To wyjątkowa okazja dla architektów, projektantów wnętrz, urbanistów i architekt
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
To wyjątkowa okazja dla architektów, projektantów wnętrz, urbanistów i architektów krajobrazu, aby zaprezentować swoje innowacyjne projekty na międzynarodowej scenie i zyskać uznanie wśród czołowych ekspertów branży. Konkurs Simon Living Places, organizowany we współpracy z renomowaną Fundacją im. Miesa van der Rohe, wyróżnia te realizacje, które odpowiadają na kluczowe wyzwania współczesnego świata – od zrównoważonego rozwoju po tworzenie przestrzeni przyjaznych dla użytkowników i środowiska. Czasu jest coraz mniej – termin nadsyłania nominacji mija 16 września 2024 roku, dlatego to idealny moment, aby dołączyć do grona najlepszych i pokazać swoją twórczą wizję.
Simon Living Places, konkurs w którym corocznie uczestniczą projektanci z całego świata, cieszy się międzynarodowym uznaniem w środowisku architektonicznym. Jury, składające się z wybitnych ekspertów, ocenia projekty nie tylko pod względem estetycznym, ale także pod kątem funkcjonalności oraz zdolności do odpowiadania na wyzwania współczesnej architektury. Poprzednie edycje przyciągnęły setki zgłoszeń, a nagrodzone prace zdobyły uznanie zarówno na scenie międzynarodowej, jak i w branży. Zmagania konkursowe stanowią wyjątkową okazję do zaprezentowania swojej innowacyjności w tworzeniu przestrzeni, które odpowiadają na dynamicznie zmieniające się potrzeby współczesnego świata. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej oraz dążenia do zrównoważonego rozwoju, projekty zgłaszane do Simon Living Places mają szansę wyznaczać nowe standardy w branży.
Kategorie konkursowe, w których można zgłosić swój projekt to:
- Przestrzeń publiczna: budynki użyteczności publicznej, przestrzenie biurowe i komercyjne.
- Przestrzeń osobista/domowa
Międzynarodowe jury wybierze pięciu finalistów w każdej z kategorii oraz po jednym zwycięzcy z każdej grupy. Zwycięskie projekty zostaną nagrodzone 10 000 EUR. Zgłoszenie jest bezpłatne a najlepsze projekty zostaną opublikowane w prestiżowych magazynach branżowych. Finaliści i zwycięzcy będą mieli okazję zaprezentować swoje prace na międzynarodowych targach. Zarówno finaliści, jak i zwycięzcy, otrzymają trofeum zaprojektowane przez Andreu Carullę.
Zachęcamy do szybkiego i prostego zgłoszenia swoich projektów – to wyjątkowa okazja do zaprezentowania swojego talentu międzynarodowym ekspertom oraz rozwinięcia kariery zawodowej. Termin nominacji trwa do 16 września 2024 roku, a zakończenie przyjmowania zgłoszeń przewidziane jest na 30 września 2024 roku.
Więcej informacji na stronie: www.simonprize.org

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.