Komunikaty PR

TikTok wspiera kultowe warszawskie kino Amondo

2022-12-05  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania Amondo ( 0.44 MB )

W ramach wspierania lokalnej kultury, TikTok, globalna platforma rozrywkowa nawiązuje współpracę z unikatowym miejscem na mapie Warszawy – niezależnym kinem Amondo. Ta niesztampowa kolaboracja ma na celu odświeżenie przestrzeni oraz wsparcie kolejnych kulturalnych i ważnych inicjatyw, które mają tam miejsce.

Ukryte w podwórku przy ulicy Żurawiej i oddalone od gwaru centrum Warszawy studyjne kino Amondo to prawdziwa perełka na mapie stolicy, która od lat przyciąga pasjonatów filmu. Przestrzeń otwarta dla wszystkich, której główną misją jest dzielenie się miłością do kinematografii, od momentu pandemii mierzy się z problemami. Dlatego marka TikTok wyszła z inicjatywą pomocy Amondo, by przywrócić miejscu dawny blask. Wsparcie ze strony TikToka pozwoli, m.in., na remont i zwiększenie powierzchni lokalu, gdzie będą mogły odbywać się wydarzenia kulturalne, warsztaty oraz pokazy filmowe. Przede wszystkim jednak pozwoli utrzymać bieżące funkcjonowanie.

Jedno z najmniejszych kin w Polsce otworzyło swoje podwoje w 2018 roku po trzech latach nieoficjalnej działalności zakładającej spotkania i dyskusje fanów kinematografii. Dysponuje w tej chwili dwoma salami mogącymi pomieścić dwadzieścia i dwadzieścia pięć osób. Stylowa przestrzeń wspólna wypełniona neonami czy kasetami VHS to z kolei idealne miejsce na niespieszne spotkania w gronie znajomych, czy pracę poza domem.

Brak tłumów, cisza, interesujący dobór filmów i otwarte dyskusje po seansach sprawiają, że wizyta w Amondo na długo zostaje w pamięci. Kino oferuje zróżnicowany repertuar – w weekend 25-27 listopada odbędzie się druga edycja queerowego przeglądu filmów „Born this way”, podczas którego będą wyświetlane głośne obrazy m.in. „Boylesque” czy „Pięć diabłów”. Poza tym – repertuar obejmuje sporo niezależnych i artystycznych tytułów, a także pokazy filmów na kasetach VHS.

Amondo to jednak nie tylko filmy – to też zaangażowana społeczność entuzjastów kina, miłośników tej klimatycznej przestrzeni i okolicznych mieszkańców. Grupa ludzi, którzy bliską im sercom inicjatywę wspierali nie tylko finansowo w ciągu ostatnich miesięcy. Teraz do tego grona dołącza TikTok, by pomóc Amondo w wyjściu z finansowych tarapatów.

TikTok to platforma rozrywkowa, oferująca swojej różnorodnej społeczności bezpieczną przestrzeń wymiany poglądów i kreatywności, która angażuje się także w wartościowe lokalne projekty. Poza dużymi partnerstwami stawiamy też na nieoczywiste organizacje czy inicjatywy, które są warte uwagi i przede wszystkim – ważne dla rodzimej kultury. Cieszymy się na planowane wspólne działania i już teraz zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca. – mówi Paula Kornaszewska, dyrektor zarządzająca TikTok na Europę Wschodnią i Centralną.

Odświeżenie i powiększenie przestrzeni Amondo pozwoli na poszerzenie działalności kina o kolejne warsztaty, festiwale i wydarzenia kulturalne.          

Bardzo cieszy nas perspektywa współpracy z TikTokiem. Od początku istnienia naszego kina zależało nam, aby Amondo było miejscem dla każdej formy filmowego przekazu. Nasza współpraca to nie tylko okazja do dotarcia do większej liczby widzów, ale również możliwość eksperymentowania z filmową materią. Nasza kolaboracja z TikTokiem jest w tym sensie wyjątkowa. Otwierając się na nowe media chcemy ratować – niezwykle ważną dla nas – kulturę chodzenia do kina. – dodaje Jan Lubaczewski z Amondo.

Synergia dwóch różnych na pierwszy rzut oka organizacji zaowocuje pierwszymi wspólnymi wydarzeniami już w 2023 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Budujemy domki dla dzikich pszczół – Port Łódź zaprasza na kolejne eko warsztaty Biuro prasowe
2024-08-07 | 12:30

Budujemy domki dla dzikich pszczół – Port Łódź zaprasza na kolejne eko warsztaty

Łódzkie Centrum Handlowe przy Pabianickiej 245 zaprasza na kolejne bezpłatne warsztaty w ramach rodzinnego cyklu zajęć edukacyjnych wspierających bioróżnorodność –
Hobby Targi rękodzieła i warsztaty w Fuzji Łódź - czyli spotkanie pasji z kreatywności
2024-08-05 | 16:15

Targi rękodzieła i warsztaty w Fuzji Łódź - czyli spotkanie pasji z kreatywności

To będzie nie lada gratka dla wszystkich miłośników rękodzieła i mody – Fuzja Łódź zaprasza na wyjątkowe sobotnie wydarzenie. 10 sierpnia odbędą się tutaj Targi
Hobby Wakacyjnych atrakcji w Fuzji ciąg dalszy!
2024-08-01 | 14:15

Wakacyjnych atrakcji w Fuzji ciąg dalszy!

Najbliższe dni w Fuzji pełne będą kolejnych bezpłatnych wakacyjnych aktywności, które z przytupem rozpoczną drugi letni miesiąc. Artystyczny pokaz, filmowe spotkania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.