym zwieńczeniem wystroju będą zaś czarne detale - klasyczny kontrast kolorystyczny uwypukli nowoczesny charakter wnętrza.
Dominacja jasnych barw we wnętrzu z pewnością przypadnie także do gustu zwolennikom szykownych rozwiązań z nutą luksusu. Kremowy odcień bieli Bone z palety Tikkurila Optiva White będzie świetnie korespondował z dekoracjami w stylu glamour oraz drewnianą podłogą, uwydatniając nieprzemijający urok prostoty. Szklany żyrandol w złocistym odcieniu wytwornie skomponuje się z delikatną barwą ścian, która pozwoli mocniej wyeksponować jego niepowtarzalny design. Z kolei odpowiednio dobrane elementy wyposażenia w zbliżonych tonacjach podkręcą minimalizm pomieszczenia, dodając mu jeszcze więcej szlachetności.
Więcej inspiracji na urządzenie wnętrz w tonacjach ponadczasowej bieli można znaleźć pod adresem: https://tikkurila.pl/wnetrza-w-tonacjach-bieli.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.