Komunikaty PR

Troska o Ziemię kluczową wartością w projektowaniu

2022-04-22  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, eksperci marki Nobonobo opowiadają o procesach twórczych, stojących za projektowaniem wyjątkowych mebli w duchu zrównoważonego rozwoju i gospodarki cyrkularnej.

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Święto obchodzimy od 1970 roku, a jego celem niezmiennie od tamtego czasu jest promowanie proekologicznych postaw wśród społeczeństwa,  a także zwiększanie świadomości na temat wspólnego kształtowania przyszłości planety. Tegoroczny temat Dnia Ziemi brzmi „Inwestuj w naszą planetę” i ma skupić się przede wszystkim na kwestiach dotyczących zmian klimatu.

– Poszanowanie świata, w którym żyjemy, jest w procesie twórczym kluczową kwestią. Pozwala ono na szukanie odpowiedzi na problemy, które jako producenci stale napotykamy na swojej drodze. Innowacyjne, ekologiczne podejście do projektowania mebli oraz zaangażowanie ekspertów z różnych rejonów świata sprawia, że nie tylko jesteśmy w stanie stworzyć produkt będący swego rodzaju dziełem sztuki, ale także zaproponować konkretne rozwiązania, popychające nas w kierunku zrównoważonego rozwoju – wyjaśnia Tomek Rygalik, designer projektujący dla Nobonobo.

Z myślą o ekologii

Jednym z głównych wyzwań stojących przed współczesnymi producentami jest niewątpliwie ekologia i zminimalizowanie śladu węglowego. Choć założenia te mogą wydawać się skomplikowane i trudne, istnieją sposoby aby wprowadzić je do procesu produkcji.

– Zgodnie z ideą gospodarki cyrkularnej staramy się, żeby nasze produkty i komponenty, z których zostały stworzone, były wytrzymałe i dzięki temu jak najdłużej pozostawały w obiegu – w produkcji tkanin technicznych wykorzystujemy m.in. przetworzone butelki PET. Zależy nam również na ekologicznym charakterze samego procesu produkcyjnego. W naszej fabryce cała energia powstaje dzięki panelom fotowoltaicznym, a jej nadwyżki sprzedawane są innym podmiotom. Staramy się też uświadamiać konsumentów, że wybranie naturalnej tkaniny obiciowej nie tylko podniesie wartość estetyczną, ale będzie także inwestycją w środowisko – dodaje Tomasz Matejczyk, współwłaściciel marki Nobonobo.

Nobonobo stale pracuje nad kolejnymi udoskonaleniami, które jeszcze bardziej ułatwią marce projektowanie estetycznych i nowoczesnych mebli przy jednoczesnej trosce o środowisko naturalne.

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Płytki z granitu w Twoim ogrodzie – elegancja, która przetrwa lata Biuro prasowe
2024-08-19 | 11:00

Płytki z granitu w Twoim ogrodzie – elegancja, która przetrwa lata

Granitowe elementy w ogrodzie lub wokół domu to estetyczne i trwałe rozwiązania na lata. Płytki granitowe łączą w sobie wyjątkową elegancję, solidność i wszechstronność,
Dom Nowość! Rewolucyjny system drzwi stalowych Unico XS od AWILUX
2024-08-19 | 01:00

Nowość! Rewolucyjny system drzwi stalowych Unico XS od AWILUX

Nowość z oferty AWILUX – imponujące drzwi stalowe Unico XS – to niezwykłe połączenie smukłych profili ram oraz szerokiego wachlarza opcji otwierania. System zapewnia znakomite
Dom Słodki design
2024-08-16 | 01:00

Słodki design

Tym razem Grupa Tubądzin połączyła siły z mistrzami cukiernictwa DESEO – i tak powstały dwa wyjątkowe desery. Inspirowany kolekcją Masovia by Dorota Koziara Red Velvet Cake oraz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Agnieszka Hyży: Marzyłam o programie porannym, choć myślałam, że ten projekt już się nie wydarzy. Mam nadzieję, że format „Halo tu Polsat” wprowadzi na rynek nową jakość

Prezenterka mocno trzymała kciuki, by pomysł na program śniadaniowy w Polsacie stał się rzeczywistością, i teraz cieszy się, że może być jego częścią. Agnieszka Hyży poprowadzi „Halo tu Polsat” w duecie z Maciejem Rockiem. Jednocześnie kieruje słowa uznania i wdzięczności pod adresem dyrektora programowego stacji, Edwarda Miszczaka, bo ma świadomość, że gdyby nie on, to taki format nie trafiłby na antenę stacji, z którą jest związana. Wierzy też, że ich poranna propozycja przyciągnie widzów, którzy do tej pory oglądali „Dzień dobry TVN” bądź „Pytanie na śniadanie”.

Muzyka

Natalia Nykiel: Dla mnie to jest bardzo szalony rok, ale ja uwielbiam, jak mam wypchany kalendarz. Wtedy czuję, że żyję i czerpię z tego bardzo dużo energii

Artystka dzieli teraz swój czas pomiędzy scenę, studio nagrań i parkiet taneczny. Pod koniec lipca miał premierę jej singiel „Daylight”, w którym zaprezentowała słuchaczom brzmienia z gatunku drum & bass. Utwór zapowiada zaplanowaną na wrzesień EP-kę zatytułowaną „Atom”, na której znajdą się tylko piosenki w języku angielskim. Jednocześnie trwają prace nad nową płytą artystki z polskimi kompozycjami. Już wkrótce Natalię Nykiel będzie można również oglądać w popularnym show Polsatu, a fani mogą liczyć na spotkanie z nią podczas koncertów plenerowych, festiwali i innych wydarzeń masowych, jakie latem odbywają się w różnych miejscach Polski.

Problemy społeczne

Co czwarta kobieta poniżej 20. roku życia doświadczyła przemocy ze strony partnera. Problem dotyczy nie tylko krajów o niskich dochodach i dużych nierównościach

Jedna czwarta kobiet w wieku 15–19 lat doświadczyła choć raz przemocy ze strony swojego partnera, a 16 proc. w ciągu ostatniego roku – alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). To zjawisko powszechne na całym świecie, choć – jak wskazuje WHO – największy odsetek występowania tego problemu notuje się w krajach o niższych dochodach i takich, w których występują duże nierówności płci, m.in. w dostępie do edukacji, warunków zatrudnienia czy wynagrodzenia.