Trwałość i elegancja - gresy na elewacji
Elewacje stanowią nie tylko nieodłączny element architektury, ale także wizytówkę każdego budynku, definiując jego charakter, styl i estetykę. Architekci poszukują materiałów, które nie tylko najlepiej odwzorują ich projekt, ale także spełnią wymagania dotyczące efektywności energetycznej i ochrony środowiska.
Innowacyjne podejście do rewitalizacji
Budynki z wielkiej płyty od dawna są charakterystycznym elementem krajobrazu polskich miast. Architekci z KXM Group prezentują innowacyjny projekt "Wielka Płyt(k)a", który pokazuje, jak można wykorzystać płyty wielkoformatowe Tubądzin w modernizacji istniejących obiektów, rewolucyjnie zmieniajączarównoichwygląd,jak ifunkcjonalność.DużeformatygresuToranoGreyiGrandCave White umożliwiają elastyczne tworzenie podziałów na fasadzie, podkreślając prostą modernistyczną architekturę i nadając obiektowi nowoczesnego charakteru.
Nowoczesne podejście do efektywności energetycznej
Yulyia Zubar w swoim projekcie “Didova chata” nawiązuje do korzeni i tradycji, łącząc je z nowoczesnością i efektywnością energetyczną. Inspiracją stał się dom dziadka - stanowiący symbol pasywności i trwałości, któremu nadano nowe znaczenie. W projekcie zastosowano hermetyczną izolację oraz wentylowaną fasadę ozdobioną płytkami Tubądzin Industrio.
Połączenie elegancji z funkcjonalnością
Projekt architektoniczny "Dom w Kiszyniowie" Artura Bordeianu to wyjątkowa rezydencja w sercu Republiki Mołdawii, przyciąga uwagę swoim wyjątkowym designem i funkcjonalnością, łącząc nowoczesność z elegancją. Betonowa konstrukcja na murze z kamienia naturalnego gwarantuje solidność i trwałość budynku, jednocześnie nadając mu wyrafinowany wygląd. Płytki Tubądzin Pietrasanta i Tin, zastosowane na zewnątrz domu zapewniają trwałość modernizmu, komfort i design.
Warszawa, 03.04.2024
Nowoczesność w harmonii z historią
Projekt rozbudowy “Hotelu Smolarnia” Adama Żarczyńskiego, położonego w sercu Puszczy Noteckiej, łączy w sobie nowoczesność z tradycją. Charakterystyczna architektura została zachowana, a nowa "ubrana" bryła, została odświeżona poprzez zastosowanie nowoczesnych materiałów takich jak ceramika i szkło. Na wejściu użyto płytek Tubądzin Torano White, co nadaje całej konstrukcji świeży, współczesny wygląd wiążąc tradycję z nowoczesnością.
Innowacyjność w symbiozie z naturą
Projekt “Dom do życia w harmonii” Moniki Kality stanowi nie tylko oazę spokoju, lecz również wspiera harmonijne relacje między jego mieszkańcami a otaczającym ich środowiskiem naturalnym. Został stworzony z pełnym szacunkiem dla przyrody, będąc z nią w symbiozie - to, co jest na zewnątrz, wpływa na wnętrze, a to, co jest w środku, oddziałuje na otoczenie - wzajemnie sięuzupełniając. Projekt zakłada stworzenie kompleksu siedmiu wolnostojących budynków na planie koła, z poszanowaniem istniejącego drzewostanu, aby zminimalizować ingerencję w grunt leśny. Każdy obiekt ma inny kolor wnętrza i elewacji, co dodaje uroku i indywidualności całej przestrzeni. Na zewnątrz użyto płytek Tubądzin w kształcie heksagonów z kolekcji Cielo e Terra Doroty Koziary, co pozwoliło uzyskać efekt kory drzew, harmonijnie łącząc dom z otoczeniem.
Te wyjątkowe projekty zgłoszone do konkursu Tubądzin Design Awards są nie tylko odzwierciedleniem współczesnych trendów architektonicznych, ale także dowodem na to, jak innowacyjne podejście do materiałów, takich jak gres, może przekształcić przestrzeń i podnieść estetykę budynków.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.