Trwa konkurs SARP Dyplom Roku 2020
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Stowarzyszenie Architektów Polskich, wśród swoich wielu statutowych zadań i aktywności, honoruje nie tylko uznanych już w środowisku architektów, ale również tych, stających dopiero u progu swojej kariery zawodowej. Nagrody przyznawane od 1964 roku, w początkowym brzmieniu nazywane Nagrodą SARP im. Architektów Stanisława Nowickiego i Stanisława Skrypija, noszące obecnie nazwę Dyplom Roku, są uhonorowaniem najlepszych prac dyplomowych, wykonanych na Wydziałach Architektury polskich uczelni. Wśród partnerów 56. edycji konkursu znalazł się Geberit.
W 2000 roku Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich wybierając Zbyszka Zawistowskiego patronem Nagrody na Najlepszy Dyplom wykonany na polskich uczelniach architektonicznych – chciał uhonorować tego wybitnego architekta, byłego Prezesa SARP, przedwcześnie zmarłego w 1998 roku. Doroczna Nagroda im. Zbyszka Zawistowskiego „DYPLOM ROKU” przyznawana jest przez Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, za najlepszy projekt dyplomowy absolwentowi, który uzyskał w danym roku na wyższej uczelni w Polsce tytuł magistra inżyniera architekta.
Misją Geberit, jako Partnera 56. edycji Konkursu, jest promowanie architektury odważnej, odpowiedzialnej i wpływającej znacząco na polepszenie warunków, w których funkcjonujemy na co dzień. Zaangażowaniu w konkurs Dyplom Roku towarzyszy chęć propagowania architektury konsekwentnej, wrażliwej na potrzeby użytkowników i poszukującej nowych sposobów wyjścia naprzeciw wyzwaniom współczesnego świata.
W jury tegorocznego konkursu zasiądą wybitne osobowości: Agnieszka Kalinowska-Sołtys (APA Wojciechowski), Marta Sękulska-Wrońska (WXCA), Robert Konieczny (KWK Promes), Przemo Łukasik (medusa group), Piotr Śmierzewski (Analog), Juraj Hermann (Prezes Stowarzyszenia Architektów Słowackich), Paweł Wierzbicki (Prezes Zarządu Schindler Polska) a także Przemysław Powalacz (Prezes Zarządu Geberit Polska) oraz Prezes SARP Bohdan Lisowski.
Uroczystość wręczania nagród i wyróżnień Laureatom konkursu Dyplom Roku 2020 odbędzie się w dniu 22 maja 2020 r. o godz. 16.00 w Pawilonie SARP, ul. Foksal 2 w Warszawie. Uprawnionymi do zgłaszania prac dyplomowych do Konkursu są promotorzy, recenzenci oraz dziekani, działający w oparciu o opinie wydziałowych Komisji Dyplomowych a także sami absolwenci.
Geberit dla młodych
Już wkrótce na stronie www.geberit.pl powstanie dedykowana zakładka, na której cyklicznie umieszczane będą informacje o nadchodzących wydarzeniach dla studentów architektury oraz architektury wnętrz. Znajdą się tu informacje m.in. o konkursach czy szkoleniach. Będzie można także obejrzeć galerię prac laureatów konkursów, których Geberit było partnerem, czy specjalną galerię poświęconą laureatom konkursu SARP oraz konkursu KOŁO.
Więcej informacji na www.sarp.pl oraz www.geberit.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.