Trwałe i szybkie połączenie – złączki S-Press PLUS od Uponor
Niesprzyjające warunki na budowie, niewystarczający dopływ światła czy pośpiech – to tylko niektóre z czynników utrudniających pracę podczas montażu instalacji wewnętrznych. Dzięki unikatowej technologii wskaźnika prawidłowego zaciśnięcia i szybkiej, 3-etapowej instalacji, złączki S-Press PLUS od Uponor zapewniają trwałe i szczelne połączenie pomiędzy rurami wielowarstwowymi.
S-Press PLUS nie wymagają fazowania i kalibracji. Dzięki temu w przypadku łazienek z trzema punktami poboru wody, czas montażu, w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, jest skrócony nawet o 25% i o 50% w stosunku do złączek zaciskowych oraz gwintowanych.
– Nowy, zoptymalizowany profil złączki umożliwia sprawniejsze połączenie z rurą bezpośrednio po ucięciu bez konieczności używania siły. Kolorowa folia wokół tulei nie tylko pomaga w odróżnieniu rozmiarów złączek, ale także sygnalizuje, czy zacisk został już wykonany. Możemy ją swobodnie zdjąć dopiero wtedy, gdy tuleja na złączce zostanie zaprasowana. Ponadto, jeżeli połączenie nie zostało zaprasowane, to przy próbie szczelności złączka będzie przeciekać, nawet przy bardzo niskim ciśnieniu. Do tej pory nie było to tak oczywiste – skutki pojawiały się często dopiero po dłuższym użytkowaniu przez domowników, jednak wtedy na korektę było już za późno – tłumaczy Piotr Serafin, ekspert techniczny z firmy Uponor.
S-Press PLUS wytrzymuje nagłe obciążenia mechaniczne wytwarzane na skutek m.in. wstrząsów. Podczas próby rozciągania, przy stałej prędkości 100 mm/min, złączka okazała się odporna na oddziaływanie siły na poziomie 1600 N, co przekłada się na jej niezawodność w nawet najtrudniejszych warunkach, jak i rozbudowane oraz skomplikowane instalacje w wielkopowierzchniowych obiektach. Wszystkie materiały, które zostały wykorzystane do konstrukcji S-Press PLUS, są wysoce odporne na korozję, miękką wodę, a także niskie stężenie jonów wapnia i magnezu, dzięki czemu połączenie odznacza się najwyższym stopniem higieniczności.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.