Tradycja z nowoczesnym twistem, czyli pomysły Decoroom na wielkanocny stół
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Rozpoczynające Wielkanoc uroczyste niedzielne śniadanie to wyjątkowy czas w większości domów. Warto więc zadbać o estetyczną oprawę stołu, niezależnie od tego, czy w tym roku zgromadzi się wokół niego cała rodzina, czy też siądziecie do niego we dwójkę, lub sami. Jeśli wciąż zastanawiacie się, jak udekorować stół na zbliżające się święta, weźcie pod uwagę sprawdzone pomysły pracowni architektonicznej Decoroom, mistrzów od kreowania niebanalnych aranżacji wnętrz.
Baza kolorystyczna
Aby uniknąć kolorowego chaosu na wielkanocnym stole, wybierzmy dwa lub trzy kolory, które w zupełności wystarczą, by stworzyć piękny wystrój. Może być to np. niebieski i żółty. Oczywiście możliwości jest wiele, najważniejsze będzie tu odpowiednie połączenie kolorów. Jeżeli macie z tym problem, warto poszukać inspiracji w Internecie W prasie i na kanałach społecznościowych Decoroom można znaleźć wiele informacji na ten temat, a poznanie pewnych schematów zdecydowanie ułatwi „pracę z kolorami”, nie tylko podczas komponowania świątecznych aranżacji.
W stronę natury
Jeżeli mamy już ogólny zamysł, jak będzie wyglądał nasz stół tzn. wybraliśmy bazowy kolor, naczynia i sztućce, to kropką nad „i” będą odpowiednio dobrane dekoracje. Mamy wiele rzeczy, którymi możemy ozdobić stół, zaczynając od nakrapianych jajek, baranków i innych ozdób dostępnych w domu, po własnoręcznie wykonane dekoracje. Naturalne ozdoby w stylu eko z gałązek wierzbowych i białych piór, w towarzystwie ręcznie malowanych jajek, będą jednymi z najpiękniejszych dekoracji jakie można sobie wyobrazić i w dodatku do ich wykonania nie potrzeba wcale wielkich talentów manualnych.
Wiosenne kwiaty
Niezastąpione na wielkanocnym stole będą także kwiaty. Wprowadzą do naszego domu świeżość, zapach i piękno. Świetnie prezentować się będą wiosenne tulipany, hiacynty czy krokusy. Pamiętajmy też o klasycznych baziach, czy pierwszych gałązkach owocowych drzew, które równie dobrze mogą zastąpić nam cięte kwiaty. Niech na stole nie zabraknie zieleni. Możemy wykorzystać rzeżuchę, bukszpan czy mech.
Zdjęcia: Marta Behling, Pion Poziom
Więcej na: https://www.decoroom.eu/
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.