Torcik sernikowy najlepszym pomysłem na ciasto urodzinowe
Świętowanie urodzin z pysznym tortem to coś, na co wszyscy zawsze czekają. Sernikowy torcik to wyjątkowy wybór na celebrowanie wydarzeń, który z pewnością zaskoczy gości. Ten łatwy przepis na sernikowy tort jest aksamitny, kremowy i kolorowy. To urodzinowe ciasto przygotujesz bez bałaganu, lukru czy składania wielu warstw, a będziesz potrzebować zaledwie 7 składników.
-
Składniki:
2 szklanki pokruszonych ciasteczek typu markiza
6 łyżek roztopionego masła
3 serki śmietankowe typu kremowego
1 szklanka kwaśnej śmietany
3 duże jaja
1 łyżka ekstraktu waniliowego
½ szklanki kolorowej posypki do dekoracji
-
Przygotowanie:
Zanim przystąpisz do pracy, wyjmij wszystkie niezbędne składniki z lodówki, niech nabiorą temperatury pokojowej.
Aby przygotować spód ciasta:
Wymieszaj 2 szklanki pokruszonych ciasteczek i 6 łyżek roztopionego masła. Mieszanka powinna być krucha i grudkowata. Nasmaruj tortownicę masłem, następnie mieszankę z ciasteczkami wyłóż na spód i boki do wysokości około 2,5 cm. Piecz ciasto w 170°C przez 10 minut. Odstaw do ostygnięcia.
Aby przygotować masę sernikową:
Zmikuj serki śmietankowe na gładką i kremową masę. Dodaj cukier i śmietanę. Następnie mieszaj przez kilka minut, aż składniki się połączą. Dodawaj po jednym jajku, a po chwili dodaj ekstrakt z wanilii. Na samym końcu wrzuć kolorową posypkę i wymieszaj. Gotową masę przełóż na schłodzony spód z ciasteczek.
Pieczenie:
Sernik piecz 50-60 minut w 170°C. Nasza rada: polecamy piec ciasto w kąpieli wodnej.
Wyłącz piekarnik i zostaw otwarte drzwi, zostawiając sernik na około godzinę, aby powoli ostygł.
Dekorowanie sernika:
Aby przygotować bitą śmietanę, użyj miksera i ubij 1 szklankę gęstej śmietany z 2 łyżkami cukru pudru, aż będzie gęsta, puszysta. Rozprowadź cienką warstwę bitej śmietany na wierzchu sernika. Następnie udekoruj wierzch tortu kolorową posypką i wstaw świeczki urodzinowe.
Program „Ja Cię SERniczę!” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.