Torcik sernikowy najlepszym pomysłem na ciasto urodzinowe
Świętowanie urodzin z pysznym tortem to coś, na co wszyscy zawsze czekają. Sernikowy torcik to wyjątkowy wybór na celebrowanie wydarzeń, który z pewnością zaskoczy gości. Ten łatwy przepis na sernikowy tort jest aksamitny, kremowy i kolorowy. To urodzinowe ciasto przygotujesz bez bałaganu, lukru czy składania wielu warstw, a będziesz potrzebować zaledwie 7 składników.
-
Składniki:
2 szklanki pokruszonych ciasteczek typu markiza
6 łyżek roztopionego masła
3 serki śmietankowe typu kremowego
1 szklanka kwaśnej śmietany
3 duże jaja
1 łyżka ekstraktu waniliowego
½ szklanki kolorowej posypki do dekoracji
-
Przygotowanie:
Zanim przystąpisz do pracy, wyjmij wszystkie niezbędne składniki z lodówki, niech nabiorą temperatury pokojowej.
Aby przygotować spód ciasta:
Wymieszaj 2 szklanki pokruszonych ciasteczek i 6 łyżek roztopionego masła. Mieszanka powinna być krucha i grudkowata. Nasmaruj tortownicę masłem, następnie mieszankę z ciasteczkami wyłóż na spód i boki do wysokości około 2,5 cm. Piecz ciasto w 170°C przez 10 minut. Odstaw do ostygnięcia.
Aby przygotować masę sernikową:
Zmikuj serki śmietankowe na gładką i kremową masę. Dodaj cukier i śmietanę. Następnie mieszaj przez kilka minut, aż składniki się połączą. Dodawaj po jednym jajku, a po chwili dodaj ekstrakt z wanilii. Na samym końcu wrzuć kolorową posypkę i wymieszaj. Gotową masę przełóż na schłodzony spód z ciasteczek.
Pieczenie:
Sernik piecz 50-60 minut w 170°C. Nasza rada: polecamy piec ciasto w kąpieli wodnej.
Wyłącz piekarnik i zostaw otwarte drzwi, zostawiając sernik na około godzinę, aby powoli ostygł.
Dekorowanie sernika:
Aby przygotować bitą śmietanę, użyj miksera i ubij 1 szklankę gęstej śmietany z 2 łyżkami cukru pudru, aż będzie gęsta, puszysta. Rozprowadź cienką warstwę bitej śmietany na wierzchu sernika. Następnie udekoruj wierzch tortu kolorową posypką i wstaw świeczki urodzinowe.
Program „Ja Cię SERniczę!” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Qczaj: W te wakacje planuję zwiedzić sporą część Stanów Zjednoczonych. Pojadę z siostrą do Yellowstone
W Stanach Zjednoczonych trener zamierza spędzić co najmniej miesiąc. Jak zaznacza, szczególnie marzy o tym, by zobaczyć Park Narodowy Yellowstone – miejsce, które zafascynowało go po obejrzeniu popularnego serialu. Qczaj planuje też zabrać mamę na wycieczkę samochodową po atrakcyjnych trasach USA. Pielęgnowanie relacji rodzinnych jest dla niego niezwykle ważne, dlatego chce efektywnie spędzić czas z bliskimi tak, by po wakacjach pozostały im miłe wspomnienia.
Nauka
Dog parenting jest skutkiem szerszych zmian społecznych. U źródeł rosnąca samotność i trudności w budowaniu relacji [DEPESZA]

Naukowcy z Uniwersytetu Loránda Eötvösa w Budapeszcie uważają, że dzięki specyficznym cechom wyglądu niektórych psów, zachowaniom komunikacyjnym zbliżonym do niemowląt i zależności od człowieka mogą one budzić w nas instynkt opiekuńczy porównywalny z tym, jaki wywołują dzieci. Obserwowane w bogatych i rozwiniętych krajach zjawisko dog parentingu budzi wiele kontrowersji, ale zdaniem naukowców nie ma ono wpływu na rodzicielstwo.
Podróże
Maciej Dowbor: Mamy dom w Hiszpanii i tam odpoczywamy, ale na co dzień mieszkamy w Polsce. Tu pracujemy, płacimy podatki, a nasze córki chodzą do szkoły

Prezenter zaznacza, że co prawda wraz ze swoją żoną kupili dom w Hiszpanii, to jednak większość czasu spędzają w Polsce. Tutaj bowiem mają pracę, a ich córki chodzą do miejscowych szkół. Maciej Dowbor zdradza też, że dużo lepiej funkcjonuje mu się w naszym kraju. Tu realizuje większość swoich projektów zawodowych, natomiast możliwość wyjechania z dala od Warszawy pomaga mu się wyciszyć, odpocząć od zgiełku i nabrać do wszystkiego dystansu.