Trzy powody, dla których sztuka to doskonały prezent świąteczny
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Wymiana prezentów świątecznych to tradycja łącząca nas od pokoleń, a wręczenie wartościowego upominku głęboko zakorzeniło się w kulturze wielu społeczności na całym świecie. Jednym z takich wyjątkowych podarunków może być sztuka. Dla osób ceniących ponadczasowe wartości, taki prezent stanowi coś więcej niż tylko miły upominek – to inwestycja w piękno, historię i emocje, które mogą towarzyszyć nam przez kolejne lata.
„W tym roku warto pokusić się o prezenty, które nie tylko cieszą oko, ale także niosą głębsze emocje i znaczenie” – mówią założyciele marki LEO, Łukasz Kmieciński i Dawid Czarnik. Klasyczne pojmowanie sztuki wnoszą na wyższy poziom, łącząc jej piękno z przesłaniem troski o naturę i przyszłość naszej planety. Dzieła LEO, inspirowane przyrodą i tworzone z dbałością o każdy detal, stają się nie tylko estetycznym dopełnieniem wnętrz prywatnych i biurowych, ale także wyrazem świadomego podejścia do wartości, które warto pielęgnować i przekazywać innym.
Prezent, który wyróżnia się wyjątkowością
Wybór prezentu, który naprawdę ma emocjonalne znaczenie, bywa wyzwaniem. Zakup sztuki wymaga czasu i zaangażowania, które pokażą obdarowanej osobie, jak bardzo nam na niej zależy. Wybierając taki prezent, warto skupić się na charakterze, gustach i zainteresowaniach członka rodziny, czy przyjaciela, zamiast kierować się własnymi preferencjami. Taki gest podkreśli naszą głęboką znajomość drugiej osoby. Aby nadać temu bardziej osobisty charakter, można zaproponować wspólną wizytę w galerii, by razem wybierać dzieło idealnie pasujące do gustu obdarowanej osoby. To może być piękna ceramika, szkło artystyczne, rzeźby czy właśnie obrazy polskiej marki LEO, powstające z myślą o ochronie naszej przyrody.
Działanie terapeutyczne
Poza walorem estetycznym, sztuka niesie za sobą także działanie terapeutyczne, wpływając kojąco na emocje i harmonię w naszym bezpośrednim otoczeniu. Obcowanie z pięknem, kolorem i ciekawą formą redukuje stres, tworząc przestrzeń sprzyjającą refleksji oraz wyciszeniu. To szczególnie cenne w dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie takie chwile dla wielu z nas są na wagę złota.
Obrazy LEO, przedstawiające naturę uwiecznioną przez fotografów z pomocą dronów, które dzięki naniesieniu kilkunastu dodatkowych warstw farby „ożywają” pod palcami, mają szczególną moc przenoszenia nas w miejsca pełne ciszy i harmonii. Otaczanie się dziełami Marka Biegalskiego, Tomasza Gładysa, Marcina Giby czy Kevina Pages’a, pozwala na oderwanie się od codzienności i przywołanie wspomnień związanych z bliskością natury. Możliwość podziwiania tych dzieł w zaciszu własnego domu czy biura, przypomina nam o pięknie świata i daje momenty wytchnienia.
Inwestycja w piękno i wartość przyszłościową
Zakup tak unikatowych dzieł to nie tylko estetyczna przyjemność, ale także forma inwestycji, która zyskuje na wartości wraz z upływem czasu. Każdy z obrazów LEO niesie za sobą historię – jest świadectwem talentu fotografa i wielu wyjątkowych miejsc w Polsce i na Islandii, w których został stworzony. Obdarowanie bliskich takim prezentem oznacza przekazanie im czegoś trwałego, co wykracza poza ulotność chwilowych trendów. To dar, który może być przekazywany z pokolenia na pokolenie, zyskując dodatkowy wymiar sentymentalny. Sztuka LEO, dzięki wyjątkowemu procesowi twórczemu, technologii DeePrint i dbałości o detale, staje się symbolem ponadczasowego piękna, które doskonale wpisuje się w ideę świadomego i odpowiedzialnego kolekcjonowania. Wręczając taki prezent, podkreślimy znaczenie, jakie przywiązujemy do kurczących się zasobów przyrody.
Więcej informacji: leo-art.com
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.