Trwa konkurs SARP Dyplom Roku 2020

OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Stowarzyszenie Architektów Polskich, wśród swoich wielu statutowych zadań i aktywności, honoruje nie tylko uznanych już w środowisku architektów, ale również tych, stających dopiero u progu swojej kariery zawodowej. Nagrody przyznawane od 1964 roku, w początkowym brzmieniu nazywane Nagrodą SARP im. Architektów Stanisława Nowickiego i Stanisława Skrypija, noszące obecnie nazwę Dyplom Roku, są uhonorowaniem najlepszych prac dyplomowych, wykonanych na Wydziałach Architektury polskich uczelni. Wśród partnerów 56. edycji konkursu znalazł się Geberit.
W 2000 roku Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich wybierając Zbyszka Zawistowskiego patronem Nagrody na Najlepszy Dyplom wykonany na polskich uczelniach architektonicznych – chciał uhonorować tego wybitnego architekta, byłego Prezesa SARP, przedwcześnie zmarłego w 1998 roku. Doroczna Nagroda im. Zbyszka Zawistowskiego „DYPLOM ROKU” przyznawana jest przez Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, za najlepszy projekt dyplomowy absolwentowi, który uzyskał w danym roku na wyższej uczelni w Polsce tytuł magistra inżyniera architekta.
Misją Geberit, jako Partnera 56. edycji Konkursu, jest promowanie architektury odważnej, odpowiedzialnej i wpływającej znacząco na polepszenie warunków, w których funkcjonujemy na co dzień. Zaangażowaniu w konkurs Dyplom Roku towarzyszy chęć propagowania architektury konsekwentnej, wrażliwej na potrzeby użytkowników i poszukującej nowych sposobów wyjścia naprzeciw wyzwaniom współczesnego świata.
W jury tegorocznego konkursu zasiądą wybitne osobowości: Agnieszka Kalinowska-Sołtys (APA Wojciechowski), Marta Sękulska-Wrońska (WXCA), Robert Konieczny (KWK Promes), Przemo Łukasik (medusa group), Piotr Śmierzewski (Analog), Juraj Hermann (Prezes Stowarzyszenia Architektów Słowackich), Paweł Wierzbicki (Prezes Zarządu Schindler Polska) a także Przemysław Powalacz (Prezes Zarządu Geberit Polska) oraz Prezes SARP Bohdan Lisowski.
Uroczystość wręczania nagród i wyróżnień Laureatom konkursu Dyplom Roku 2020 odbędzie się w dniu 22 maja 2020 r. o godz. 16.00 w Pawilonie SARP, ul. Foksal 2 w Warszawie. Uprawnionymi do zgłaszania prac dyplomowych do Konkursu są promotorzy, recenzenci oraz dziekani, działający w oparciu o opinie wydziałowych Komisji Dyplomowych a także sami absolwenci.
Geberit dla młodych
Już wkrótce na stronie www.geberit.pl powstanie dedykowana zakładka, na której cyklicznie umieszczane będą informacje o nadchodzących wydarzeniach dla studentów architektury oraz architektury wnętrz. Znajdą się tu informacje m.in. o konkursach czy szkoleniach. Będzie można także obejrzeć galerię prac laureatów konkursów, których Geberit było partnerem, czy specjalną galerię poświęconą laureatom konkursu SARP oraz konkursu KOŁO.
Więcej informacji na www.sarp.pl oraz www.geberit.pl

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.