To wyjątkowa okazja dla architektów, projektantów wnętrz, urbanistów i architekt
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
To wyjątkowa okazja dla architektów, projektantów wnętrz, urbanistów i architektów krajobrazu, aby zaprezentować swoje innowacyjne projekty na międzynarodowej scenie i zyskać uznanie wśród czołowych ekspertów branży. Konkurs Simon Living Places, organizowany we współpracy z renomowaną Fundacją im. Miesa van der Rohe, wyróżnia te realizacje, które odpowiadają na kluczowe wyzwania współczesnego świata – od zrównoważonego rozwoju po tworzenie przestrzeni przyjaznych dla użytkowników i środowiska. Czasu jest coraz mniej – termin nadsyłania nominacji mija 16 września 2024 roku, dlatego to idealny moment, aby dołączyć do grona najlepszych i pokazać swoją twórczą wizję.
Simon Living Places, konkurs w którym corocznie uczestniczą projektanci z całego świata, cieszy się międzynarodowym uznaniem w środowisku architektonicznym. Jury, składające się z wybitnych ekspertów, ocenia projekty nie tylko pod względem estetycznym, ale także pod kątem funkcjonalności oraz zdolności do odpowiadania na wyzwania współczesnej architektury. Poprzednie edycje przyciągnęły setki zgłoszeń, a nagrodzone prace zdobyły uznanie zarówno na scenie międzynarodowej, jak i w branży. Zmagania konkursowe stanowią wyjątkową okazję do zaprezentowania swojej innowacyjności w tworzeniu przestrzeni, które odpowiadają na dynamicznie zmieniające się potrzeby współczesnego świata. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej oraz dążenia do zrównoważonego rozwoju, projekty zgłaszane do Simon Living Places mają szansę wyznaczać nowe standardy w branży.
Kategorie konkursowe, w których można zgłosić swój projekt to:
- Przestrzeń publiczna: budynki użyteczności publicznej, przestrzenie biurowe i komercyjne.
- Przestrzeń osobista/domowa
Międzynarodowe jury wybierze pięciu finalistów w każdej z kategorii oraz po jednym zwycięzcy z każdej grupy. Zwycięskie projekty zostaną nagrodzone 10 000 EUR. Zgłoszenie jest bezpłatne a najlepsze projekty zostaną opublikowane w prestiżowych magazynach branżowych. Finaliści i zwycięzcy będą mieli okazję zaprezentować swoje prace na międzynarodowych targach. Zarówno finaliści, jak i zwycięzcy, otrzymają trofeum zaprojektowane przez Andreu Carullę.
Zachęcamy do szybkiego i prostego zgłoszenia swoich projektów – to wyjątkowa okazja do zaprezentowania swojego talentu międzynarodowym ekspertom oraz rozwinięcia kariery zawodowej. Termin nominacji trwa do 16 września 2024 roku, a zakończenie przyjmowania zgłoszeń przewidziane jest na 30 września 2024 roku.
Więcej informacji na stronie: www.simonprize.org
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.