Toaleta myjąca – łazienkowy „must have” dla higieny i komfortu
W aranżacji pomieszczeń sanitarnych ważny jest nie tylko design i odpowiednie zaplanowanie przestrzeni. Istotną rolę odgrywa również funkcjonalność i dobór rozwiązań, dzięki którym korzystanie z pomieszczenia staje się komfortowe oraz sprzyjające dbaniu o higienę. Do nich możemy zaliczyć toalety myjące, które w wielu łazienkach zdetronizowały już standardową ceramikę.
Komfort – po prostu!
W przypadku toalet myjących słowo „komfort” nabiera podwójnego znaczenia. Z jednej strony to dobre samopoczucie i szybki sposób na zachowanie świeżości, z drugiej – niezwykła wygoda użytkowania.
Jeszcze do niedawna toalety myjące, szczególnie te, które wyposażone były w szereg funkcji, wymagały sporej wiedzy w zakresie obsługi. Jednak nowoczesne modele zostały zaprojektowane w myśl zasady „mniej znaczy więcej”, dzięki czemu są proste, intuicyjne i łatwe w użytkowaniu. Przykładem jest możliwość regulacji temperatury i ciśnienia strumienia wody tylko za pomocą dwóch subtelnych pokręteł znajdujących się po bokach ceramiki. To upraszcza obsługę i zwiększa komfort użytkowania. Rozwiązania te docenią z pewnością seniorzy czy osoby z ograniczoną sprawnością ruchową – mówi Joanna Karolczak, ekspertka marki TECE.
Na straży higieny
Woda to naturalny sprzymierzeniec czystości i to właśnie na tym fakcie opiera się najważniejszy argument przemawiający za miską myjącą. Toalety te pozwalają dbać o higienę w sposób przyjazny i bezpieczny dla użytkownika, a zarazem zrezygnować z dodatkowych środków czystości. Ekologicznie i ekonomicznie! Co więcej - dzięki nim możemy czuć się świeżo nie tylko po wieczornej kąpieli, ale także w ciągu dnia. Zdaniem lekarzy korzystanie z toalety myjącej może mieć duże znaczenie również w łagodzeniu podrażnień, a sam strumień czystej wody jest bardziej delikatny dla skóry niż tradycyjne środki.
W przypadku toalety myjącej warto zwrócić uwagę na podwójny kontekst kwestii higieny. Z jednej strony dotyczy samych użytkowników, z drugiej miski. Dopracowane rozwiązania pozwalają zadbać o nią w obu wymiarach, dzięki czemu nie musimy obawiać się sytuacji, gdy z toalety korzysta kilka osób. Dysza poddawana jest automatycznemu myciu, zarówno przed, jak i po wysunięciu. Jej końcówki możemy dodatkowo w dowolnej chwili wymienić. Duże znaczenie ma także bezrantowa forma, co sprawia, że ceramika jest łatwa w utrzymaniu w czystości – wyjaśnia ekspertka TECE.
W duchu eko
Toaleta myjąca pozwala na zmianę nawyków, co z kolei przekłada się także na szereg korzyści dla środowiska. Warto wymienić choćby mniejsze zużycie papieru i nawilżających chusteczek oraz niższe zużycie wody w porównaniu do bidetu czy prysznica. Równie istotne jest to, że współczesne modele nie wymagają przyłącza instalacji elektrycznej. Działają natomiast w oparciu o baterię termostatyczną i kartusz do regulacji wody. Brak prądu, modułu zasilającego, mniej technologii to większe bezpieczeństwo, sprawniejszy serwis i łatwiejsza wymiana poszczególnych elementów w przyszłości. Mówiąc o nawykach, nie sposób pominąć także kwestii kształtowania samodzielności w korzystaniu z toalety przez najmłodszych. Wyposażenie łazienki w miskę myjącą wpływa na efektywność nauki zasad higieny.
Mniej znaczy więcej
To, co charakteryzuje nowoczesne modele toalet myjących, to również kompaktowa forma. Dzięki temu wpisują się w minimalistyczne aranżacje łazienek. Jeszcze do niedawna rozwiązania te były pokaźnych rozmiarów. Na szczęście coraz więcej toalet myjących posiada subtelną konstrukcję, ukryte przyłącza, a jedynym elementem odróżniającym je od tradycyjnej ceramiki są detale. Dzięki niewielkim gabarytom znajdują zastosowanie również w małych łazienkach. Łącząc funkcję miski WC i bidetu pozwalają zrezygnować z dwóch rozwiązań na rzecz jednego – podsumowuje Joanna Karolczak.
Wyposażając łazienkę w toaletę myjącą możemy cieszyć się nowym standardem w zakresie higieny, komfortu i bezpieczeństwa użytkowania. Dzięki nim zyskujemy również większe możliwości w aranżacji przestrzeni oraz nową funkcjonalność.
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Jestem dumny z tego, jaki teraz jestem. Mam przy boku osobę, która ma na mnie bardzo dobry wpływ
Były piłkarz przyznaje, że po narodzinach córki Antosi w jego życiu dużo się zmieniło. Wszystko, co teraz robi, jest bowiem podporządkowane potrzebom i rozwojowi córeczki. Kilka miesięcy temu Jakub Rzeźniczak i jego żona Paulina podjęli decyzję o przeprowadzce z Kołobrzegu do Warszawy. Teraz natomiast planują imprezę urodzinową dziewczynki. Sportowiec podkreśla, że rodzina jest jego azylem. Przeszłość oddziela grubą kreską i zrobi wszystko, by nie popełnić już tych samych błędów.
Transport
Rekordowy wzrost sprzedaży samochodów Mercedes-Benz. Rośnie zainteresowanie przede wszystkim autami niskoemisyjnymi
Pod względem liczby rejestracji nowych aut osobowych 2024 rok był drugim najlepszym wynikiem w historii. To był sprzedażowo dobry rok także dla koncernu Mercedes-Benz. Na polskim rynku sprzedaż wyniosła 26,3 tys. samochodów osobowych, co oznacza 38-proc. wzrost w ciągu roku. Mercedes jest też wśród liderów dostaw aut elektrycznych. Ze względu na rosnącą popularność tego segmentu producent w tym roku wprowadzi na rynek nowość – w pełni elektryczny model CLA.
Edukacja
Lekarze będą lepiej przygotowani do pracy w obliczu działań militarnych. Powstał nowy model kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych
Większa interoperacyjność między medycyną cywilną i medycyną pola walki oraz kształtowanie gotowości do podejmowania szybkich decyzji w kryzysowych sytuacjach to jedne z fundamentów nowego modelu kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych. Ministerstwo Obrony Narodowej patronuje projektowi, w ramach którego model ten będzie wdrażany we współpracy między wojskiem, środowiskiem medycznym i uczelniami. Potrzeba zmian w tym zakresie jest dyktowana dynamiczną sytuacją geopolityczną.