Komunikaty PR

Trendy 2023. Współczesne ikony duńskiego designu

2023-02-09  |  13:50
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Aktualne trendy w aranżacji i wyposażeniu wnętrz pokazują, jak w ostatnim czasie zmieniają się nasze domy. Coraz skrupulatniej i z większą świadomością podchodzimy do urządzania, wybierając solidne, funkcjonalne meble o ponadczasowym wzornictwie. Co będzie modne w tym sezonie, a jednocześnie zostanie z nami na lata? Poznajcie duńskie ikony współczesnego designu.

Pandemia, wojna w Ukrainie oraz globalny kryzys gospodarczy i klimatyczny znacznie wpłynęły na sposób, w jaki myślimy także o aranżacji wnętrz. Dom stał się nie tylko naszym azylem, ale też miejscem pracy, przestrzenią, którą musieliśmy na nowo zorganizować, stawiając na wielofunkcyjne rozwiązania. Zaczęliśmy też bardziej skrupulatnie podchodzić do wyboru wyposażenia. W trosce o środowisko naturalne, ale też własne portfele coraz częściej kupujemy meble o ponadczasowym designie, wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zostaną z nami przez dłuższy czas. Z drugiej strony, spędzając coraz więcej czasu we własnym „M”, chcemy by nasze wnętrza były niepowtarzalne, dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz odzwierciedlały osobowość lokatorów. Chcemy „mieszkać” z designem, stylem, ale i funkcjonalną prostotą. Nowe trendy w aranżacji wnętrz jasno wskazują, że cenimy przytulność i wygodę, ale i pewność, jaką daje klasyczne, ponadczasowe wzornictwo, które pokochamy na długie lata. Modułowe, wielofunkcyjne meble zapewniają zaś wszechstronność, elastyczność i pozwalają cieszyć się wszystkimi aspektami codziennego życia w domowej przestrzeni.

Duński design

Nowoczesne i wielofunkcyjne, oparte jednak na tradycyjnej sile rzemiosła meble do jadalni i salonu, definiują obecnie pojęcie domu. Innowacyjne wzornictwo, ciepły minimalizm i powściągliwe podejście do luksusu to cechy charakterystyczne dobrego designu, który uosabiają meble rodem ze Skandynawii. Poszukując inspiracji na urządzenie salonu czy jadalni, warto przyjrzeć się bliżej ofercie duńskiej marki meblowej BoConcept, która łączy tradycyjne podejście do projektowania mebli z nowoczesną funkcjonalnością. Zaprojektowane przez światowej sławy designerów, takich jak Henrik Pedersen, Morten Georgsen czy Rene Hougaard stoły, krzesła i fotele oraz sofy to prawdziwe perełki współczesnego wzornictwa. Najlepszym na to dowodem jest kultowy już fotel Imola. Inspirowany kształtem piłki tenisowej nie tylko pięknie się prezentuje, ale też zapewnia niezwykły komfort i wygodę na co dzień. Na szczególną uwagę zasługuje także krzesło Charlotte, którego kubełkowa, zwarta forma, niewielkie gabaryty oraz funkcjonalność sprawiają, że odnajdzie swoje miejsce właściwie w każdym wnętrzu.

Funkcjonalność na lata

We współczesnych wnętrzach liczy się nie tylko komfort, ale też ich multifunkcyjność. Dodatkowe miejsce do pracy w domu zapewnią stoły do jadalni. Duże, solidne i trwałe modele, dzięki ponadczasowemu wzornictwu staną się prawdziwą ozdobą wnętrza i zostaną z nami na lata. Tak jak rozkładany stół do jadalni Alicante. Jest on nie tylko niepowtarzalną ozdobą wnętrza, ale przede wszystkim funkcjonalnym, nowoczesnym meblem, który okazuje się niezastąpiony na co dzień. Podobnie minimalistyczny i elegancki stół do jadalni Hauge. Zachwyca on organicznymi kształtami i delikatnymi zaokrągleniami, dzięki czemu nigdy nie wyjdzie z mody. Pięknie wyważony w swych proporcjach, po mistrzowsku łączy duńską funkcjonalność i formę.

Istotnym elementem każdego wnętrza są sofy, które dzięki modułowemu charakterowi można dopasować do indywidualnych potrzeb. W pełni konfigurowalne, dostępne w szerokiej gamie wykończeń tapicerki, łatwo i przyjemnie wkomponują się w przestrzeń każdego salonu. Wyważone proporcje łączą z pięknymi kolorami, wysokiej jakości materiałami oraz tradycyjnym rzemiosłem. Tym jednak, co je wyróżnia, jest po prostu użytkowy charakter. Sofa Bergamo ze swoją elegancką, organiczną formą i nisko osadzonymi siedziskami łączy luksusowy wygląd z niezwykłą wygodą. Jej ponadczasowe piękno idzie w parze z komfortem, który dodatkowo gwarantują luźne poduchy oparć. Sofa Amsterdam to nowoczesny design, który budują zdecydowane linie i dynamiczne zaokrąglenia. Komfort i luksus odzwierciedlają tu każdy detal, który czyni mebel idealnym – miękkim i wygodnym, nie pozbawionym jednak wyrazu. Jego otwarta forma sprawia, że doskonale odnajdzie się w nowoczesnych wnętrzach typu „living”.

Więcej na: www.boconcept.com/pl-pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sposób na piękną i estetyczną jadalnię Biuro prasowe
2024-08-08 | 14:00

Sposób na piękną i estetyczną jadalnię

Jadalnia to miejsce, gdzie przecinają się ścieżki wszystkich mieszkańców domu, a posiłek przy wspólnym stole pomaga zacieśniać rodzinne więzy. Tak jak estetyczny wygląd
Dom Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?
2024-08-08 | 10:00

Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?

Aranżacja małej łazienki może być wyzwaniem, ale jednocześnie stanowi doskonałą okazję do stworzenia wnętrza pełnego charakteru i elegancji. Materiały wykończeniowe i detale
Dom Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie
2024-08-08 | 01:00

Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie

W Polsce żyją miliony ludzi, w milionach domów i mieszkań i nieskończoną liczbą różnych łazienek. Duże, średnie, małe, te z oknem czy wąskie – każda z nich jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.