Tubądzin meets art w Łazienkach Królewskich
Współpraca z uznanymi artystami pozwala Grupie Tubądzin na tworzenie projektów, które przenoszą sztukę na ściany, podłogi i elewacje, przekształcając codzienne przestrzenie w inspirujące miejsca. Z połączenia ponad 40-letniego doświadczenia, najwyższej jakości materiałów, zaawansowanej technologii z wizjami artystów powstają prawdziwe ponadczasowe dzieła sztuki użytkowej. Każda nowo powstała kolekcja to efekt kreatywnego dialogu między sztuką a technologią, gdzie nowoczesne procesy produkcyjne współgrają z artystyczną wolnością twórczą.
- Sztuka jest pięknem, a my o tym wiemy, czujemy to… Dlatego jako pierwsza polska firma ceramiczna zaprosiliśmy do współpracy artystów, powołując do życia projekt Tubądzin Meets Art. Mamy szerokie spojrzenie… Nawiązujemy współpracę z twórcami z różnych dziedzin: rysunku, malarstwa, grafiki czy mody. – mówi Magdalena Pisera Dyrektor Marketingu Grupy Tubądzin.
Spacerujący Alejami Ujazdowskimi mają niepowtarzalną okazję zobaczyć efekt współpracy Grupy Tubądzin z przedstawicielami młodego pokolenia wizjonerów - Łukaszem “Nawerem” Habierą, Malwiną Konopacką i Anią Rudak oraz dobrze znanymi nazwiskami jak Maciej Zień, Dorota Koziara, Rafał Olbiński czy Wojciech Siudmak.
Dodatkowo w ramach wystawy zaprezentowane zostały dwa wyjątkowe projekty zewnętrzne, z których jeden – ogródek „Giardino” kawiarni Va Bene Cicchetti – zrealizowany został w 2024 w Warszawie przy ul. Ludwika Waryńskiego 9c.
Wystawa plenerowa „Tubądzin Meets Art.” na ogrodzeniu Łazienek Królewskich przy Alejach Ujazdowskich 4 czynna będzie do 15 listopada.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.