Toyota GR Supra GT4 w British GT Championship
Jeden z pierwszych sześciu egzemplarzy wyścigowej Toyoty GR Supra GT4 będzie ścigał się w serii British GT Championship. Samochód obsługiwany przez zespół Speedworks Motorsport wystartuje w dziewięciu wyścigach.
Toyota GR Supra GT4 to samochód wyścigowy oparty na modelu GR Supra – pierwszym globalnym aucie opracowanym przez Toyota Gazoo Racing. Samochód został przygotowany do rywalizacji w kategorii GT4, która zyskuje coraz większą popularność wśród zespołów prywatnych ze względu na niskie koszty oraz łatwość dołączenia do rywalizacji. Startując w wyścigach pod banderą GT4 mamy gwarancję startów tylko z autami tej kategorii, a rywalami są kierowcy o podobnym poziomie umiejętności i doświadczenia. Motorsportowe gwiazdy nie są dopuszczone do ścigania, bo GT4 ma promować młodych kierowców oraz wyścigi wśród amatorów.
Toyota GR Supra GT4 trafi do pierwszych klientów w drugiej połowie marca 2020 roku. W pierwszej partii przygotowano sześć aut, a jedno z nich będzie obsługiwane przez Speedworks Motorsport w Wielkiej Brytanii.
“Cieszy nas współpraca z Speedworks Motorsport. Mieliśmy duże zainteresowanie naszym autem, więc wybór właściwego partnera nie był łatwy. Naszym priorytetem jest stworzenie bliskich relacji z pierwszymi klientami i wymiana danych, byśmy mogli rozwijać auto i zapewnić odpowiednie wsparcie kolejnym klientom GR Supry GT4.” - powiedział Florian von Hasselbach, główny inżynier z Toyota Motorsport GmbH.
Sukcesy z Corollą, pościgają się GR Suprą
Speedworks Motorsport został wybrany przez Toyota Motorsport GmbH, producenta auta, jako zespół priorytetowy, co oznacza, że GR Supra GT4 będzie dostarczona w pierwszej kolejności, a brytyjska stajnia będzie blisko współpracowała z fabryką w Kolonii nad rozwojem auta. W pierwszej partii powstało sześć egzemplarzy GR Supry GT4, które będą dostarczane w drugiej połowie marca.
Wybór Speedworks Motorsport na zespół priorytetowy nie dziwi. Stajnia od lat blisko współpracuje z Toyotą. W poprzednim sezonie obsługiwała zespół Team Toyota GB, który w serii British Touring Car Championship rywalizował nową Toyotą Corollą i wygrał cztery rundy mistrzostw. A do tego ma doświadczenie i sukcesy w kategorii GT4, z mistrzostwem z 2010 roku włącznie.
“Jesteśmy zachwyceni, że zostaliśmy obdarzeni zaufaniem i to my wystawimy Toyotę GR Suprę GT4 w British GT Championship. Mieliśmy okazję obserwować prace rozwojowe nad autem i przekonać się o jego możliwościach w Hiszpanii. To imponująca maszyna, świetnie zbudowana. Ten program dobrze uzupełni naszą pracę w BTCC.” -powiedział Christian Dick, szef Speedworks Motorsport.
Zespół testował samochód podczas grudniowych jazd po torze Jarama nieopodal Madrytu. W sezonie 2020 w British GT Championship za kierownicą GR Supry GT4 będą rywalizować 23-letni Sam Smelt oraz o rok młodszy James Kell.
“Naszym celem jest potwierdzić potencjał Toyoty GR Supra GT4 w bardzo konkurencyjnej kategorii GT4. Ruszamy z projektem dość późno, więc mamy ostrożne oczekiwania, ale z technicznym wsparciem TMG możemy liczyć na to, że szybko zrozumiemy auto i osiągniemy odpowiednie tempo.” - dodał Dick.
Samochód będzie dostarczony na miesiąc przed pierwszą rundą mistrzostw, która odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia na torze Oulton Park. GR Supra GT4 pojedzie w dziewięciu rundach British GT Championship. Wyścigi tej serii, w zależności od toru, trwają od godziny do trzech.
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.