Trwa konkurs SARP Dyplom Roku 2020

OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Stowarzyszenie Architektów Polskich, wśród swoich wielu statutowych zadań i aktywności, honoruje nie tylko uznanych już w środowisku architektów, ale również tych, stających dopiero u progu swojej kariery zawodowej. Nagrody przyznawane od 1964 roku, w początkowym brzmieniu nazywane Nagrodą SARP im. Architektów Stanisława Nowickiego i Stanisława Skrypija, noszące obecnie nazwę Dyplom Roku, są uhonorowaniem najlepszych prac dyplomowych, wykonanych na Wydziałach Architektury polskich uczelni. Wśród partnerów 56. edycji konkursu znalazł się Geberit.
W 2000 roku Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich wybierając Zbyszka Zawistowskiego patronem Nagrody na Najlepszy Dyplom wykonany na polskich uczelniach architektonicznych – chciał uhonorować tego wybitnego architekta, byłego Prezesa SARP, przedwcześnie zmarłego w 1998 roku. Doroczna Nagroda im. Zbyszka Zawistowskiego „DYPLOM ROKU” przyznawana jest przez Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, za najlepszy projekt dyplomowy absolwentowi, który uzyskał w danym roku na wyższej uczelni w Polsce tytuł magistra inżyniera architekta.
Misją Geberit, jako Partnera 56. edycji Konkursu, jest promowanie architektury odważnej, odpowiedzialnej i wpływającej znacząco na polepszenie warunków, w których funkcjonujemy na co dzień. Zaangażowaniu w konkurs Dyplom Roku towarzyszy chęć propagowania architektury konsekwentnej, wrażliwej na potrzeby użytkowników i poszukującej nowych sposobów wyjścia naprzeciw wyzwaniom współczesnego świata.
W jury tegorocznego konkursu zasiądą wybitne osobowości: Agnieszka Kalinowska-Sołtys (APA Wojciechowski), Marta Sękulska-Wrońska (WXCA), Robert Konieczny (KWK Promes), Przemo Łukasik (medusa group), Piotr Śmierzewski (Analog), Juraj Hermann (Prezes Stowarzyszenia Architektów Słowackich), Paweł Wierzbicki (Prezes Zarządu Schindler Polska) a także Przemysław Powalacz (Prezes Zarządu Geberit Polska) oraz Prezes SARP Bohdan Lisowski.
Uroczystość wręczania nagród i wyróżnień Laureatom konkursu Dyplom Roku 2020 odbędzie się w dniu 22 maja 2020 r. o godz. 16.00 w Pawilonie SARP, ul. Foksal 2 w Warszawie. Uprawnionymi do zgłaszania prac dyplomowych do Konkursu są promotorzy, recenzenci oraz dziekani, działający w oparciu o opinie wydziałowych Komisji Dyplomowych a także sami absolwenci.
Geberit dla młodych
Już wkrótce na stronie www.geberit.pl powstanie dedykowana zakładka, na której cyklicznie umieszczane będą informacje o nadchodzących wydarzeniach dla studentów architektury oraz architektury wnętrz. Znajdą się tu informacje m.in. o konkursach czy szkoleniach. Będzie można także obejrzeć galerię prac laureatów konkursów, których Geberit było partnerem, czy specjalną galerię poświęconą laureatom konkursu SARP oraz konkursu KOŁO.
Więcej informacji na www.sarp.pl oraz www.geberit.pl

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.