Komunikaty PR

TOP 10 kierunków na narty w Polsce. Sprawdź, dokąd warto pojechać!

2023-01-23  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Piszczałka
Publicon Services Sp. z o.o

pl. Grunwaldzki 23
50-365 Wrocław
a.piszczalka|publicon.pl| |a.piszczalka|publicon.pl
721291712
https://publicon.pl

Wkroczyliśmy w sezon ferii zimowych, a to oznacza jedno – czas na szusowanie! Wybór stoków w naszym kraju jest spory. To już ostatni dzwonek na decyzję, dlatego aby ułatwić jej podjęcie, redakcja Magazynu Travelist przygotowała ranking TOP 10 ośrodków narciarskich w Polsce. Zobacz, który będzie odpowiedni dla ciebie!

 

1. Zieleniec Ski Arena

To jeden z najpopularniejszych kurortów w kraju, a zarazem największy w całych polskich Sudetach. Turystów zachwyca alpejski mikroklimat i obecność śniegu przez nawet 150 dni w roku. Można tu szusować od późnej jesieni do wczesnej wiosny, a co więcej – w ramach jednego karnetu korzystasz z całej sieci ośrodków w Górach Orlickich i Bystrzyckich. To łącznie 23 km tras. Przypadną do gustu zwłaszcza początkującym, bo w większości są łatwe i rekreacyjne. Mimo to każdy może wybrać coś dla siebie – znajdują się tu również trasy strome i szerokie, zachęcające do jazdy carvingowej. Co istotne, to właśnie w tym miejscu znajduje się jedyny w Polsce snowpark z torem snowcrossowym.
 

2. Jaworzyna Krynicka, Krynica-Zdrój

Jedno z najbardziej znanych polskich uzdrowisk przyciąga turystów nie tylko wyjątkowym klimatem, lecz także świetnym ośrodkiem narciarskim. Przyjeżdżający mogą cieszyć się śniegiem nawet do 5 miesięcy w roku, dlatego to doskonałe miejsce, aby poczuć prawdziwą zimę. Fani szusowania docenią kolej gondolową z 6-osobowymi kabinami. W ciągu godziny na szczyt tym sposobem może dostać się nawet 1600 osób.

Znajdziesz tu zróżnicowane trasy (w tym slalomowa z pomiarem czasu), snowpark, a w części odcinków oświetlenie i sztuczne naśnieżanie. Na początkujących czekają szkoła jazdy – osobne dla dorosłych i dla dzieci – oraz poletko szkoleniowe o powierzchni 3000 mkw. Na szczycie Jaworzyny Krynickiej, na wysokości 1122 m n.p.m. mieści się także platforma widokowa. Przez zamontowanie lunety można stamtąd dostrzec Tatry Wschodnie, Beskid Sądecki czy Bieszczady.

3. Ski Arena Szrenica

Jeśli szukasz emocji, bez wątpienia znajdziesz je tutaj. To właśnie w obrębie Ski Arena Szrenica mieści się jedna z najbardziej stromych tras w Polsce. Jej długość liczy 2 km, a różnica poziomów sięga aż 510 m. Odcinek o największym nachyleniu – 50% – określany jest mianem tzw. Ściany. Oprócz tej trasy, posiadającej homologację FIS, narciarze mają do dyspozycji popularne, rekreacyjne nartostrady, jak Lolobrygida (4,5 km), Śnieżynka (ponad 2 km) czy Puchatek (1,47 km). Nie lada atrakcją jest najdłuższa w polskich górach 6-osobowa kolejka krzesełkowa – liczy sobie 2393 m i nazywana jest „Karkonosz Express”. 

  1. PKL Kasprowy Wierch, Zakopane

Na kolejnym miejscu rankingu znalazł się najwyżej położony ośrodek narciarski w Polsce (1959 m n.p.m.). Na szczyt wjedziesz tu jedyną w kraju wysokogórską koleją linową, która zimą jednorazowo przewozi do 60 osób. Widoki zapierają dech w piersiach, dlatego to jedna z popularniejszych destynacji. 

4. PKL Kasprowy Wierch to 14 km tras z homologacją FIS na naturalnym śniegu. Amatorzy narciarstwa mogą wykazać się na trasie Gąsienicowej czy na najwyżej położonej i zarazem najdłuższej w Polsce trasie Goryczkowej. To spore wyzwanie, bo różnica wzniesień wynosi tu aż kilometr. Uwaga! Są one przeznaczone wyłącznie dla doświadczonych. 

5. Kotelnica Białczańska, Białka Tatrzańska

Top 5 zamyka kurort, który aż siedmiokrotnie został nagrodzony tytułem Poland’s Best Ski Resort w ramach międzynarodowych nagród World Ski Awards. Wyróżnienie jest potwierdzeniem, że ośrodek trzyma iście alpejski poziom, doceniany również za granicą. Mowa oczywiście o Kotelnicy Białczańskiej, będącej największą stacją narciarską znajdującą się na Podhalu

Znajdziesz tu łącznie 14 km tras, a wśród nich zarówno te proste, stworzone z myślą o początkujących, jak i nartostrady z homologacją FIS. Co więcej – stoki są oświetlone, dlatego można szusować na nich nawet do godziny 22. W tym miejscu mieści się także jeden z największych w Polsce snowparków z boksami, poręczami i skoczniami, liczący 300 metrów długości.

Turyści planujący wyjazd do Kotelnicy Białczańskiej mogą zakupić specjalny karnet Tatry Super Ski. Ten uprawnia do korzystania nie tylko z uroków tego ośrodka, ale i 17 innych stacji narciarskich w Polsce i na Słowacji, w tym aż trzech położonych w bardzo niewielkiej odległości od Kotelnicy –  Bania Ski, Kaniówka i ośrodek Horników Wierch.

Kolejne miejsca w rankingu TOP 10 ośrodków narciarskich w Polsce znalazły się: Szczyrk Mountain Resort, Karpacz Ski Arena (Kopa), Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla i Czarna Góra Resort. Więcej informacji na temat kurortów, godziny otwarcia i ceny skipassów znajdziesz na stronie Magazynu Travelist: https://magazyn.travelist.pl/narciarski-top-travelist-gdzie-na-narty/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Services Sp. z o.o
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże BRAK ZDJĘCIA
2024-08-09 | 13:40

Jak składać reklamację za opóźniony lub odwołany lot?

Wyjeżdżając na upragnione i długo planowane wakacje, oczekujemy samych dobrych chwil. Marzymy o słońcu, relaksie na plaży, odkrywaniu i zwiedzaniu nowych miejsc. Niestety, może zdarzyć się, że na wakacje wylecimy z opóźnieniem
Podróże BRAK ZDJĘCIA
2024-08-09 | 11:00

Nowy program poleceń dla użytkowników Travelist.pl

Portal rezerwacyjny Travelist.pl wprowadził nowy, atrakcyjny program poleceń dla swoich klientów. Akcja opiera się na prostych i przejrzystych zasadach – za każdą poleconą osobę, która zrealizuje pobyt
Podróże BRAK ZDJĘCIA
2024-08-09 | 10:00

Ruszyła hotelowa wyprzedaż – Summer Black Weeks na Travelist

Półmetek wakacji to doskonała okazja, by zaplanować wymarzony wypoczynek w Polsce lub za granicą – jeszcze tego lata, w chłodniejszych miesiącach albo w kolejnym sezonie. Na portalu rezerwacyjnym Travelist.pl

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.