Komunikaty PR

Toaleta myjąca – łazienkowy „must have” dla higieny i komfortu

2024-03-20  |  15:30

W aranżacji pomieszczeń sanitarnych ważny jest nie tylko design i odpowiednie zaplanowanie przestrzeni. Istotną rolę odgrywa również funkcjonalność i dobór rozwiązań, dzięki którym korzystanie z pomieszczenia staje się komfortowe oraz sprzyjające dbaniu o higienę. Do nich możemy zaliczyć toalety myjące, które w wielu łazienkach zdetronizowały już standardową ceramikę.

Komfort – po prostu!

W przypadku toalet myjących słowo „komfort” nabiera podwójnego znaczenia. Z jednej strony to dobre samopoczucie i szybki sposób na zachowanie świeżości, z drugiej – niezwykła wygoda użytkowania.

Jeszcze do niedawna toalety myjące, szczególnie te, które wyposażone były w szereg funkcji, wymagały sporej wiedzy w zakresie obsługi. Jednak nowoczesne modele zostały zaprojektowane w myśl zasady „mniej znaczy więcej”, dzięki czemu są proste, intuicyjne i łatwe w użytkowaniu. Przykładem jest możliwość regulacji temperatury i ciśnienia strumienia wody tylko za pomocą dwóch subtelnych pokręteł znajdujących się po bokach ceramiki. To upraszcza obsługę i zwiększa komfort użytkowania. Rozwiązania te docenią z pewnością seniorzy czy osoby z ograniczoną sprawnością ruchową – mówi Joanna Karolczak, ekspertka marki TECE.

Na straży higieny

Woda to naturalny sprzymierzeniec czystości i to właśnie na tym fakcie opiera się najważniejszy argument przemawiający za miską myjącą. Toalety te pozwalają dbać o higienę w sposób przyjazny i bezpieczny dla użytkownika, a zarazem zrezygnować z dodatkowych środków czystości. Ekologicznie i ekonomicznie! Co więcej - dzięki nim możemy czuć się świeżo nie tylko po wieczornej kąpieli, ale także w ciągu dnia. Zdaniem lekarzy korzystanie z toalety myjącej może mieć duże znaczenie również w łagodzeniu podrażnień, a sam strumień czystej wody jest bardziej delikatny dla skóry niż tradycyjne środki.

W przypadku toalety myjącej warto zwrócić uwagę na podwójny kontekst kwestii higieny. Z jednej strony dotyczy samych użytkowników, z drugiej miski. Dopracowane rozwiązania pozwalają zadbać o nią w obu wymiarach, dzięki czemu nie musimy obawiać się sytuacji, gdy z toalety korzysta kilka osób. Dysza poddawana jest automatycznemu myciu, zarówno przed, jak i po wysunięciu. Jej końcówki możemy dodatkowo w dowolnej chwili wymienić. Duże znaczenie ma także bezrantowa forma, co sprawia, że ceramika jest łatwa w utrzymaniu w czystości – wyjaśnia ekspertka TECE.

W duchu eko

Toaleta myjąca pozwala na zmianę nawyków, co z kolei przekłada się także na szereg korzyści dla środowiska. Warto wymienić choćby mniejsze zużycie papieru i nawilżających chusteczek oraz niższe zużycie wody w porównaniu do bidetu czy prysznica. Równie istotne jest to, że współczesne modele nie wymagają przyłącza instalacji elektrycznej. Działają natomiast w oparciu o baterię termostatyczną i kartusz do regulacji wody. Brak prądu, modułu zasilającego, mniej technologii to większe bezpieczeństwo, sprawniejszy serwis i łatwiejsza wymiana poszczególnych elementów w przyszłości. Mówiąc o nawykach, nie sposób pominąć także kwestii kształtowania samodzielności w korzystaniu z toalety przez najmłodszych. Wyposażenie łazienki w miskę myjącą wpływa na efektywność nauki zasad higieny.

Mniej znaczy więcej

To, co charakteryzuje nowoczesne modele toalet myjących, to również kompaktowa forma. Dzięki temu wpisują się w minimalistyczne aranżacje łazienek. Jeszcze do niedawna rozwiązania te były pokaźnych rozmiarów. Na szczęście coraz więcej toalet myjących posiada subtelną konstrukcję, ukryte przyłącza, a jedynym elementem odróżniającym je od tradycyjnej ceramiki są detale. Dzięki niewielkim gabarytom znajdują zastosowanie również w małych łazienkach. Łącząc funkcję miski WC i bidetu pozwalają zrezygnować z dwóch rozwiązań na rzecz jednego – podsumowuje Joanna Karolczak.

Wyposażając łazienkę w toaletę myjącą możemy cieszyć się nowym standardem w zakresie higieny, komfortu i bezpieczeństwa użytkowania. Dzięki nim zyskujemy również większe możliwości w aranżacji przestrzeni oraz nową funkcjonalność.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.