Komunikaty PR

Top rozwiązania w kuchni

2020-03-30  |  14:40
Biuro prasowe
Do pobrania ZAJC ( 1.01 MB )

Lewitująca wyspa i świecące witryny

Lekkość to wspólny mianownik większości współczesnych kuchni. Przysadziste wysokie szafy ustąpiły pola efektownym witrynom. Ich podświetlane wnętrza wnoszą do kuchni elegancję i głębię. Szkło pojawia się nie tylko na frontach drzwi, ale wykonane są z niego również półki. Z kolei wyspa kuchenna przeczy prawu grawitacji. Efekt lewitowania dają jej lustrzane cokoły, co potęguje odczucie czystej, otwartej przestrzeni. Sam mebel ma coraz bardziej zwartą i oszczędną formę. A najlepszym tego przykładem są zintegrowane z wyspą stoły, w taki sposób by wyeliminować nogi. Niekiedy są to wysuwane blaty, czy też stoły skonstruowane na zasadzie przeciwwagi - tak jak ma to miejsce w przypadku najnowszej kuchni Phantom marki ZAJC. 

 

Mocny rysunek kamienia

Nie ma lepszego materiału na blacie niż kamień naturalny bądź sztuczny. Najlepszym patentem na przełamanie minimalizmu mebli kuchennych są blaty o pięknym rysunku kamienia. Te najmodniejsze mają mocno zarysowane żyłkowanie np. marmur Nero Marquina, różowy marmur Karaman, czerwona Olimpia czy klasyczna Calacatta. Niesamowity, zdobny rysunek kamienia dodaje kuchni tej szczególnej klasy. Znajdziemy go nie tylko wśród kamieni naturalnych, ale też różnego rodzaju konglomeratów i spieków, które coraz wierniej oddają naturę i są wyjątkowo wytrzymałe.  

 

Ciepła kuchnia w drewnie

Fornirowane meble w kuchni mogą być nowoczesne i świeże. Wystarczy trzymać się zasady less is more. Sięgnąć po forniry o delikatnym rysunku słojów i matowy lakier. Najlepiej w tej roli wypadnie dąb i orzech amerykański. Oba rodzaje drewna mają dyskretny rysunek i przyjemny dla oka, ponadczasowy kolor. Dodatkowo dąb po wyszczotkowaniu zyskuje na szlachetności tekstury, która podkreśla naturalne pochodzenia materiału i jest przyjemna w dotyku. Ciepły kolor drewna doskonale połączy się z chłodnymi szarymi blatami i surową podłogą z betonu architektonicznego lub gresu. 

 

Kolor navy

W ostatnich latach kuchnia pokochała kolor! Kolor nieoczywisty, tajemniczy, zmieniający odcień w zależności od światła. Kuchnia uwodzi odcieniami, na które nie można się napatrzeć. Barwami, które komponują się z aranżacją salonu, bo przecież kuchnia już dawno temu zawędrowała do strefy reprezentacyjnej domu. Na frontach zabudowy pojawiały się już grafity z domieszką beżu, butelkowa zieleń czy odcienie koloru ceglastego. Jednak największym powodzeniem cieszy się granat z domieszką szarości. Dozowana w różnych proporcjach da kolor, zmieniający się lekko w ciągu dnia. Do tak wykończonej kuchni najlepiej pasują elementy z marmuru Cararra i mosiądzu, które znakomicie rozświetlają kompozycję. 

 - Najlepsze kuchnie są oszczędne w formie i wyrafinowane w detalach. Właściwie dobrane, stonowane wykończenia oprą się upływowi czasu. A proste formy mebli świetnie wpiszą się w otwartą przestrzeń współczesnych domów i mieszkań – komentuje Justyna Zajc, współwłaścicielka firmy ZAJC. www.zajc.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.