TOM's tuninguje Lexusa RX. Agresywne oblicze SUV-a
Japoński warsztat TOM’s, słynący z tuningu samochodów i przygotowywania aut do motorsportu, zabrał się za nowego Lexusa RX. Owocem jest bardzo muskularny body kit.
Spojlery i podwójne końcówki wydechu
Z przodu zmodyfikowanego Lexusa RX znajdziemy potężny przedni spojler, który zmniejsza prześwit w tej części o około 20 mm. Po bokach SUV-a ozdabiają muskularne listwy progowe, zawieszone o 40 mm niżej. A z tyłu pakiet uzupełnia rozbudowany tylny dyfuzor z dwiema podwójnymi końcówkami wydechu.
Nowe elementy są dostępne dla Lexusa RX w odmianach napędowych 300 i 450h, a także 7-miejscowej wersji RX L 450h. Za cały pakiet z polakierowanymi elementami trzeba zapłacić 355 000 jenów, czyli około 13 tys. złotych. Części można już zamawiać w japońskich salonach Lexusa i u dealerów TOM’s w ojczyźnie Lexusa.
Lexus RX lubiany przez tunerów
Potężny SUV Lexusa przeszedł w połowie 2019 roku facelifting. Zmienił się wygląd nadwozia auta, wiele zmian zaszło również w wyposażeniu. Samochód otrzymał nowy system multimedialny, a także jest pierwszym modelem Lexusa dostępnym z nowym układem adaptacyjnych świateł drogowych BladeScan AHS. Auto zyskało także ulepszone zawieszenie i sztywniejsze nadwozie.
TOM’s nie jest pierwszym producentem, który wypuścił elementy tuningowe dla nowego Lexusa RX. Zrobiły to już warsztaty Modellista, Artisan Spirits oraz TRD Japan. Ostre linie samochodu ewidentnie sprzyjają modyfikacjom.
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.